Саморобна настінна і підлогова вішалка незвичайний елемент декору. Підбірка майстер-класів зі створення саморобних вішалок для одягу з різних матеріалів. Вішалка – необхідний атрибут передпокою. Серед усіх типів вішалок настінна виділяється своєю компактністю і простотою. Вона здатна заощадити площа тісної або вузького приміщення.
Виготовлення вішалки з перфорованого листа
Використовувані матеріали
Для виготовлення цієї вішалки знадобляться:
- Перфорована панель з пластмаси або металу.
- Нитки різного кольору (муліне або пряжа для в’язання).
- 4 гачка, що закінчуються кулькою.
- Ножиці.
Перфоровані панелі можна придбати в спеціалізованих будівельних або меблевих магазинах. Етапи виготовлення:
- Визначається розмір і купується панель необхідних параметрів.
- Вибирається вподобаний сюжет або слово для вишивки.
- На перфорованому аркуші наявними нитками створюється вишивка. Після завершення вишивки до панелі кріпляться гачки, і вона вішається на стіну з використанням наявних отворів.
Дерев’яна вішалка
Для цієї вішалки підійде старий, непотрібний піддон. При його відсутності використовується звичайна дошка. Необхідні матеріали й приналежності:
- Палета або дошка.
- Фарба, кисть (валик) і ванночка для фарби.
- Гумові або поліетиленові рукавички.
- Дриль, свердло.
- Лобзик.
- Машина для шліфування або наждак.
- Олівець, рулетка, ганчір’я.
Порядок робіт
- Підготовка дерев’яної основи. Дошка від піддону або спеціально приготовлений пиломатеріал, очищається від забруднень і обрізують до потрібних розмірів.
- Поверхня дошки обробляється наждачним папером або машиною для шліфування для усунення задирок та виявлення специфічної текстури дерева.
- Розмітка положення гачків. Їх розташування ніяк не регламентується і здійснюється за допомогою рулетки або лінійки.
- Попередньо вимірявши діаметр, просвердлите отвори для гачків.
- Для очищення від забруднень протріть заготівлю ганчіркою.
Фарбування заготовки
- З метою запобігання від гниття деталі з дерева покривають антисептичними складами.
- З урахуванням наявного стильового напряму передпокою визначте колір майбутнього виробу. Для фарбування часто використовується акрилова фарба.
- Акуратно і ретельно пофарбуйте заготовку так, щоб не залишалося нефарбованих місць.
Установка кріплень і заключний монтаж
На тильній стороні заготовки встановіть деталі, за допомогою яких вішалка буде підвішуватися на стіні. Вони повинні розташовуватися на однаковій відстані від довгих країв дошки. У попередньо просвердлених отворах фіксуються гачки. З допомогою різних методів можна прикрасити готовий виріб, надавши йому оригінальний зовнішній вигляд.
Вішалка з мідної труби
Така саморобка нагоді жінкам, в гардеробі яких є капелюхи. Крім капелюхів її можна використовувати для просушування, зберігання одягу і декорування передпокою. Будуть потрібні наступні матеріали й приналежності:
- Труба з міді.
- Прищіпки.
- Шнур.
- Ножиці.
Інструкція по виготовленню:
- Обріжте і пропустіть шнур всередині труби.
- Прикріпіть до труби кілька додаткових відрізків шнура, враховуючи мінімально необхідну відстань між ними. При підвішуванні капелюхи не повинні м’ятися і деформуватися.
- Кінці шнура з трубою закріпіть на стелі або стіні. При необхідності попередньо слід змонтувати елементи кріплення. На відрізках шнура, звисаючих з труби, кріпляться прищіпки, з допомогою яких підвішуються головні убори. На трубу можна також підвісити одежну вішалку.
Ремені зі шкіри в якості матеріалу для вішалки
Ця вішалка схожа на описану в попередньому розділі, але більш універсальна. Трудовитрати на її виготовлення незначні, а своєю оригінальністю вона зможе зробити інтер’єр більш привабливим. Необхідні інструменти, матеріали і приладдя:
- 2 ременя з м’якої шкіри.
- 2 клаптя жорсткої шкіри.
- Дерев’яний прут.
- Гаки S-подібної форми.
- Голка і нитки.
- Ножиці.
Етапи робіт:
- Ремені слід обрізати до потрібного розміру, з урахуванням довжини для обороту навколо прута.
- Обернувши ремені навколо прута, прошийте їх для фіксації на перекладині.
- Для маскування місць сшивов закрийте шви вузьким ремінцем, обернувши його навколо основного ременя, а потім зшийте його.
- На стіну або стелю змонтуйте кріплення для вішалки у вигляді гаків. В ременях пробійником проробіть отвори і підвісьте конструкцію на гаки, заздалегідь вбиті в стіну або стелю.
- На горизонтальну перекладину заготовки помістіть необхідну кількість гаків S-подібної форми, на які можна повісити одяг.
Різновиди матеріалів для вішалок
Вішалка з зрізів і гілок
Основний матеріал для цієї вішалки не потребує жодних фінансових витрат і допоможе творчого самовираження господарів будинку.
Вішалки з дерев’яних піддонів
Численні фото, розміщені в мережі інтернет, зможуть дати подання і допомогти у виборі креслень потрібної конструкції настінного або підлогового вішалки. Вибір розміру, форми, кольору, декору та гачків для вішалки залишається за власниками квартири. Часто замість фарби використовують природний колір деревини, попередньо покривши її антисептичними речовинами, а потім лаком.
Вішалки з підручних засобів
Ознайомившись з найбільш вдалими ідеями саморобних вішалок, можна зробити наступні висновки:
- Каркасом конструкції може служити будь-який матеріал – від дощок непридатних до предметів.
- Купувати гаки для вішалок не завжди доцільно. Наприклад, їх можна вийняти з зламаних одежних плічок.
Вішалки з речей, призначених на викид
Предмети, які втратили свої споживчі властивості, можуть стати чудовим матеріалом для вішалки Це можуть бути старі лижні палиці, весла та інше.
Ще раз про гачках
Незважаючи на великий вибір в торговельній мережі, саморобні гачки для вішалок створять набагато більший ефект і дозволять додатково декорувати передпокій.
Поради дизайнерів
- Гачки в високохудожньому стилі, навіть без одягу, можна використовувати в якості декорирующей деталі інтер’єру.
- Деякі конструкції, запропоновані фахівцями в області дизайну приміщень, не відрізняються складністю, але повністю виконують свої функції і легкі у виготовленні.
- Металеві вироби більш складні для роботи, але результати перевершують всякі очікування.
Самостійне виготовлення будь-яких домашніх виробів приносить не тільки естетичне задоволення від результатів праці, але і доставляє задоволення творчий процес створення унікальних речей.
Фото ідеї саморобної вішалки для одягу