Як зробити маску в домашніх умовах (72 фото) – прості майстер-класи для початківців

Саморобні маски популярний атрибут вечірок. Все про виготовлення масок в домашніх умовах для дітей, карнавалу, з пап’є-маше. Маска — всіма улюблений атрибут на тематичній вечірці, новорічному ранку або корпоративі, карнавалі… Маска Такий аксесуар до душі не лише дітям, але і дорослим. У наш час можна знайти найширший асортимент масок в магазинах, студіях, зробити у майстри під замовлення, але цікавіше і цікавіше створити маску самостійно. Маска Змайструвати маску можна на будь-який захід, свято: Новий Рік, день народження, дівич-вечір… При виготовленні маски своїми руками найчастіше вибирають за основу — папір, з нею простіше працювати, вона доступна, менш вибаглива щодо порівнянні з іншими матеріалами (шкіра, тонкий пластик…).

Маски з паперу для дітей

Прості і цікаві варіанти дитячих масок — зображення осіб тварин, без них не обходиться жодне свято у дитячому садку. Адже так цікаво й весело дітворі зображати різних тварин: лева, зайчика, пінгвіна, ведмедика, лисички, мишку, вовка… І тут не обійтися без маски, а її легко зробити в домашніх умовах, вона не вимагають багатьох матеріалів, змайструвати зможуть навіть діти молодшого шкільного віку. Маска Для виготовлення паперових масок на дану тематику потрібно:

 • різнокольорові щільні аркуші паперу або кольоровий картон;
 • клей;
 • ножиці або канцелярський ніж;
 • простий або чорний олівець;
 • тонка гумка або широка тасьма.

Маска Для основи варто роздрукувати з інтернету шаблон мордочки потрібного тваринного і вже на ньому робити маску. Другий варіант — самостійно намалювати мордочку звірка, не забувши зробити виїмку для носика, вирізати і використовувати заготівлю як основу. Маска Щоб маска добре трималася на дитину, варто зняти потрібні виміри, потім вже наносити контур очей, вирізати їх, майструвати зав’язку з гумки або тасьми. Щоб атрибут виглядав яскравіше, цікавіше, ошатніше можна прикрасити маску різноманітними елементами: різнокольорові камінці, фетр, намистинки, помпони, новорічна мішура, фольга… Маска

Маска в стилі техніки пап’є-маше

Роботи в стилі пап’є-маше виглядають виграшно і дуже цікаво. Якщо зробити маску з пап’є-маше, то вона порадує кожного, особливо власника такого аксесуара. Щоб створити маску з допомогою цієї техніки, варто запастися терпінням, спокоєм, задіяти фантазію і тоді виконана робота принесе бажаний ефект. Красиво виготовляти маски з пап’є-маше із зображенням тварин, казкових героїв або просто у венеціанському стилі. Маска Для виготовлення маски з пап’є-маше потрібно:

 • клей ПВА;
 • вода;
 • стара газета або папір.

Маска Покроковий майстер-клас:

 1. Для початку варто роздрукувати потрібний шаблон маски з інтернету або самостійно намалювати від руки і вирізати. Відзначити і вирізати отвори для очей на потрібній відстані.
 2. Після приготувати клейку основу, для цього потрібно розвести клей ПВА водою в пропорції 1:2. Нарізати газету чи папір на невеликі тонкі смужки.
 3. Вмочати папір клейкий розчин і обклеювати шарами основу маски. Щоб маска була більш міцною, армованої потрібно нанести 7-8 шарів. Дати масці добре висохнути, покрити гуашшю або іншою фарбою, прикрасити і зробити зав’язку з гумки, тасьми. Такий спосіб мабуть найпростіший. Але якщо хочеться створити більш цінний шедевр, то шаблон маски варто робити не з паперу або картону, а з фольги, пінопласту, зліпити з пластиліну або творчої глини. Саме з цих матеріалів атрибут буде виглядати більш об’ємна, унікальнішого, ефектніше. Також дрібні деталі можна декорувати пластиліном, намистинами, пір’ям.

Маска

Прості карнавальні маски

Жоден карнавал не обійдеться без красивої маски. Якщо часу залишилося для заходу зовсім небагато, то можна змайструвати її самостійно, не витративши багато часу і сил, варто лише запастися деякими матеріалами:

 • нейлонова або тонка флористична сітка;
 • мережива;
 • тасьма або тонка гумка;
 • ножиці;
 • щільний папір або картон;
 • олівець;
 • супер клей або гарячий пістолет і стрижні клею;
 • липкий аерозоль.

Маска Насамперед потрібно створити шаблон потрібної маски з щільного паперу або картону, вирізати отвори для очей. На шаблон докласти мереживо, потім сітку, скріпити матерії між собою за допомогою липкого аерозолю. Заготівлю помістити хвилин на 20 під щось важке, після акуратно вирізати тканину з отворів для очей, вирізати маску по контору шаблону. Приклеїти до масці потрібної довжини гумку або тасьму. Ось так швидко і просто можна створити красиву карнавальну маску. Маска

Карнавальні маски з декоративних пір’я.

Також ефектно виглядають карнавальні маски з декоративних пір’я. Особливо вони дуже подобаються дітям. Для створення такої атрибутики потрібно:

 • аркуш картону;
 • цупкий папір;
 • кольорові декоративні пір’я;
 • простий олівець;
 • клей;
 • ножиці або канцелярський ніж;
 • паєтки або декоративні камінчики;
 • гумка або дерев’яна шпажка.

Маска З картону і паперу потрібно зробити два однакових шаблон маски, акуратно вирізати і з’єднати з допомогою клею. Дати висохнути, вирізати отвори для очей. Обережно приклеїти поетапно кольорові пір’я. Навколо очей акуратно приклеїти яскраві паєтки або декоративні камінці. Щоб маска трималася можна прив’язати до неї гумку або приклеїти дерев’яну шпажку, щоб тримати маску в руках. Маска

Маска — такий вид атрибутики без якого не обійдеться жодна дитина. І щоб не купувати однотипні маски в магазинах, можна з легкістю зробити самостійно вдома, індивідуальну, оригінальну маску, при цьому можливо задіяти самої дитини.

Маска Дорослі теж часто вдаються до такого аксесуару, адже часто хочеться на якийсь тематичній вечірці бути оригінальним, і тут як ніколи виручить маска, створена своїми руками, за своїм смаком і бажанням, під вбрання та зачіску… А для її створення не потрібно багато часу і сил, потрібно тільки максимально задіяти фантазію, креативність, запастися потрібними матеріалами і з позитивним настроєм змайструвати унікальну маску!

Фото ідеї саморобної маски в домашніх умовах

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска

Маска