Саморобний деревце (топіари) – чудовий елемент декору, і завжди бажаний подарунок. Покрокові майстер-класи зі створення топиария своїми руками – корисні поради, опису кількох видів, фото ідеї! Топіарі вдало вписується в будь-який інтер’єр і відразу привертає до себе увагу. Сучасне топіарне мистецтво передбачає застосування для створення виробу найрізноманітніші заготівлі як природного, так і штучного походження. Незвичайне “деревце” не потребує особливого догляду, з нього лише іноді треба видаляти пил та оберігати від дії прямих сонячних променів. Виготовити таке своєрідне декоративне дерево можна самостійно в домашніх умовах.
Простий топіарі для початківців
Основні принципи для втілення задуманого:
- підібрати міцну основу для стовбура,
- подбати про сталий підставі,
- фарба і клей не повинні після висихання пахнути.
Творчих задумів і коштів для їх втілення існує багато. Зрозуміти принципи того, як зробити топіари, допоможе покрокова інструкція для початківців.
- Першим ділом треба підібрати підставку для майбутньої конструкції. Традиційно використовують квітковий горщик або схожий на нього ємність.
- Для стовбура можна підшукати сучок дерева, скрутити його з дроту, взяти металевий стрижень відповідного діаметру (словом, будь-яку міцну деталь, відповідну за формою і розміром).
- Стовбур декорують і закріплюють на підставці за допомогою силікону, гуми, пінопласту.
- Для формування крони можна взяти предмет з пластмаси, гуми, пінопласту. Він може бути круглим, у формі зірки чи серця в залежності від задуму майстра.
- Основа кріпиться до ніжці і доповнюється прикрасами у відповідності з задумом.
Оригінальне деревце може прикрасити приміщення, наповнити його приємним ароматом, слугувати талісманом, що привертає в будинок благополуччя, а ще це непоганий варіант подарунка.
Топіарне деревце своїми руками
Для початку можна змайструвати красиве “європейське дерево” з доступних природних матеріалів. Задача ця не складна, вона доступна і починаючому майстрові.
Як зробити топіари з шишок
Для здійснення задуманого треба приготувати:
- ємність для “деревця”,
- сучок або паличку для стовбура,
- пінопластовий шар (можна зробити з будівельної піни або зім’яти газети),
- шишки (сосни, модрини, ялинки, ялиці, кедра),
- акрилову фарбу і коричневий колір,
- суміш для фіксації (крейда, гіпс, будівельну піну і т. д.),
- тканина для декору горщика і фурнітуру для прикраси вироби (стрази, стрічки, намистини),
- клей,
- пензлик,
- ножиці.
Покроковий майстер-клас
- Першим ділом треба оформити підставку. Для цього його обтягують тканиною або обмотують ниткою, фарбують або розписують. Все залежить від авторської задумки. Непогано поєднується з шишками тканину типу мішковини. Кроїти краще по косій. Приклеювати тканина рекомендується на денці і всередині горщика.
- Потім фарбують стовбур і приклеюють до нього кулю. Непогано забарвити і його коричневою фарбою.
- На кулю наклеюють шишки.
- Після висихання заготовки, її фіксують у горщику з допомогою приготовленої суміші. Поки суміш сохне, треба зафіксувати “деревце”, щоб воно не нахилилося.
- Роботу завершують декором вироби. Маскують суміш в горщику, прикрашають верхню частину вироби. Елементами для оформлення можуть послужити намистини, стрічки, камінчики, мох і так далі.
У результаті виходить оригінальне маленьке деревце з шишок, який чудово впишеться в інтер’єр або послужить відмінним експонатом на шкільній тематичній виставці.
Як зробити осінній топіарі
Краса осінньої природи може надихнути на створення незвичайного осіннього топіарного деревця.
Для оформлення можна використовувати жолуді, каштани, шишки, листя та інші природні матеріали.
Ще треба приготувати:
- горщик-основу,
- паличку для стовбура,
- круглу основу для крони,
- матеріали для декору виробу,
- клей,
- фарбу,
- кисть,
- ножиці.
Для оформлення можна використовувати штучні ягоди, муляжі овочів, намистини і так далі. Для зручності в роботі рекомендується заздалегідь продумати виріб до дрібниць, щоб заготовити всі потрібні елементи.
Покроковий майстер-клас.
- Роботу починають з декору горщика-підставки. Його можна обмотати шпагатом, обтягнути мішковиною або обклеїти декоративними елементами. Для оформлення можна використовувати гілочки або палички для морозива.
