Кухонна стільниця – особа кухні! Все про створення стільниць для кухні своїми руками – цікаві варіанти, поради по установці фото ідеї та приклади! Кухонна стільниця є тим елементом меблів, який найбільш схильний до механічних пошкоджень. Відповідно з часом, вона набагато швидше втрачає зовнішній вигляд, ніж інші елементи кухонного гарнітура. Виходом з даної ситуації є заміна робочої поверхні. Звернувшись до фахівців можна отримати гідну стільницю. Але варто врахувати, що виготовлення та монтаж потребує певних фінансових витрат. Виходом з подібної ситуації, може стати самостійне виготовлення стільниці. Подібна робота не вимагає якихось особливих навичок. Людині досить впевнено володіє різними видами інструменту, і має досвід виготовлення виробів, така робота цілком по силам.
Виды кухонных столешниц
Найбільш поширеними на сьогоднішній день матеріалами для виготовлення робочої поверхні для кухні, є наступні матеріали:
- штучний камінь
- дерево або ЛДСП
- керамограніт
- бетон
Кожен з перерахованих вище матеріалів, володіє своїми достоїнствами і недоліками. Якщо дивитися на них з боку практичності і зручності для робіт з виготовлення стільниці, то найбільш затребуваним можна вважати дерево і бетон.
Виготовлення стільниці з бетону
Виготовлення робочої поверхні для кухні з такого матеріалу не вимагає спеціальних навичок. Разом з тим, виріб виготовлений таким способом, буде відрізнятися довгим терміном служби і достатньою міцністю. Процес виготовлення, складається з кількох етапів:
- Складання опалубки
- Заливка розчину
- Фінішна обробка
Кожен етап є досить відповідальним. Детальний опис допоможе добре зрозуміти процес виготовлення бетонної стільниці і уникнути помилок в майбутньому.
Складання опалубки
Виготовлення стільниці для кухні з бетону слід починати зі складання опалубки. Матеріалом для неї може служити будь міцний, листовий матеріал. Найбільш вдалим рішенням є ламінована фанера, вона найбільш підходить для цих цілей. Попередньо оглянувши поверхню фанери, на наявність глибоких вибоїн, можна приступати різанні матеріалу. Для цієї операції цілком підійде електролобзик. Установка бортів опалубки здійснюється з використанням саморізів або спеціальних струбцин. Заключним етапом підготовки форми, є герметизація стиків опалубки. Для цих цілей можна використовувати силіконовий герметик. Слід робити акцент на те, що надмірно великі зазори між бортами і листом фанери, призведуть до підвищеного витраті герметика і додаткової обробки готового виробу. Для отримання якісного виробу, необхідно армувати (посилити) конструкцію. Для цих цілей цілком підійде армований пруток діаметром 8 мм, при його відсутності, у будівельних магазинах можна придбати армуючу сітку з вічком 50 мм. Армована конструкція розміщується на висоті 10 мм від площини опалубки. Дріт не повинна торкатися внутрішньої поверхні опалубки, це може негативно позначитися на зовнішньому вигляді отриманого виробу. Виготовлена по технології бетонна плита, що не буде поступатися за своїми міцнісними якостями штучного каменю.
Заливка розчину
Отримання бетонного розчину, проводиться шляхом змішування цементу, піску і щебеню дрібної фракції, в пропорції 1″2″2. Щоб збільшити міцнісні якості бетону, бажано застосування пластифікатора. Для отримання стільниці певного кольору на стадії приготування, в бетон додаються барвники. Попередньо розведену, згідно інструкції фарбу, додають в розчин у пропорції 200 гр пігменту, на 10 кг готового складу. Змішування складових проводиться додаванням води, і доведенням її до консистенції густої сметани. Наповнення опалубки проводиться у кілька етапів:
- Заповнення форми наполовину.
- Укладання армуючої сітки.
- Остаточна заливка, врівень з бортами опалубки.
На повне висихання майбутньої поверхні столу, відводиться сім днів.
Фінішна обробка
Заключні роботи проводяться після повного висихання стільниці. За допомогою шліфувальної машини, площина обробляється шліфувальними кругами різної зернистості, у сторону зменшення, до отримання гладкої поверхні. На відміну від кахельної плитки, бетон має високі поглинаючі властивості, що в процесі експлуатації, що робить її вразливою до утворення плям. Для уникнення цього, готовий виріб варто покрити полімерними складами закривають пори бетону.
Дерев’яна стільниця для кухні
Виготовлення робочої поверхні для кухні з дерева, процес досить трудомісткий і вимагає певних навичок роботи з деревом. Для таких робіт, як правило, використовується клеєний щит, він більш стабільний до перепадів температури і агресивних середовищ. Якісно зроблений дерев’яний щит не схильний до деформації і прослужить досить довгий час. Так, як даний елемент кухонних меблів, найбільш часто піддається механічній дії, то в якості вихідного матеріалу, використовуються тверді породи дерева. Допускається застосування соснового щита, що не має на поверхні слідів смоли, за умови додаткової обробки спеціальними складами. Роботи з дерев’яною стільницею проходять у декілька етапів. Процес виготовлення можна розділити на:
- Визначення розмірів і завмер майбутньої робочої поверхні.
- Виготовлення щита з масиву дерева.
- Обробка поверхні захисними складами.
Дотримуючись покрокової інструкції, цілком реально зробити такий виріб своїми руками, уникнувши критичних помилок.
Визначення розмірів і завмер майбутньої стільниці
У випадках, коли робоча поверхня для кухні виготовляється натомість прийшла в непридатність, розміри просто переносяться на новий виріб. У разі відступу від колишніх розмірів, підстава потребує серйозного доопрацювання.
Виготовлення щита з масиву дерева
Існує два шляхи, для того щоб отримати якісний виріб: придбати готовий щит в будівельному магазині або зробити його самому. Другий варіант вимагає певних навичок роботи з деревом. В якості вихідної сировини, застосовується деревина першого сорту. Вона містить найменшу кількість дефектів на своїй поверхні. Використовувана дошка повинна бути однакової товщини, торці якої повинні бути ідеально рівними, щоб уникнути щілин у місцях склеювання. Для склеювання щита застосовується клей для столярних робіт, що має певну ступінь вологостійкості. Отримане склеєне виріб, що затискається спеціальними струбцинами, до повного висихання. Заключним етапом отримання готового щита, є шліфування поверхні. Для цих цілей використовується шліфувальна машинка із застосуванням кіл різної зернистості.
Обробка поверхні захисними складами
На сьогоднішній день, будівельні магазини пропонують величезний вибір захисних складів для дерев’яних поверхонь. До них відносяться, як добре всім відомі морилки на водній основі, так і більш дорогі склади, наприклад масла, що відрізняються своїми високими екологічними властивостями. Останнє не вимагає яких-небудь додаткових інструментів і добре наноситься звичайною губкою. Нижче ми надали безліч фото стільниць виготовлених власними руками. Задавшись метою, завжди можна знайти для себе виріб за формою, забарвленням, відповідне до того чи іншого інтер’єру. Приклавши деякі зусилля, цілком реально зробити якісну стільницю, яка буде радувати не один рік.
Фото ідеї саморобних стільниць для кухні