Картин із клаптиків тканини відмінно прикрасять інтер’єр. Все про створення картин з тканини своїми руками – історія, особливості роботи, майстер-класи та фото ідеї! Є багато способів зробити свій будинок затишніше, і вдихнути в його стіни живу душу, зробивши тим середовищем щоденного життя, яка буде комфортна для його господарів. Невеликі дрібниці, які продумано вписані в інтер’єр, грамотно підібрана меблі, штори на вікнах, світильники, дзеркала і зображення на стінах – все це робить ваше помешкання унікальним і особливим, відображаючи характер і інтереси мешканців. Необов’язково змушувати своє житло предметами антикваріату і купувати дорогі меблі. При наявності бажання і фантазії це можна зробити з невеликими витратами, але результат буде просто чудовий. Одним з варіантів додання оригінальності обстановці є рукотворні картини, для створення яких не потрібні фарби і пензля, а тільки ваше терпіння, наявність вільного часу і найпростіші матеріали. З урахуванням того, що популярність і затребуваність предметів «хенд-мейд» зараз на піку, ви гарантовано станете володарем ультрамодного і єдиного у своєму роді, оздоблення будинку.
Трохи історії та сучасні напрями
Історично так склалося, що в багатьох країнах майстрині виготовляли із залишків ниток, шматочків тканини, дощечок, і того, що було під рукою, предмети, що прикрашали собою стіни. В Японії зародилися осиэ і кинусайга, Північна Америка і Англія подарували світу печворк і квилтинга, російським варіантом стала клаптева (або ситцева) мозаїка. Економні та ощадливі господині у всьому світі не могли допустити того, щоб викидати недешеву по тим часам тканину, і її пускали в справу, створюючи предмети побуту, одяг і рукотворні шедеври.
Переваги та доступність для самовираження
Переваги такого виду рукотворного творчості очевидні:
- економічно, так як матеріали є в кожному будинку;
- практично, тому що використовується те, що часто йде на викид;
- доступно за виконанням навіть для початківців майстринь;
- довговічне;
- оригінально;
- унікально;
- красиво.
Крім перерахованого, таке творчість чудовий варіант для самовираження і реалізації своїх фантазій, спільної роботи з дітьми, а також розвитку в них творчого уяви, посидючості та вміння працювати з тканиною.
Прості кроки до створення власних шедеврів
Будь-яка картина для початку повинна бути оформлена в ідею, тобто ви повинні чітко собі уявляти, що хочете отримати в результаті. Вона може бути переглянута в інтернеті, або буде зроблено самостійний начерк, якщо є здібності до малювання, або ж це буде роздрукована схема майбутньої картини. Наступним кроком є підбір матеріалу, виходячи з вашої задумки. Підбираємо колірну гаму і фактуру клаптів тканини. Бажано, щоб тканина не сильно розтягувалася, щоб уникнути деформації, і її краї не обсипалися. Якщо це картина в техніці печворк або квилтинга, то і нитками в тон, синтепон або інший матеріал, який буде використовуватися для додання обсягу. Якщо картина буде в техніці кинусайга, то запасаємося пінопластом. Обов’язкові такі інструменти, як ножиці, лінійка, голка, копірка, канцелярський ніж. Також можуть знадобитися дерев’яні рами, степлер, гвоздики, клей.
Ідеї саморобних картин з тканини – майстер-класи
Розглянемо особливості деяких варіантів таких картин. Найелементарніша ідея – це підібрати цікаву за структурою і малюнком тканини, і оформити її в рамку, або ж натягнути на каркас. Витрати часу і коштів мінімальні, а результатом може стати яскравий колірний акцент в потрібному місці, або ж ціла композиція з таких простих і фактурних рішень в стилі мінімалізму. Нам знадобляться цілий шматок матеріалу, підрамник (рамка), ножиці, звичайний меблевий степлер, молоточок і дрібні цвяшки. Найголовніше – це правильно підготувати тканину, визначитися з її розмірами (вона повинна бути на кілька сантиметрів більше зі всіх сторін підрамника). Її необхідно добре розгладити, щоб на картині не було «бульбашок» і м’ятою тканини. Тканина укладається лицьовою стороною на тверду поверхню. З виворітного боку прикладаємо дерев’яний підрамник, залишаючи рівну кількість тканини за його межами. Потім матеріал підвертається (щоб уникнути осипання) та заводиться за планку, після чого фіксується степлером. Та ж операція виконується з протилежного боку. В першу чергу тканина кріпиться в кутах і в центрі рейок рамки, а потім рівномірно натягується по всьому периметру. Наша картина закінчена і може зайняти приготовлене для неї місце.
