Саморобні паперові квіти популярний вид рукоділля. Все про створення гіацинтів з паперу – підготовка матеріалів, особливості роботи, майстер-класи та фото ідеї! Перші весняні квіти, їх називають підсніжниками, сповіщають нас про її настання. Коли дуже хочеться, щоб скоріше прийшла весна, можна створити своїми руками. Паперові букети, майстерно виконані майстрами, іноді не поступаються по красі і яскравості живим. Багато вироби настільки прості у виготовленні, що створити їх під силу навіть дитині. Така квітка стане прекрасним подарунком мамі чи бабусі. Є фантазійні, дивовижні композиції з квітів, а є такі, що в точності копіюють справжні. Ми розповімо про те, як зробити гіацинт з паперу, який буде дуже схожий на оригінал.
Міфи і прототипи
З гіацинтом пов’язана давньогрецька міфологічна історія. Гіацинт – дуже красивий царевич з Спарти, якого ненароком убив Аполлон під час спільної гри в метання дисків. З крапельок крові загиблого юнака проросли прекрасні запашні квіти. На сучасних зображеннях ми зустрічаємо гіацинти білого, блакитного, бузкового, рожевого, фіолетового, бузкового і навіть жовтого кольору. Це цибулинна рослина з товстим невисоким квітконосом. Дрібні квіточки, схожі на зірочки з відігнутими пелюстками-промінчиками, щільно зібрані в пірамідальне вертикальне суцвіття. В цілому квітка навіть здається кучерявим. Стебло обрамляють два або кілька рівних, довгих і вузьких листків. Ці особливості цієї рослини відображені в паперових виробах.
Підготовка до роботи
Для роботи нам знадобиться зовсім невеликий набір:
- Двосторонній кольоровий папір середньої щільності.
- Канцелярські ножиці.
- Клей-олівець або клей ПВА.
- Лінійка 30 див.
- Олівець або товста спиця.
Колір паперу може бути довільним: одного тону або різних, поєднаних між собою відтінків. Для стебла і листя знадобиться зелена папір, бажано найбільш наближеного до реального, трав’янистої відтінку.
Процес виготовлення
Для початку спробуйте виготовити простий гіацинт за нашим базовим покрокового майстер-класу.
Заготовки
Зелену папір ріжемо на прямокутники зі сторонами 5-6 см та 15-20 см. Це будуть стеблинки. Знадобиться стільки заготовок, скільки квітів ми плануємо зробити. Для суцвіть нам також знадобляться прямокутники двостороннього кольорового паперу – 5 на 20 див.
Суцвіття
По довгій стороні прямокутної заготовки відгинаємо папір на ширину 1 см Для зручності, особливо, якщо ми працюємо з дітьми, можна отчертить олівцем по лінійці тонку лінію. Отже, наш прямокутник, розділений на дві частини – шириною 1 см і 4 див. Бік 4 см нарізаємо впоперек до згину. Робимо бахрому зі стороною не більше 1 див. Можна різати по олівцевої розмітці, а можна на око. Так пелюстки будуть виглядати навіть природніше.
Пелюстки
Тепер самий копіткий етап роботи: кожен відрізок бахроми потрібно скрутити в спіраль. Можна це робити руками або використовувати підручні матеріали – олівець, спицю, дерев’яну шпажку. Чим ретельніше буде виконана ця робота, тим краще і акуратніше вийде зовнішній вигляд гіацинта.
Стебло
Прямокутник для стебла скручуємо по діагоналі в трубочку. Рухаємося від куточка, кінчики папери закріплюємо клеєм. Даємо стеблу висохнути.
Листя
Знову беремо зелену папір і відрізаємо прямокутник шириною 5 см. Довжину беремо довільно. За однією із широких боків відгинаємо край в 1 см, як ми зробили для квіток. За іншою вирізаємо зубчики у вигляді листя.
Збірка
- Беремо паперову стрічку з заготовленими пелюстками і починаємо обкручувати нею стебло по спіралі, рухаючись зверху вниз. Верхній край закріплюємо клеєм, витки маємо як можна щільніше один до одного, щоб квіточка був пишним.
- Тепер стебло так само обкручуємо заготівлею з листочками. Також закріплюємо клеєм кінчики.
- Зелене листя злегка відгинаємо назовні, рівне обрізаємо кінчик трубочки стебла.
- Аналогічним чином збираємо інші квіти.
Букет готовий. Залишилося тільки підібрати йому красиву вазу або розмістити у відповідному за розміром горщику. Горщик можна зробити з обрізаної пластикової пляшки. Декоруємо її за допомогою красивого клаптика тканини або шматочка пакувального паперу, целофану.
Внутрішність ємності заповнюємо м’ятою папером, паперовими обрізками. У них легко можна буде зміцнити стеблинки готових квітів.
Гіацинт з гофрованого паперу
Гофрировать, тобто збирати в складки паперове полотно, промисловим способом почали в Європі ще в середині 19 століття. Зараз гофровану папір можна купити в будь-якому магазині для творчості і в звичайних відділах з канцелярією. З неї, зокрема, виходять прекрасні паперові квіти. Техніка виготовлення гіацинтів з гофрованого паперу не відрізняється від звичайної. Але вона потребує більше технічності і акуратності. Так як гофробумага для виробів дуже тонка і пластична. Один необережний рух, і робота може бути зіпсована. Процес доведеться починати заново.
Дуже важливо розташовувати папір так, щоб надрізи на заготовках йшли вздовж ребер згину складочок на папері. Інакше їх буде дуже важко скручувати, так як папір стане розтягуватися в небажаному напрямку.
Зате всі старання окупляться тим, що готовий квітка буде схожий на справжній, як дві краплі води.
Гіацинт із серветок
Розглянемо ще один варіант виготовлення гіацинтів – методом торцювання. Для цього найкраще підходять паперові серветки, які є в кожному будинку.
- Підбираємо серветки відповідних кольорів.
- Стебло зелене листя робимо так, як підказують наша фантазія і наявні навички.
- Для самого квітки знадобиться основа циліндричної форми. Підійде втулка від туалетного паперу. Циліндр потрібної висоти і діаметра можна скрутити з декількох шарів щільного білого паперу.
- Обклеюємо основу заготовками з серветок. Пишне, повітряне, оригінальне виріб готовий.
Заготовки методом торцювання
Багатошарові серветки або паперові рушники як не можна краще підходять для торцювання. Можна також використовувати гофрований папір.
- Паперові серветки складаємо в кілька разів і розрізаємо на маленькі квадратики зі стороною 2-3 см. Не обов’язково робити це дуже рівно і домагатися абсолютної схожості.
- Беремо такий шматочок, ставимо в центр кінчик олівця або шпажку, відгинаємо куточки папери до палички, трохи обкручуємо її.
- Потім злегка занурюємо кінчик з папером в клей і приставляємо до основи.
- Так крок за кроком заповнюємо простір циліндра. Чим ближче один до одного ви будете розташовувати елементи, там натуральніше і об’ємніше вийде квітка.
Методом торцювання легко робити площинні та об’ємні аплікації з дітьми молодшого віку. Техніка розвиває моторику, просторове і образне мислення.
Як використовувати
В інтернеті можна побачити фото готових робіт майстрів цветоделия. Їх композиції ледь відрізниш від натуральних. Але і без особливих навичок ви отримаєте чимало радості від творчості. Особливо, якщо це буде добрий, незабутній подарунок від малюка улюбленої мамі, бабусі, сестрі на 8 Березня. Адже від любові навіть взимку розпускаються прекрасні квіти.
Фото ідеї саморобних гіацинтів з паперу