Саморобний в’язане пальто завжди має витончений вид. Все про в’язання пальта спицями та гачком – стилістика, вибір фасону, візерунків. Фото ідеї, схеми, поради! Трикотаж ручної роботи нерідко виглядає дуже ефектно. Деякі моделі гідні, щоб їх носили тільки зірки і дружини монархів. Перед тим як зв’язати пальто своїми руками, важливо ознайомитися з усіма різновидами фасонів, підібрати пряжу і запастися терпінням. Це захоплюючий, але кропіткий процес, зате результат виправдає витрати часу.
Вибір в’язаного виробу
Кожній дівчині чи жінці властиво бажання подобатися, бути модною і неповторною, викликаючи захоплені погляди перехожих. Один із способів виразити свою яскраву індивідуальність – зв’язати своїми руками пальто з гарним візерунком.
Можна використовувати теплу шерсть і козячий пух для демісезонних моделей або «літню» пряжу для ажурних моделей. У будь-якому випадку, успіх забезпечений.
Кожен дизайнер пропонує для щорічних колекцій щось особливе, ексклюзив ручної роботи. На подіумах з’являються в’язані спицями або гачком сукні, кардигани і пальто, виготовлені в різній техніці. Часто ці ідеї швидко тиражують любителі рукоділля. Сторонньому спостерігачеві здається, що на подіумах і в каталогах «новий» трикотаж. Але більшості зрілих майстринь багато візерунки і схеми давно відомі. Той чи інший модний тренд пропонується як нова модель, але це інтерпретація старих розробок. В’язане пальто є не в кожному жіночому гардеробі, часто це ексклюзивна річ, яку не кожен може собі дозволити. Їх в’яжуть у різній техніці, є варіанти виконання:
- спицями;
- гачком;
- на в’язальної машині (двухфонтурной, ручний або з цифровими матрицями).
Ефектне виріб може дозволити собі будь-яка модниця, яка вміє в’язати. Але деякі стильні речі не кожен майстер візьметься повторити, навіть якщо є відповідна пряжа, опис моделі, мірки викрійка. Проте в цьому немає нічого складного – в’яжеться як кофта подовженого фасону, окремі деталі потім зшиваються.
Стилістика в’язаних пальто
Ручний трикотаж сприймається органічно тільки в тому випадку, коли простежується стилістика.
- Печворк – різнокольорові вироби, виконані в клаптиковій техніці, в’яжуться блоками, переважно одного розміру. Але зовсім необов’язково дотримуватися всіх нюансів, наслідуючи техніці «клаптикової ковдри». Цей стиль – відмінна можливість зі смаком прилаштувати залишки пряжі однієї товщини подібною палітри. Найчастіше виходить оригінальна дизайнерська одяг, яку неможливо повторити.
- Бохо-стиль богемний і трохи розв’язний, з ним нескладно розробити ексклюзивний одяг. Є одна умова – весь модний образ повинен бути витриманий в єдиній стилістиці, щоб пальто виглядало по-справжньому шикарно. Його носять дещо недбалої манері, переважно навстіж.
- Шанель – особливий почерк популярного на весь світ модного будинку. Це свого роду класика, з якою жінка будь-якого віку буде виглядати бездоганно. Впізнаваний чорно-білий малюнок від Chanel – «pied-de-куль» або куряча лапка, модифікована клітина. Речі пов’язані в цій техніці у вигляді двоколірного пальто або кардігана виглядають строго, але водночас по-паризьки шикарно, особливо з правильно підібраними аксесуарами. Наслідування Chanel можна виконати і в іншому варіанті, але пряжа повинна бути дорогою і якісною, фасон – бездоганним.
- Кантрі – затишна «сільська» стилістика, в якій цінується все просте і натуральне. Природні відтінки, мінімум фурнітури, дерев’яні або рогові гудзики, трохи незграбний крій. В’язані кардигани, кофти і пальто виконують тільки з натуральної пряжі сірого, коричневого, зеленого, теракотового або молочного кольору. Нерідко в цій навмисною простотою проглядаються вишукані образи Провансу або Дикого Заходу.
- Сучасна стилістика багато в чому еклектична. Хоча мода й мінлива, класичні фасони і виразні пальто великої в’язки з незабутнім візерунком і через багато років будуть актуальні.
Різновиди фасонів верхнього одягу з трикотажу
Пов’язане своїми руками пальто завжди буде оригінальним т трохи екстравагантним предметом модного гардеробу. Трикотаж ручної роботи не всім йде з-за особливостей фігури. Однак при правильному виборі силуету, фасону і довжини виробу легко приховати свої недоліки і підкреслити яскраву індивідуальність.
- Який вибрати спосіб – строгий класичний, пустотливо-недбалий або підкреслено-модний? Все залежить від доповнень і особливостей фігури.
- Дизайнерське пальто – це не просто зшиті полички, рукава, спинка та комір (можна і без нього). Всі елементи моделі повинні гармоніювати у пропорційному співвідношенні, але повинна бути якась новизна.
