Вовк величное тварина, що вміє відмінний вид на картинах. Детальні поетапні майстер-класи з малювання вовка олівцем – слушні поради, цікаві приклади та фото ідеї! Батьки можуть організувати для своїх дітей розвиваючий дозвілля, навчивши їх малювати тварин. Почати можна з вовка, навчивши дитину за допомогою техніки створення ескізу малювати картинки з реалістичним зображенням. Перед початком роботи слід визначитися з тим, яким буде зображений вовк. Крім психологічного настрою картинки потрібно визначитися, яке місце на рисунку буде займати тварина:
- стояти;
- сидіти;
- лежати;
- бігти і т. д.
Для створення ескізу потрібно буде використовувати простий олівець. Після цього необхідно підготувати все необхідне для малювання:
- альбомний листок ватману;
- твердий простий олівець;
- гумку;
- кольорові олівці для розфарбовування малюнка.
Навчитися створення ескізу реалістичного малюнка вовка поетапно легше, якщо малювати стоїть тварина в профіль. Для того щоб у дитини був зразок перед очима, слід знайти реалістичну картинку, скачавши з інтернету відповідну картинку. Для розмальовування вовка, який має сіру шубу, потрібні і кольорові олівці:
- червоний для мови і пасти;
- зелений для очей;
- білий для створення текстури підшерстя і білого кінчика на хвості.
Всю цю інформацію дитина запам’ятовує під час підготовки до уроку малювання, отримуючи новий обсяг інформації про тваринний світ в процесі зображення тварини.
Створення психологічного портрета вовка
Перед початком уроку малювання в домашніх умовах слід визначитися з тим, який настрій буде у тварини на малюнку. Вибір атмосфери і настрою майбутньої картинки допомагає розвивати в дітях важливі якості:
- увагу;
- спостережливість;
- тягу до розвитку кругозору.
Батькам слід запропонувати дитині розповісти, яким він хоче намалювати свого вовка. Перед початком малювання можна попросити малюка розповісти, які риси властиві реальному вовка. Освоювати техніку малюнка простіше, малюючи спокійне і впевнене в своїх силах тварина. Так легше прориосвывать його морду і частини тіла. У статичному положенні простіше дотримати пропорції вовчого тіла. Малюк навчитися виражати настрій і основні особливості характеру, властиві цьому сильного хижака, який в лісі нікого не боїться, крім мисливців.
Покроковий майстер-клас малювання вовка
Починати потрібно зі створення ескізу схеми, використовуючи для цього різні геометричні фігури. Для малювання стоїть тварини використовують на початку роботи овали і кола. Для малювання поетапно виконується 7 кроків, малюючи спочатку схему-ескіз, а потім на її основі частини тіла тварини і морду:
- Спочатку малюють коло, а під ним трохи в стороні витягнутий овал, схожий на лежаче яйце. Широка частина повинна знаходитися ближче до голови, а вузька, яка буде зображувати круп тварини.
- Коло з’єднується зігнутою лінією з широкою стороною яйця з допомогою увігнутою лінією. Це буде основа шиї вовка. Від овалу вниз знизу потрібно провести чотири прямі лінії, які будуть в подальшому лапами тварини. Одна лінія, що зображує передню лапу, починається від контуру овалу, друга повинна бути паралельною їй і починатися на одному рівні.
- Щоб точно визначити, з якого місця на овалі буде починатися лапа друга, потрібно накреслити перпендикулярну лінію від початку далекої передньої лапи Лінії, що зображують передні лапи, повинні бути паралельні один одному і йти підлогу невеликим нахилом по відношенню до овалу.
- Від прямих ліній під кутом в 45 градусів малюють короткі відрізки лап, які повинні закінчуватися короткими прямими відрізками. За таким же принципом створюються задні лапи звіра. Дальня задня лапа повинна починатися від контуру овалу, а ближня повинна брати свій початок, заходячи трохи на овал. Дальню лапу треба малювати з кутами, зображуючи розтягнуту букву S з більш гострими кутами.
- Намалювати неправильний прямокутник поряд з колом, заходячи його підставою всередину кола. Це буде морда і голова тварини. Підстава прямокутника повинно трохи розходитися, а зовнішня частина трохи звужуватися. На голові потрібно намалювати два трикутники, які будуть основою для вух.
- Промальовуються морда з носом і пащею, а також вуха тварини.
- Наступним етапом малюємо очі, шию і передні лапи вовка. Для більш точного зображення всіх цих деталей слід постійно звірятися з фотом вовка, яке завжди повинно знаходитися перед очима. Якщо у дитини якась частина тварини не буде виходити, то батьки повинні показувати, як треба малювати.
- Останнім етапом ретельно промальовуються задні лапи і стирчить проміж них кінчик пухнастого хвоста.
- Коли картинка буде промальована повністю, стираються всі допоміжні лінії, а контур промальовується штрихами, які зображують шерсть вовка.
- Всередині малюнок зафарбовується штрихами, які зображують комір на могутній шиї тварини і підшерстя на череві.
- Останнім етапом буде розфарбовування вовка олівцями або фарбами. Усередині фігури потрібно з допомогою хвилястих ліній передати міцні м’язи рук і грудей вовка і густоту його короткої шерсті. Розфарбувати вовка можна сірим олівцем штрихами, що імітують текстуру вовни, або фарбами, накладаючи сірі тони різної інтенсивності.
Коли картинка буде готова, її можна вставити в рамку і повісити на стіну.
Майстер-клас малювання вовка з мультика «Про те, як вовк з псом дружив»
Малюнок починати потрібно зі створення ескізу голови. Для цього потрібно виконати поетапно наступні кроки:
- Намалювати горизонтально правильний овал з широкими кінцями;
- Розділити його на чотири частини вертикальною і горизонтальною лініями, провівши вертикальну лінію посередині, а горизонтальну так, щоб нижні частини були більшого розміру, ніж верхні;
- На горизонтальній лінії намалювати овали неправильної форми, які будуть зображати очі вовка. Слід стежити за тим, щоб вони розміщувалися рівномірно. Всередині потрібно намалювати зіниці у вигляді точок;
- Намалювати ніс в нижній частині морди у формі прямокутника зі згладженими кутами. Нижня частина носа повинна зображатися у вигляді розтягнутої літери «М».
- Намалювати над носом трикутник з кругленной вершиною. Знизу домалювати брилі у вигляді неправильних квадратів зі згладженими кутами. Під ними малюється нижня щелепа;
- Намалювати вуха у вигляді трикутників на голові;
- Промальовувати морду, очі і вуха.
Після голови малюється тулуб у формі великої груші, розширюється до низу. Потім промальовуються нижні лапи сидить вовка, і передні, на які він спирається, сидячи. Розфарбувати такого вовка сірими фарбами всередині контура, а контур позначити за допомогою штрихів, що зображують шерсть. Коли будуть готові обидва малюнка, батьки можуть обговорити з дитиною, чим відрізняються один від одного два малюнка. Коли малюк буде описувати спокійного реалістично зображеного вовка, порівнюючи його з характерним мультяшним персонажем, він буде дізнаватися, що тварини, як і люди, можуть мати різні характери.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем вовка