Стиль потертості найбільш популярний серед технік декупажу. Все про декупаж в стилі шеббі-шик – цікаві майстер-класи з декору стільця і шкатулки, слушні поради, фото ідеї! Дизайнерський стиль шеббі-шик дуже популярний в декупажі. Декорування в цьому напрямку надає речам вінтажності і вишуканість. Шеббі-шик дослівно можна перекласти як “потертий блиск”, що і відбиває його особливості.
Трохи історії
У 80-ті роки ХХ століття англійка Рейчел Эшвел зайнялася реставрацією втратили вигляд речей, куплених на блошиному ринку. Після преображення руками дівчини, непотрібні старі предмети набували витончений, елегантний вигляд і нове життя. Її роботи відрізнялися імітацією старовинної поверхні, ніжним поєднанням пастельних тонів, застосуванням елементів дизайну часів старої Англії. Спочатку Рейчел реставрувала меблі для свого будинку, але з часом зайнялася продажем. Пізніше вона стала декорувати і інші предмети інтер’єру: шкатулки, посуд, настінні панно, пляшки, дзеркала, підноси, рамки для фото. Відбувалася не тільки сімейна стара меблі і предмети побуту, але і всілякі речі з барахолок і розпродажів. Таке рішення подобалося не всім, тому і народилася ідея штучно створювати ефект старовини, що отримало назву “шеббі-шик”, що означає “потертий шик”. Стиль дуже популярний в декупажі. Для обробки застосовують техніки старіння і подальшого прикраси, такі як позолота, об’ємний декупаж, поталь, димчастий декупаж. Але в незалежності від способу зберігається загальний дизайнерський напрямок шеббі-шик: пастельні кольори, ніжність, романтичність.
Основні елементи шеббі-шик
Оновлення столу, стільця або бабусиної комода дозволяє змінити не тільки сам предмет, але й атмосферу в приміщенні. Можна повністю оновити дизайн кімнати, облаштувавши її в стилі старої Англії. Характерні риси стилю:
- В якості декору застосовуються пасторальні мотиви — птахи, квіти, ангели, мереживо;
- Використовуються пастельні відтінки: ніжно-рожевий, ніжні відтінки білого, світло-блакитний, колір слонової кістки;
- Оформлення із створенням потертостей, ефекту старих речей. Повинно здаватися, що предмет багато раз фарбували.
- Важлива однорідність стилістики, не можна відхилятися в інші напрямки.
- Не застосовуються для декору малюнки з геометричними фігурами.
Ми приготували для вас майстер-класи з декупажу стільця і шкатулки.
Декупаж стільця шеббі-шик
Для процесу реставрації готуємо наступні інструменти:
- Стілець;
- Акрилова фарба;
- Наждачка;
- Пензлики;
- Паперові серветки з картинками;
- Уайт-спірит;
- Губка;
- Палена акрилова умбра;
- Акриловий лак;
- Акрилова сієна;
- Свічка.
Покроковий майстер-клас
- Готуємо стілець під фарбування. Видаляємо шари фарби і лаку, зачищаємо. Вся поверхня предмета повинна бути гладкою і мінімально шорсткою.
- Створюємо потертості. Для того щоб надати стільця вінтажний стиль, фарбуємо ділянки майбутніх потертостей паленої акрилової умброю. Можна використовувати і іншу темну фарбу. Коли висохне, натираємо восковою свічкою. Видаляємо надлишки.
- Фарбуємо стілець. Для отримання покриття молочно-вершкового кольору, змішуємо сієну натуральну з білим акрилом. Додаємо в отриману сировину клей ПВА. Пензлем наносимо покриття на всю площу. При необхідності можна нанести кілька шарів.
- Шліфуємо поверхню. Після висихання прибираємо шорсткості шкуркою.
- Декоруємо. Вибираємо ділянки розташування зображень. Лакуємо, потім наносимо клей ПВА. Відразу ж приклеюємо вирізані з серветок фігури і узори. Розрівнюємо, щоб не було складок, загинів і вм’ятин.
- Покриваємо лаком. Для закріплення результату і запобігання пошкоджень промазуємо весь стілець шовковисто-маковим лаком.
Способів реставрації та декорування стільця досить багато. Ми навели один з найпростіших прикладів, щоб навіть початківець майстер добре впорався з роботою і був задоволений результатом.
Декупаж скриньки шеббі-шик
Прикрашена декупажем скринька — це оригінальний і красивий варіант подарунка, виконаного своїми руками. Сама неприваблива коробочка може перетворитися в унікальну вінтажну річ. Для роботи нам потрібно:
- Скринька (краще дерев’яна);
- Воскова свічка;
- Кисті;
- Лакове покриття (водорозчинне);
- Клей ПВА;
- Акрилова біла фарба;
- Палена акрилова умбра;
- Пульверизатор для води;
- Наждачка.
Майстер-клас
- Готуємо скриньку. Викручуємо і знімаємо з виробу всю фурнітуру: ручки, петлі, гвинтики.
- Створюємо потертості. Як і в прикладі зі стільцем, покриваємо місця передбачуваних потертостей. Умбра повинна бути консистенції кефіру — регулюємо це з допомогою додавання води. Коли висохне, натираємо ділянки воском свічки і прибираємо надлишки.
- Фарбуємо. Покриваємо скриньку білою акриловою фарбою, розведеною з водою.
- Шліфуємо. Робимо наждачкою потертості у підготовлених місцях до прояву ґрунтовки.
- Приклеюємо малюнки. Вирізаємо зображення з серветок. Відокремлюємо перший шар, прикладаємо його на попередньо змазані клеєм ділянки. Зверху промазуємо клеєм повторно. Розрівнюємо папір, щоб не було складок.
- Наносимо лак. Закріплюємо результат шаром акрилового лаку.
- Прикручуємо фурнітуру. Повертаємо петлі, ручки і гвинти на місце.
Скринька придбала новий, вишуканий вигляд, який не залишить байдужим шанувальника старовинної культури. Вибираючи малюнки для декору, не забувайте, що техніка шеббі-шик передбачає використання тільки світлих пастельних відтінків кольорів і в цілому створює враження чогось світлого, романтичного і легені. Дизайнерським стилем шеббі-шик можна оформляти інтер’єри будь-яких приміщень. На переконання авторки напрямки Рейчел Эшвел, воно відтворює атмосферу теплого, затишного, старого будинку з минулого, допомагаючи людині повернутися до гарних спогадів про дитинство і рідних.
Фото ідеї декупажу речей в стилі шеббі шик