Більш цікавий варіант – печворк
На основі попереднього варіанту можна виконати картину в цій техніці. Тільки на вже готову підставу на рамці необхідно буде нашити клаптики, сполучені між собою вручну або на машинці. Шматочки підбираються по сумісності фактур і кольору, з них вирізаються квадрати, прямокутники, смужки. Малюнки в традиційному англійському печворку відрізняються геометричністю форм, що дозволяє збирати з клаптів тканини мозаїчне панно на основі різного орнаменту, або ж на основі колірної гами вихідного матеріалу створити цілу картину з геометричних фігур. Також можливе об’єднання фрагментів не голкою і нитками, а зв’язування їх між собою в’язальних гачком і пряжею. Етапи роботи:
- Продумуємо композицію майбутньої картини.
- Підбираємо тканина для основи і клаптики, відповідають колірній гамі нашої ідеї і схожі між собою по фактурі.
- Основу добре розгладжуємо і натягуємо на рамку, щільно фіксуючи степлером з усіх боків, стежачи за тим, щоб не було провисання і перекосів, і регулюючи натяг полотна.
- Намічаємо контури майбутньої картини крейдою на основі.
- Вирізаємо ножицями зі шматочків тканини фрагменти відповідного розміру. Складаємо їх між собою і пришиваємо їх один до одного нитками зручним для вас способом. Можна зв’язати їх між собою гачком. Обрізаємо зайву тканину.
- Готові деталі композиції добре отглаживаем праскою і акуратно пришиваємо до основі
- Милуємося на результат своїх праць.
Японський варіант створення картини з тканини називається кинусайг
Він схожий на попередній різновиди розглянутих картин, але для втілення ідеї в життя голки з нитками вам не знадобляться, а дерев’яну раму слід замінити підставою з пінопласту. Нам знадобляться: ескіз малюнка, рівний шматок пінопласту (це може бути стельова плитка без малюнка), канцелярський ножик, простий олівець, швейні ножиці, клей, шпильки для шиття, рамочка для фото. Етапи роботи:
- З рамки для фотографії витягується картонна основа. За її розмірами канцелярським ножем вирізається пінопласт, та дві складові склеюються між собою за типом бутерброда клеєм. Потім майбутня заготівля поміщається на дві години під прес для кращої фіксації шарів.
- Потім треба взяти вибраний малюнок і приклейте його до намазанному клеєм пінопласту. Дати висохнути.
- Контури малюнка ретельно прорізаються канцелярським ножем вглиб пінопласту. Глибина одержані заглиблень повинна бути близько половини сантиметра.
- Підбираються шматочки тканини за розміром деталей зображення і вирізаються з запасом близько двох міліметрів.
- Починаючи з середини малюнка, зображення заповнюється шматочками тканини, краї якої обережно проштовхуються всередину прорізаного в пінопласті контуру. Це можна зробити пилочкою для нігтів або ж тонким негострим предметом.
- Повністю заповнена тканиною картина оформляється в рамочку і її можна вішати на стіну.
Додамо обсяг і життя в картину, виконавши її в техніці квілтингу
Цей вид прикладного мистецтва схоже печворку, але, на відміну від нього, має елементами багатошаровості, що дозволяє надати картині обсяг і жвавість. У процесі створення такого твору, зшиваються три і більше шарів тканини (вручну або на машинці). Під деталі для додання більшого обсягу, можуть підкладатися м’які наповнювачі, типу синтепону, так картина вийде більш ефектною і візуально вираженою. Деталі (квилты), шиються окремо і по черзі нашиваються в загальну картину. Це достатня стара техніка клаптикового шиття, і вона дуже широко використовувалася у сільському побуті. Етапи роботи:
- Аналогічний першому варіанту. Тобто береться тканина натягується на підрамник.
- Прикріплюється другий шар, службовець основою для об’ємного зображення (ватин або синтепон);
- Верхній шар є декоративним, і складається з квілтів. Вони комбінуються з різними декоративними елементами, будь то вишивка або аплікація з тканини, і зшиваються між собою різними способами.
- Всі шари обов’язково прошиваються один з одним.
- Готова картина може бути оформлена в раму.
Ваші твори можуть зображувати квіти, геометричні фігури, абстракцію, або бути спрощеною копією рукописних полотен, але в будь-якому випадку вони прикрасять ваш будинок, створюючи в ньому затишок, гарний настрій його мешканців і покажуть гостям ваші творчі здібності і вмілі руки. Відчути себе справжнім майстром і творцем може кожен, адже ваше натхнення є невичерпним джерелом для класних ідей, які можна черпати з будь-якого джерела, будь то природа, життєві історії, або ж ваша фантазія і уява. Картини з тканини можуть стати не тільки елементами декору вашого будинку, але і цікавим захоплюючим хобі, яке розвиває почуття прекрасного і є відмінною терапією стресу. Це захоплення цікаво і як джерело додаткового доходу, адже речі, зроблені вручну, дуже цінуються і користуються попитом. Виберіть для себе оптимальний варіант однієї або декількох технік і розвивайтеся в цьому напрямку, адже немає межі досконалості.
Фото ідеї саморобних картин з тканини