Кролик орігамі з паперу для дітей. Покрокова схема як зробити орігамі кролика з паперу. Орігамі – це японське мистецтво складання паперу, утворено від японського огі (складати) і камі (папір). Багато століть тому це мистецтво зародилося в Японії і знайшло широке поширення у Світі. Знання передавалися з покоління в покоління по жіночій лінії і ретельно оберігалися. В Японії орігамі є відображенням культури місцевих мешканців та їх філософії. В даний час орігамі є одним з найбільш доступних мистецтв, адже для того, щоб скласти фігурку потрібно лише листок паперу. В орігамі існують загальноприйняті подібні позначення ліній згинів : «Гора і Долина». Лінія згину на себе «долина» — згин як би йде всередину аркуша паперу. Лінія згину від себе «гора» — папір згинається на іншу сторону, а згин знаходиться зовні. Кролик з паперу в техніці орігамі — легка саморобка для дітей дитсадівського віку та молодших школярів. Ми пропонуємо просту і зрозумілу інструкцію, за якою можна провести заняття вдома або в дитячому саду. Для створення фігурки зайця і невеликий морквини знадобиться три аркуші кольорового паперу, ножиці, маркер, щоб домалювати деталі. Невеликий паперовий зайчик може стати окрасою великодніх або декором для дому. Також ці вироби зручно використовувати для інших занять з дітьми — наприклад, для програвання різних ситуацій, для навчання основам рахунку і т. д. Отже, розповідаємо, як зробити кролика орігамі: слідуйте цій покрокової схемою, і фігурка буде готова за 10-15 хвилин. Для виготовлення Кролика з морквою необхідно підготувати наступні засоби:
Матеріали
- Для кролика квадрат паперу 20х20 см підходящого для кролика кольору.
- Для моркви квадрат паперу 10х10 см оранжевого кольору.
- Для морквяної бадилля квадрат паперу 7х7 см зеленого кольору.
Інструменти:
- Ножиці;
- Маркер.
Кілька порад для юних рукодільниць
1 Починаємо з фігурки кролика. Для неї візьмемо квадрат 20х20 см.
2 Складіть уздовж навпіл.
3 Розкрийте заготовку. Отримав серединну лінію.
4 Складіть верхній і нижній зрізи до серединної лінії. Отримали базову форму «дверцята».
5 Складіть праві та ліві 4 кута до лінії середини, як на фото.
6 Отримані згини необхідно «прогнути горою, долиною» кілька разів, щоб було зручніше вкласти трикутники всередину.
7 Вкладіть бічні трикутники всередину заготовки.
8 Праворуч і ліворуч розкладіть верхні шари, як на фото. Переверніть заготовку на іншу сторону.
9 Верхню і нижню частини заготовки складаємо до лінії середини. Добре пропрасовуємо згини.
10 Піднімаємо, як би з під заготовки мордочку кролика.
11 Згинаємо лівий куточок тому, формуючи мордочку кролика.
12 Всю заготівлю складаємо вздовж навпіл, витягаючи шию і голову кролика.
13 Формуємо спину кролика. Згинаємо частина , як на фото. Прогибаем цю лінію «горою-долиною», потім вкладаємо цю частину всередину.
14 Утворені два нижніх куточка згинаємо горою, ховаємо їх всередину кролика.
15 Розправляємо вушка кролика, формуємо мордочку, розправляємо лапки. Робимо фігурку стійкою.
16 Маркером малюємо очі, носик, вуса.
17 Для моркви складаємо квадрат навпіл по діагоналі.
18 Отриману заготівлю складаємо ще раз навпіл, поєднуючи правий і лівий кути трикутника. Розкриваємо заготівлю, отримали серединну лінію.
19 Праву і ліву бокові сторони поєднуємо з серединною лінією, як на фото.
20 Праву і ліву нижні сторони поєднуємо також з лінією середини.
21 Переверніть заготовку на іншу сторону. Нижня частина морквини готова.
22 Для бадилля моркви складіть квадрат по діагоналі навпіл.
23 Нижні правий і лівий зрізи складіть до лінії середини (базова форма «повітряний змій»).
24 Зрізи від середини повертаємо назад вправо і вліво (як на фото).
25 Вставляємо верхню частину в «кишеньку» морквини. Робимо таку ж іще одну деталь бадилля і вставляємо також у «кишеньку». Складання таких фігурок орігамі, як цей кролик з паперу — це не тільки цікаве заняття для дітей, але і вправа, розвиває дрібну моторику рук. Під час занять діти:
- тренують спритність і координацію;
- вчаться проявляти терпіння і посидючість;
- готують руку до письма, до подальших занять в школі;
- розвивають уяву, увагу, пам’ять;
- тренують просторове мислення;
- формують уявлення про геометричні фігури;
- можуть проявити творчі здібності при розфарбовуванні фігурки.
Покроково збираючи кролика згідно зі схемою, дитина вчиться робити що-небудь за зразком і дотримуватися послідовності дій. Це дуже важливо для подальшого навчання та розумового розвитку. Так він починає розуміти, що шлях до мети потрібно розбити на декілька етапів і виконувати їх в строго визначеному порядку. Не можна забувати і про те, що дрібна моторика рук пов’язана з артикуляційним апаратом та розвитком мовлення. Вчені давно встановили, наскільки сильно вміння виконувати тонкі рухи пальцями, керувати своєю координацією впливає на звуковимову і на появу зв’язного мовлення. Цей факт став одним з наріжних каменів методики відомого педагога М. Монтессорі. На заняттях по системі Монтессорі багато уваги приділяється роботі з дрібними предметами, причому всі дії дитина повинна виконувати самостійно. Легка виріб орігамі — така, як цей кролик, дає можливість потренуватися в самостійності і зробити всю роботу з мінімальною допомогою дорослого. Нарешті, великий плюс орігамі полягає в тому, що це розслаблююча техніка. Повільна, розмірена робота з папером сприяє релаксації, допомагає зняти емоційну напругу і розслабитися. Також, у нас ви можете прочитати про інші вироби орігамі в наших статтях, такі як орігамі дракон або орігамі собака.