Туніка одна з найпопулярніших жіночих речей. Все про в’язання туніки спицями та гачком своїми руками – види, покроковий опис схем, фото ідеї та поради! Туніка є одягом, яка прийшла в сучасний гардероб стародавніх Риму та Греції. Але трансформація її, незважаючи на минулі століття, зовсім мінімальна. Єдине, це те, що матеріали застосовуються тепер для цього типу одягу найрізноманітніші.
В’язані моделі тунік і застосовувана пряжа
Розглядаючи сукупність пов’язаних жіночих моделей тунік, можна класифікувати в залежності від технології виконання на:
- Зв’язані гачком.
- Виконані за допомогою спиць.
Говорячи про текстурі:
- Гладкі.
- Ажурні– мають вив’язаний малюнок з отворами наскрізь.
- З малюнком, що нагадує барельєф. Це всілякі коси, гульки і інші типи опуклих візерунків.
За колористичним рішенням модель туніки може бути:
- Однотонною.
- Мати поєднання кольорів, що утворюють певний задуманий візерунок.
- Меланжевий або твідовий варіант.
По сезону шкарпетки::
- Літніми.
- Зимовими.
За фасоном:
- Прямі.
- Розкльошені.
- Приталені.
Необхідно правильно підібрати пряжу. Вона повинна підходити під певний сезон. Потрібно врахувати її ймовірність витягування. Виріб, добре сидить після в’язки, під час експлуатації може витягнутися. А якщо випрати при невідповідному температурному режимі, навпаки, може різко сісти. Ці фактори необхідно враховувати, перш ніж придбати той чи інший вид пряжі.
Коли підібрана пряжа, необхідно придбати відповідні по діаметру спиці. Щоб не промахнутися, бажано придбати не один інструмент, а відразу декілька.
Як зв’язати туніку – детальна схема дій
Приступаючи до роботи над тунікою необхідно виконати попередні дії. Обмірити власну фігуру. Необхідно за допомогою гнучкого метра зняти показання:
- Обхвату грудей.
- Обхвату талії.
- Обхвату в стегнах.
- Довжину рукава від верхньої точки плеча – для моделей з рукавом.
- Довжину виробу, яке хочеться отримати.
- Знявши мірки, підібрати схемуплатья-туникт.
Схема для в’язання спицями простий туніки
Бажаючи зв’язати оригінальну однотонну жіночу модель, яка буде виглядати ідеально з джинсами, можна зупинити свій вибір на нижче поданій схемі. Буде потрібно приблизно 500-550 г пряжі для розміру від 42 до 48. Бажано вибирати чистий бавовна з товщиною нитки відповідної параметрами 75 м 50 грамах. Ідеальними для цього стануть прямі спиці від номера 6 до номера 8, у залежності від щільності в’язання в’язальниці. Схема проста – вимагає всього лише вміння вив’язати лицьові і виворітні петлі. Щільність в’язання повинна утворювати наступний розмір – 17 рядів по 15 петель. Пов’язаний зразок повинен бути розміром 10 на 10 див. необхідно В’язати за схемою, яка представлена нижче на малюнку. Коли вив’язані деталі, необхідно випрати елементи. Сушити обов’язково в розправленому вигляді на світлому рушник. Не можна вішати на мотузку – це призведе до витягування і деформації деталей. Після повного висихання необхідно спочатку змітати, щоб правильно розташувати деталі, і вони лягли без утворення непотрібних присборенностей.
Ажурна літня туніка для досвідчених в’язальниць
Для цього красивого і оригінального виробу необхідно взяти чистої бавовняної або сумішевої пряжі приблизно 320 м на 42 розмір. Тут знадобляться спиці номер 5 і гачок номер 4 Спочатку необхідно зв’язати зразок. Необхідно набрати 14 петель і пров’язати 20 рядів. Повинно вийти квадратне виріб зі сторонами 10 див. Далі необхідно за схемою вив’язувати візерунком шишечки:
- Зробити кільце першого ряду – 6 ст. б/н.
- У другому ряду – 12 стовпчиків б/н.
- У третьому і четвертому ряду – по 18 ст. б/н.
- У п’ятому ряду – 12 ст. б/н.
- У шостому ряду – 6 ст. б/н.
Після цього необхідно стягувати петлі і скріплювати. Все інше вывязывается за схемою. Коли пов’язані елементи, їх можна зволожити або випрати і висушити в розправленому горизонтальному положенні. Якщо полотно загортається по краю, його можна наколоти голками з вушками.
Коли всі елементи повністю висохнуть, необхідно здійснити збірку. Для цього виконують шов ” вперед голку по бічних частинах і плечовим швах.
Потім необхідно вив’язати шнурки. Для цього беруть гачок номер 4 та роблять 2 ланцюжка повітряних петель довжиною близько 1 метра кожна. Виконувати це досить щільно, щоб вони були як можна більш грубими і тримає форму, а не вільно обвисающими. Потім необхідно протягнути їх в отвори, які є на плечах і затягнути. До кінців необхідно прилаштувати шишечки. Вывязываются елементи, як це було зазначено на схемі вище. А потім прикріплюються до кінців ремінця.
Річна елегантна модель
Для даного виробу потрібно також бавовняна пряжа, у якої на 100 г доводиться 180 метрів. Для такої товщини потрібні спиці № 3 або №4. Щоб розуміти, якою щільності в’язання потрібно дотримуватися, необхідно набрати на спиці 17 петель і зв’язати 24 ряду. У цьому випадку розмір отриманого квадрата становить 10 см на 10 см
Оригінальність даної моделі полягає в тому, що вона в’яжеться від рукава до рукава.
Для 38 розміру необхідно набрати на кругові спиці 40 петель і почати в’язати основним узором. Зв’язавши 16 см по довжині, здійснюють додаток по лівій стороні одночасно близько 83 петель. Кількість може бути відкориговано відповідно з індивідуальними розмірами. Потім необхідно пров’язати основним візерунком близько 43 див. Це буде як раз ширина виробу по переду або спинці. Необхідно закрити таку ж кількість петель, які були набрані до цього. Таким чином доходимо до пройми протилежної руки. В’яжемо ще на 16 см у висоту і закриваємо петлі. Вывязывается передня половинка. Аналогічно в’яжеться спинка. Коли пов’язані дві частини потрібно їх зволожити висушити в розправленому вигляді і потім здійснити збірку. Для цього потрібно швом вперед голку прошити половинки деталей. Потім при необхідності заутюжте. Щоб було легше зорієнтуватися у всіх необхідних додатках, потрібно скористатись нижче наведеною схемою. Тут представлені описи не тільки сам проект, але й основні позначення петель, що використовуються при вывязывании даної туніки. Для зимових тунік обирають теплі види пряжі – вовна, ангору, мохер, кролячий пух, верблюжу шерсть і яка. Але необхідно брати спиці більш товсті – так можна домогтися більшої пишності туніки. І в результаті вона буде носитися довше, так як не буде скочуватися і звалюватися. Дану рубрику можна було б продовжувати і далі. Адже кількість моделей дійсно безмежне.
Фото ідеї тунік для в’язання