Домашнє саморобне мило приємний і безпечний елемент гігієни. Все про створення мила в домашніх умовах своїми руками – детальні інструкції, фото ідеї та корисні поради! У сучасному світі, здавалося б, зовсім не потрібно обтяжувати себе пошуком мила, звареного в домашніх умовах. Адже в кожному з супермаркетів цього продукту відведені цілі стелажі, в яких вже точно можна знайти щось підходяще. Проте індустрія миловаріння процвітає досі й набирає ще більшої популярності. Багато миловари давно перетворили забавне хобі у справу всього життя, яке приносить не тільки задоволення, але і стабільний дохід. Ознайомившись з даною статтею, можна дізнатися про основні переваги виробництва подібної продукції і занести в свою скарбничку кілька вподобаних рецептів варіння мила.
Переваги мила, зробленого своїми руками
Так, купити мило в будь-якому супермаркеті, дійсно простіше, ніж варити його самостійно, але потрібно пам’ятати про те, що покупні вироби не відрізняються натуральними компонентами. Тому у багатьох покупців, які купували таку продукцію, з’являється підвищена сухість шкіри і навіть роздратування і висипання. При виготовленні мила в домашніх умовах використовують лише ті компоненти, які сам майстер вирішить додати в свій виріб. Зазвичай мило роблять з натуральних масел і основи або залишилися обмылков, тому таким продуктом можуть користуватися навіть діти, воно точно не викликає алергічних реакцій.
Як зробити мило в домашніх умовах
Для цього знадобиться:
- дитяче мило або спеціальна мильна основа, яку легко можна знайти в спеціальних магазинах для рукоділля;
- форма;
- оливкова олія;
- ароматизатори;
- барвники;
- добавки.
Починати необхідно з вибору потрібної форми для майбутнього виробу. Її можна придбати в спеціалізованому магазині для рукоділля, там представлений широкий асортимент для такого хобі. Якщо можливості звернутися в магазин немає, то цілком зійдуть невеликі формочки для запікання або форми з картону з-під кефіру або інших молочних продуктів. Потім основу для майбутнього мила необхідно нарізати на невеликі кубики і прибрати в мікрохвильову піч. Головне – не надто перегріти основу і не дати їй закипіти, інакше все буде зіпсовано. Далі 100 гр. основи помістити в глибоку ємність і змішати з половиною чайної ложки оливкової (або будь-якого іншого ароматного) олії. Головне – не переборщити з цим інгредієнтом, інакше готовий виріб не буде володіти хорошими пінистими властивостями. Тепер потрібно надати виробу потрібну забарвлення. У цьому допоможуть як штучні, так і натуральні барвники. Можна використовувати каву або шоколад, вони додадуть мила не тільки красивий відтінок, але і вишуканий аромат. Якщо під рукою немає натуральних інгредієнтів, то можна використовувати покупні сухі барвники. Тут головним аспектом виступає правильна дозування – приблизно 2-3 краплі на 100 гр. основи. Якщо переборщити з барвником, то вийшло мило буде забарвлювати воду і сантехніку після використання, що автоматично знижує його вартість. Після цього необхідно надати виробу приємний аромат. У цьому допоможуть ефірні масла.
За бажанням після проведення перерахованих процедур можна додати до мила скрабірующіх частинок або компонентів натурального походження (мелена кава, шоколад, какао). Це значно поліпшить зовнішній вигляд продукту.
Після проведення всіх маніпуляцій отриману субстанцію необхідно розлити по формах і прибрати в холодильник до повного охолодження. Такий ручний спосіб хороший тим, що мило не потрібно зварювати, достатньо лише дотримання наведених вимог. Щоб не помилитися з пропорціями і не зробити помилок, тим самим отримавши неякісний товар, краще звернутися до майстер-класів, які можна знайти у вільному доступі в Інтернеті. Там же можна почерпнути для себе багато нових ідей, які потім не складе праці втілити в життя.
Виготовлення дитячого мила
До вибору дитячого мила батькам потрібно підходити ще більш ретельно, адже шкіра дитини ще більш чутлива до барвників або інших шкідливих речовин, що знаходяться в предметах особистої гігієни, ніж доросла шкіра. Тому при роботі з милом такого роду потрібно мати в наявності тільки натуральні інгредієнти. Знадобляться:
- основа – 200 гр.;
- морквяний сік – 0,5 ч. л.;
- настій ромашки – 1 ч. л.;
- кілька крапель мигдалевої або будь-якого іншого масла;
- формочки.
Для цього необхідно змішати всі інгредієнти в одній ємності і розлити по формах і поставити в холодильник на добу. І можна приймати ванну з красивим і, що важливо, натуральним милом.
Рідке мило
Щоб зробити рідке мило, знадобляться:
- обмилки – 100 гр.;
- дистильована вода – 2 л;
- спирт – 4 ст. л.;
- кілька крапель будь-яких масел;
- кілька крапель барвника;
- гліцерин – 8 ст. л.
Для початку треба закип’ятити воду, в цей час подрібнити обмилки з допомогою терки, розмішати їх у воді і розтопити на водяній бані, кожен з фрагментів повинна розчинитися повністю. Вимкнути вогонь, зняти мило з плити і остудити до кімнатної температури, влити спирт, гліцерин, капнути олії і барвників. Процідити отриману субстанцію з допомогою сита і можна переливати в ємність і мити руки.
Дігтярне мило
Для виготовлення цього виду мила потрібні:
- дьоготь берези – 2 ч. л.;
- масло календули – 0,5 ч. л.;
- основа – 200 гр.;
- кілька крапель олії м’яти.
Основу розтопити на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Додати до неї масло календули, м’яти і заключний інгредієнт – дьоготь. Все змішати і розлити по формах. Як можна зрозуміти з даної статті, миловаріння є одним з найпростіших справ, які можна почати практично з нуля, не володіючи особливими навиками в рукоділлі. Головне – купити якісні матеріали і надати виробам індивідуальності, щоб на кожному з них була видна рука майстра
Фото ідеї саморобного домашнього мила