Зберігач снів – одна з найпоширеніших декоративних речей в спальні. Покроковий майстер-клас по виготовленню ловця снів своїми руками – корисні поради, історія походження, фото ідеї! Амулет «Ловець снів» – це стародавнє індіанське талісман-оберіг. Його історія відбулася в Північній Америці. Він відганяє погані сни, допомагає легко і швидко заснути і добре виспатися. Сучасні люди нерідко користуються такими оберегами, вішаючи його у своєму помешканні. Ловець снів можна зробити своїми руками – про це розповідає ця стаття.
Трохи історії
Існують різні легенди про походження ловця. Найпоширеніша – північноамериканська. Старійшині приснився шаман у вигляді мудрого павука. Шаман взяв коло, який був прикрашений пір’ям і намистинами, в ньому він сплів павутину. Шаман сказав, що зробив символ циклічного життя: людина народжується дитиною і в нього ж перетворюється старим. Всі добрі сни і думки ловець снів зловить, а негативні і злі – затримає. З тих пір з’явилася практика виготовлення таких пасток.
Що з себе являє ловець снів
За формою оберіг являє собою коло з переплетеними всередині нього нитками і звисаючими з нього пір’ям. Коло означає цілісність, досконалість, а також нескінченність. Форма кола у всі часи вважалася магічною і таємничою. Пір’я означають подих вітру. Для ловця використовують пір’я живих птахів під час їх линьки, для жіночих – совині, для чоловічих – орлині. У декорі пластик використовувати не можна. Можна використовувати натуральні камені:
- аметист;
- гірський кришталь;
- раухтопаз;
- обсидіан.
Штучні камені використовувати не можна. Скло і пластик в такому виробі може тільки нашкодити, а не допомогти.
Кольори ниток, які можна використовувати: білий, зелений, рожевий, помаранчевий, червоний, фіолетовий, чорний, синій.
Інструменти і матеріали для вироби
Вербовий прут
Це основа ловця. Таку молоду гілочку можна зрізати восени. З гілочки формують коло і обмотують її ниткою. Замість верби можна застосувати горобину.
Нитки
Нитки підбираються міцні і натуральні: бавовна, льон або шерсть. Для обмотки основу береться нитка товстіший, а для павутинки всередині кола – тонший.
Пір’я
Пір’я для чоловічого амулета беруть від денних птахів, а для жіночого – від нічних. Пір’я фарбують у яскраві кольори в тон нитки для основи. Можна застосувати й два-три кольори.
Для декору
Намистини або камінчики, обов’язково натуральні – з дерева або каменю, їх можна потім розфарбувати. Часто у оберіг вплітають кінське волосся.
Покрокова інструкція для виготовлення ловця снів своїми руками
- Зігнути прут в окружність, кінці закріпити ниткою. Якщо промазати клеєм, то вийде міцніше.
- На весь прут по колу обмотати ниткою, зробити це потрібно щільно, внахлест.
- Всередині кола сплести павутину. Прив’язати до пруту нитку тонший, відступити 3-4 см, накинути нитку на прут, зробити сайт і так далі. Щоб відстань було однаковим, можна позначити точки на основі.
- Потім плести другий ряд до центру, чіпляючи його за перший ряд. Аналогічно виконуємо третій ряд і т. д. Н нитки періодично можна нанизувати намистини.
- У центрі зробити вузол.
- Під час роботи з виготовлення ловця снів думки повинні бути тільки позитивними і добрими, щоб наситити ловця снів позитивною енергетикою.
- Підвісити пір’я на нитках, додавши будь-які прикрашають елементи.
Ловець снів з картону та ниток
Якщо складно знайти вербові прути, то їх можна замінити колом з картону. Він вирізається шириною 2-2,5 см, будь-якого діаметру. На рівній відстані по колу шилом зробити отвори, прикріпити до оному з них вовняну нитку і плести павутину далі звичайним способом. Також прикріпити і пір’я.
Ловець снів у вигляді сережок
Якщо зробити сережки у вигляді амулета, то він захистить людину завжди, а не тільки уві сні. Для основи необхідно взяти мідну дріт і скрутити її в кільце, діаметр кільця повинен бути 2,5-3 див. Кінчики закрутити навколо кільця. З допомогою голки зі вставленою ниткою сплести павутину, попередньо закріпивши один кінець нитки не основі. Павутину потрібно плести, добре натягуючи нитку. Потім треба взяти шнур і обплести основу, намагаючись обплітати щільно. Закріпивши вузли, можна промазати їх клеєм. Закріпити з одного боку основи колечко, а з іншого – вставити застібку. Навколо гострого кінця пір’їнки обмотати нитку, зав’язати вузол, вставити намистину, знову зав’язати вузол, зайву довжину нитки відрізати, прикріпити до колечка. Точно також зробити другу сережку.
Що означають камені і кольори ниток на ловці снів
Камені на амулетах мають своє значення. Аметист охороняє від поганих снів, допомагає зрозуміти сутність подій, що відбулися. Гірський кришталь допомагає увійти в усвідомлені сновидіння і підсилює всі функції оберегу.
Раухтопаз допомагає людині стати більш сприйнятливими і запам’ятовувати сни і події. Обсидіан захищає, дає сили для захисту від нападу нічних духів.
Кольори ниток також мають свою значимість. Білий колір, очищає, заспокоює, додає позитивну енергетику. Зелений допомагає збутися задуманим планом. Рожевий пробуджує любов і ніжність. Оранжевий призводить сили організму в гармонію. Червоний колір символізує активність. Допомагає підвищити самооцінку, розвиває творчість. Фіолетовий заспокоює, допомагає осмислити все, що відбувається навколо. Чорний колір надає впевненість у собі, синій приводить в гармонію зовнішній світ і людину.
Де розміщують ловця снів
Такий оберіг повинен висіти в повітрі. Тому в ідеалі його вішають над ліжком, кріплять до стелі. Можна також повісити його на люстру, на стінку. Злі духи заплутаються в павутині і знищаться з світанком, а добрі будуть служити людині. Дуже добре вішати амулет на вікно, так як сни приходять у будинок через нього. Оберіг ловить сни в павутину і пропускає в будинок тільки хороші. Потрібно вішати ловець снів так, щоб вдень на нього падало сонячне світло і очищав від негативної енергетики.
Фото ідеї саморобних ловців снів