«Золоте правило»! При збільшеному верху потрібен звужений вниз, а розкльошені довге пальто передбачає точну посадку на рівні плеча і грудей.
Основна класифікація в’язаній верхнього одягу по сезонності:
- літні (шазюбль, ажурний трансформер або інший альтернативний варіант з льону, віскози або х/б ниток);
- демісезонні вироби (з теплої пряжі, у них можна ходити в безвітряну погоду до зими).
Силуети в’язаних виробів:
- прямий;
- запахивающийся (без застібки);
- кльош від стегна;
- трапецієподібний;
- Х-подібний (приталений);
- оверсайз (вільні речі як би на 2 розміри більше).
В приталених виробах використовується м’який пояс з тієї ж пряжі або жорсткий шкіряний ремінь. Але і без нього модель виглядає цілком самодостатньою.
Важливо! Верхні речі з важкої пряжі обтягують фігуру, тому їх в’яжуть трохи «оверсайз».
Легкі ажурні пальто припускають грамотний підбір одягу за кольором і фактурою, щоб напівпрозорий малюнок добре виглядав. Інакше шазюбль виглядає трохи вульгарно, як пеньюар з нічною сорочкою. У всьому іншому літні ажурне пальто в’яжуться як будь-яка кофтинка подовженого фасону. Вони відмінно виглядають з вузькими брюками і майкою або річним сарафаном.
В’язані пальто з об’ємними візерунками аранскими
Всілякі джгути, коси, вісімки та інші хитромудрі переплетення, збільшують обсяг трикотажу, завжди виглядають розкішно. Це так звані «аранские візерунки», що ввійшли в моду від скандинавських умільців. Колись джгути в’язали чоловіки на светрах з натуральної овечої вовни, в проміжках між вахтою на ловлі риби. Швидше за все, ці об’ємні візерунки ніколи не вийдуть з моди, але будуть поповнюватися новими варіаціями переплетень з описом на спеціалізованих сайтах. Якщо хочеться пов’язати пальто, яке буде актуально ще років 10-20, варто починати освоювати цю техніку ручного трикотажу. Однак потрібен певний досвід і майстерність, щоб в’язати хитромудрі коси на 3-х спицях (1 додаткова). Частина петель в косах переставляють місцями через рівні проміжки, утворюючи переплетення. Рукодільниці знають чимало таких візерунків, вони здатні зрозуміти складну схему або придумати свою інтерпретацію аранских візерунків. Тепле пальто з «косами» і «вісімками» з овечої пряжі, лами та альпаки відмінно виглядає на будь-якій фігурі. Його носять до морозів. Пропонуємо майстер-клас з вив’язування джгутів і кос.
Пальто великих розмірів на повних дам
Хтось придумав, що трикотаж ручної роботи протипоказаний пышнотелым дамам, але це далеко не так. Інша річ, як правильно носити такі речі, щоб приховати особливості фігури.
Важливо! Стилісти, і модні блогери в своїх статтях і на відео рекомендують під трикотаж надягати стягуюча білизна. Воно забезпечить естетику і підвищить впевненість у собі.
Рекомендації по вибору в’язаних пальто для повних дівчат:
- Вибирати А-подібний або трапецієподібний силует. Прямі й обтягуючі фасони не будуть виграшно виглядати на повній грудей і помітному животику. Пальто навстіж або застібка лише на 1 верхню гудзик – це ваш варіант.
- Не варто захоплюватися занадто об’ємними візерунками, але гладь на великих спицях буде врівноважувати «широкий формат».
- Важливо правильно підібрати оздоблювальні деталі. Облямівка хутром (його імітацією) манжет, капюшона або коміра підкреслить повноту при маленькому зростанні. Для рослих або дам під високий каблук це цілком допустимо.
- Не варто використовувати моделі з широким трикотажним поясом і великими накладними кишенями, вони зроблять фігуру ще крупніше.
- Темна пряжа з дрібним візерунком типу «соти» і ефектні блискучі гудзики відволікають від особливостей жіночої фігури.
- Пальто в клаптиковій техніці і широкі смужки – не ваш формат. Краще зв’язати щось вертикальними дрібними косами, але можна взяти за основу двоколірний жакард або чорно-білий «pied-de-куль» в стилі «Шанель».
Кожна дівчина або жінка повинна знати, що їй йде, а що немає. Це важливо враховувати не тільки при виборі готового одягу, але і при плануванні, що зв’язати своїми руками. Речі ручної роботи, особливо теплі пальто на міжсезоння, забирають багато часу. Було б прикро зв’язати пальто, потім переконатися, що воно не йде. Звичайно, розкішне виріб завжди можна продати, але краще вибирати модель для себе «з зникненням в десятку». Підбірка стильних в’язаних пальто на фото допоможе зорієнтуватися з вибором силуету, малюнка і кольору пряжі.
Фото ідеї для в’язання саморобного пальта