Браслет з намистин і бісеру на волосіні: схеми плетіння для дітей. Легка покрокова інструкція плетіння бісером красивого браслета: майстер клас. Бісер – цікавий матеріал для створення самих різних об’єктів, які можуть прикрасити інтер’єр або послужити у вигляді прикрас. Досить часто з нього виконують браслети, які можуть стати самостійним елементом в образі дівчини або жінки, або доповнити, наприклад, годинник. Щоб виконати плетіння браслетів з бісеру, необхідно мати не тільки потрібним матеріалом, але також підібрати підходящу схему, в якій будуть комбінуватися певні кольори, створюючи той чи інший візерунок.
Переваги бісероплетіння
Дана техніка має масу позитивних моментів:
- Досить легко можна створити будь-який, навіть самий складний об’єкт. На браслеті можуть поєднуватися два або три кольори, а можна створити досить широкі полотна, на яких будуть сплетені геометричні чи рослинні мотиви.
- Будь-браслет можна розібрати, якщо річ вже набридла або її не хочеться носити. З отриманого бісеру можна зробити інший виріб, і це може бути необов’язково прикраса.
- Схеми можуть бути простими, що дає можливість виконувати своїми руками браслети навіть тим, хто раніше не займався рукоділлям.
- До цього процесу можна залучити дітей та підлітків, розвиваючи у них тим самим дрібну моторику, яка позитивно впливає на когнітивні здібності.
Якими матеріалами необхідно обзавестися
Для того, щоб сплести браслет з бісеру для початківців або майстринь з досвідом, знадобиться обзавестися такими складовими:
- Бісер. До моменту його покупки необхідно визначитися зі схемою, так як від цього залежить кількість квітів. Також варто звернути увагу на виробника бісеру. Найбільш якісним вважається чеська, так як має однаковий розмір і не потрібно проводити його калібрування.
- Прозору волосінь, яка дозволить нанизувати бісер і не буде видно у виробі. Волосінь може замінити нитка (бажано вощений) або муліне. У цьому випадку їх необхідно підбирати колір бісеру або, навпаки, ґрунтуватися на контрасті.
- Для зручного нанизування знадобиться тоненька голка з невеликим вушком, яка зможе пройти через отвір бісеру.
- В роботі будуть потрібні ножиці.
- Для завершення вироби знадобляться спеціальні застібки або фіксатори, які допоможуть обернути браслет навколо кисті і зафіксувати кінці.
- Також, у доповнення до бісеру можуть бути використані різні намистини, стеклярус і металеві елементи декору.
В деяких випадках допускається використання й інших елементів, але перед покупкою все ж фахівці рекомендують точно підібрати схему і визначитися з кількістю квітів і обсягом необхідного бісеру.
Додаткові пристрої для роботи
Ті майстрині, які досить давно займаються бісероплетінням, використовують спеціальні верстати. Вони можуть бути виготовлені як промисловим способом, так і виготовлені самостійно. В обох випадках вони являють собою спеціальну рамку, яка допомагає правильно натягнути нитки, полегшуючи тим самим роботу.
Схеми та їх різноманітність
Схеми браслетів з бісеру можуть бути найрізноманітнішими. Для початківців підійдуть найпростіші, де використовуються 2-3 основних кольори, а малюнок виглядає досить простим і найчастіше має геометричний характер. Тим же, хто вже попробоал себе у виконанні подібних виробів, можна скористатися складними схемами, де застосовується велика кількість квітів, і вони утворюють складне переплетення.
Основні різновиди візерунків
Найчастіше на браслетах можна зустріти наступні види узорів:
- Геометричні – вони можуть бути як простими, де чергуються поздовжні, поперечні або скісні смуги, так і складні, де об’єднуються ромби, зигзаги і інші фігури.
- Рослинні є другими за популярністю. Тут можна зустрітися розпускаються маки, невеликі фіалки, листя і гілки.
- Рідше зустрічаються анімалістичні візерунки. Рибки, мордочки звірів і інші образи також можуть бути сплетені з бісеру.
Специфічні техніки плетіння
Можуть бути використані так звані ажурні техніки плетіння. У цьому випадку комбінуються нитки, на які нанизуються бісерини. Вони можуть утворювати якийсь тип візерунка або просто об’єднуватися в пучки.
Техніки плетіння
Для того, щоб створити браслет, можна використовувати різні техніки плетіння. Звичайно, починати слід з найпростіших, щоб набути досвіду. Розберемо кілька основних, які допоможуть розібратися в суті плетіння браслетів з бісеру.
Плетіння хрестиком
Щоб сплести таким чином браслет, необхідно виконати наступні дії:
- Взяти 2 нитки або волосіні і на кінець кожної одягнути голку.
- Надіти на праву нитку 4 кульки бісеру і виштовхнути його на середину.
- На останню бісерину необхідно протягнути голку з лівою ниткою. Переплести таким чином, щоб плетіння утворилося навхрест.
- Таким чином, голки міняються місцями. На цьому етапі важливо не переплутати їх, тому багато хто спочатку їх відзначають для розмежування.
- Після цього на ліву голку взяти 1 кулька бісеру, а на праву нанизати – 2 кульки.
- Після цього ліва голка повинна бути пропущена через 7-ий за рахунком бісерину, але також методом навхрест.
Таким чином плетуть далі, досягаючи потрібної довжини.
Техніка полотно
Така методика плетіння дозволяє отримувати досить широкі браслети на яких можна використовувати складні візерунки. Ось, як це здійснюється:
- Необхідно відміряти нитку потрібної довжини.
- Потім надіти на неї 10 штучок бісеру.
- Голкою необхідно підчепити 3-ю за рахунком бісерину з краю.
- Затемнити знову надіти бісеринку, а потім вже вводити через одну, тобто за рахунком 5-шу з краю.
- Так роблять і далі, поки не дійдуть до краю.
- Після чого плетіння перевертається, здійснюючи поддевание голки в крайню торцеву бісерину. Плетіння триває за схемою.
Цікаво, що в цьому випадку необхідно правильно розташовувати кольору тих намистинок, які використовуються. Так і виходить схема того чи іншого малюнка.
Закріплення застібок або фіксаторів
На кінцях, для того, щоб браслет тримався на руці, необхідно виконати певну застібку. Її можна вивести з торця з тієї ж нитки що й увесь інший браслет. Але, деякі воліють купувати спеціальні застібки, які виглядають більш елегантно. Вони кріпляться досить просто. Через спеціальні отвори протягується волосінь і зав’язується. Вузли, які зав’язуються на кінцях, повинні бути досить міцними, щоб вони з часом не расплелись.
Загальні рекомендації по плетінню
Щоб браслет вийшов красивим і акуратним, рекомендовано виконувати наступні дії:
- Тримати весь час нитки натягнутими, щоб полотно виходило рівним. В іншому випадку малюнок може виявитися перекошеним.
- Так можна виконувати іменні вироби, прописуючи на них літери латинського або російського алфавіту. Правда, перед цим, важливо точно розрахувати висоту виробу, а також місце розташування напису по відношенню до обох країв.
- Існують також і інші техніки. Наприклад, є ажурні варіанти плетіння, які дозволяють створити оригінальні вироби. У цьому випадку досить часто використовується в комбінації з бісером – намистини, виконані зі скла, металу або дерева.
Незалежно від того, який браслет з бісеру вирішено виконати своїми руками, слід дотримуватися даних рекомендацій. Це дасть можливість уникнути помилок і отримати оригінальне і красиве виріб, який буде приємно носити чи можна подарувати близькій або коханій людині.
Фото красивих і незвичайних браслетів з бісеру