- Потім готують стовбур і кріплять на нього основу крони. Як правило, основа має округлу форму. Її можна зробити з зім’ятих газет, обмотавши їх ниткою. Або використовувати готовий куля з пінопласту або будівельної піни.
- Готовий куля з газет обклеюють серветками і декорують у відповідності з задумом. Його можна пофарбувати. Для осінньої тематики в якості основного фону можна використовувати мох.
- Готовий стовбур з кроною закріплюють у горщику за допомогою швидко сохне будівельної суміші.
- Після того, як заготовка висохне, можна приступати до декору “деревця”. Його крону можна прикрасити каштанами, листям, додавши в якості родзинки муляжі ягід або овочів.
- Залишається замаскувати основу. “Грунт”, в якому кріпиться стовбур, можна приховати під шаром камінців, накрити мохом, штучною травою або пофарбувати.
Осінній топіарі готовий.
Як зробити кавовий топіари
Оригінальне кавове деревце теж нескладно змайструвати своїми руками. Для роботи знадобляться:
- основа для крони,
- стовбур,
- горщик або склянку,
- ароматна кава в зернах,
- будівельна суміш для кріплення ствола,
- елементи декору для оформлення виробу,
- фарба,
- клей,
- пензлик,
- ножиці.
Покроковий майстер-клас.
- Почати роботу зручніше з оформлення підставки.
- Потім прикріплюють основу крони до стовбура, фарбують у коричневий або бежевий колір.
- Посли висихання заготівлю декорують у відповідності з задумом кавовими зернами.
- Стовбур закріплюють у горщику за допомогою будівельної суміші.
- Після висихання наносять додаткові елементи декору.
- Ароматне деревце готове. Треба зазначити, що такий виріб не тільки наповнить приміщення підбадьорливим ароматом кави, але і нейтралізує інші неприємні “аромати”.
Варіантів оформлення “європейського деревця” існує дуже багато. Оригінально виглядають подібні вироби, що мають дві або три крони різного розміру.
Для оформлення можна використовувати атласні стрічки і штучні квіточки, намистини і бісер, купюри і монети, природні матеріали та штучні прикраси. Будь-який виріб, виконаний своїми руками, буде унікальним.
Топіарне дерево послужить хорошим варіантом для подарунка, допоможе прикрасити інтер’єр до свята.
Как сделать ёлку топиарий
Для створення новорічної атмосфери можна змайструвати за пару вечорів топиарную ялинку. Техніка виготовлення такого топиария трохи різниться з класичною схемою, але теж проста у виконанні. Для роботи застосовують:
- картон,
- основу з газети,
- сітку,
- основу з пластику.
Основу для топіарне ялинки можна придбати в магазині рукоділля або склеїти з картону. Зовнішній вигляд виробу буде залежати від форми основи. Ялинка може бути класичної або нестандартної конструкцією.
Інструкція для початківців
Перед тим, як приступити до втілення творчої ідеї, треба запасти всі необхідні матеріали. Для роботи обов’язково треба мати:
- картон,
- вату,
- горщик-основу,
- стовбур,
- суміш для кріплення виробу,
- клей,
- фарбу,
- пензлик,
- ножиці,
- елементи декору.
Покрокова інструкція.
- Роботу раціонально почати з виготовлення основи ялинки. Це може бути об’ємна класична ялина, конус з картону або пластику, виріб незвичайної форми.
- Готову основу кріплять на ніжку-стовбур.
- Декорують горщик.
- Ялинку за допомогою будівельної суміші закріплюють у горщику.
- Після висихання завершують оформлення їли, прикрашаючи її готовими елементами у відповідності з задумом.
Таким чином можна змайструвати відмінний декоративний елемент для створення святкового настрою.
Альтернативні топіарне ялинки
Принадність домашнього творчості полягає в його свободу від традиційних рамок. Топіарі у вигляді новорічного дерева може бути виконаний з різних матеріалів. Незвично виглядають кавові ялинки, вироби з ялинкових скляних бус і мішури. Оригінальним рішенням буде топіари з мотузки, прикрашений яскравими стрічками і мініатюрними іграшками. Ідей з виготовлення декоративних дерев настільки багато, що перерахувати всі неможливо. Будь-яка задумка, виконана акуратно, буде виглядати як оригінальний виріб.
Фото ідеї саморобних топіари