Пінгвін одне з улюблених тварин для малювання дітям. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню пінгвінів олівцем – фото ідеї, слушні поради, приклади! Незважаючи на те, що пінгвіни не настільки поширені тварини, як наприклад, домашні кішки і собаки, але про них знають абсолютно всі, включно з дітьми, які тільки починають пізнавати навколишній світ. А вся справа в тому, що це дуже цікаві, забавні, своєрідні і запам’ятовуються істоти. Пінгвінів можна побачити в різних книгах, в тому числі у вигляді персонажів казок, в телевізорі – де вони завоювали особливу популярність, будучи героями мультфільмів, і звичайно ж, місце, де за ними можна поспостерігати в живу – зоопарк. До перерахованого списку слід додати рисунок, виведений дитиною власноруч на аркуші паперу.
Підготовка до малювання
Будьте впевнені, труднощів у створенні картини не виникне у трирічного малюка і тим більше у дорослого. Адже дана добірка складається з кількох майстер-класів різного рівня складності, до того ж усі примірники у ній оригінальні, красиві, а чорно-білі пташки обов’язково викличуть розчулення. Перед тим, як почати урок малювання, слід підготувати необхідні інструменти і матеріали:
- альбом або білий аркуш паперу;
- простий олівець;
- ластик;
- кольорові олівці, фломастери чи фарби (ємність з водою і пензлик).
Перший, пробний креслення пінгвіна слід намалювати самостійно, що б з власного прикладу було простіше розповідати і показувати дитині те що має у нього вийти. А для цього досить дотримуватися поетапної інструкції малювання одного з вподобаних варіантів.
Вчимося малювати разом
Одним з найпростіших прикладів намальованих птахів, є пінгвін, силует якого при виконанні нагадує грушу. Після попередньої підготовки (вибір робочого місця, добору потрібних інструментів і ознайомлення з ескізом) слід приступати до заняття творчістю:
- В центрі аркуша простим олівцем намалювати контур пінгвіна, у формі груші.
- По боках додати крильця.
- Овальний животик слід намалювати ближче до низу силуету, там від куди повинні виглядати лапки.
- Лапки – дві кінцівки в нижній частині пташеня. У природі це три пальці з перетинками, але для дитячого малюнка підійдуть ніжки у вигляді ласт.
- Передостаннім кроком до завершення картинки стане – малювання очей у верхній частині подібної груші фігури – два кола, в центрі з вічками, а також дзьоб, каплеподібної форми.
- Заключний етап – розфарбування. Забарвлення пінгвіна не хитромудрий, тому буде достатньо чорного кольору для всього тіла, і для червоного лапок з дзьобом. Животик можна не зафарбовувати – він і так білий.
Пухкенький пташеня
Наступний, не менш складний, але досить милий пингвинчика, теж буде під силу навіть маленькому художнику. Техніка і черговість виконання елементів відрізняється, але на складність це не впливає:
- Малюнок слід почати з зображення очей – два невеликих кружечка в центрі аркуша. Потім потрібно додати зіниці, роблячи невеликі точки на чорному тлі – відблиски.
- Чергу дзьоба – два півкола: один більше – верхня частина, другий менше – нижня.
- Над очима, до лінії дзьоба, малюємо півколо – верхня частина голови, а потім проводимо лінію нижнього півкола, але вона повинна бити більше першої, щоб в цілому вийшла мордочка з пухкими щічками.
- У завершенні голови, слід додати дві дуги над очима, вони створять чіткі межі чорно-білого окрасу пінгвіна.
- Тулуб – два овалу, один з яких знаходиться в центрі іншого, і менше за розміром – білий животик.
- По бакам два крила – трикутники.
- Внизу тулуба – дві лапки, умовно розділені на три пальці.
- В кінці потрібно додати нечисленних, але яскравих фарб у вигляді чорного і жовтого кольору. Якщо малюнок розфарбовувати водними фарбами, для животика і щічок знадобитися і білий відтінок.
Пінгвін з овалів
Практично всі головні елементи будуть виконуватися у вигляді овалів, але це не повинно викликати труднощів, а лише займе трохи більше часу тому, що доведеться частіше користуватися гумкою, щоб витирати зайві лінії.
- На аркуші намалювати два овалу: один горизонтальний і менше – голова, другий вертикальний, великий – тулуб. Лінії стику стерти.
- Наступний етап – крильця, вони повинні починатися біля голови і закінчуватися на середині тулуба.
- Потім на черзі забарвлення пінгвіна, що складаються з двох кольорів. Він виконується у вигляді овалу на животі і в формі сердечка на голові. При цьому всі лінії стиків і герметичних фігур витираються, залишаючи лише контур.
- Обов’язковими деталями є і лапки.
- На черзі личко – два невеликих овалу з чорними зіницями і трикутний дзьоб під ними.
- Самий легкий і цікавий етап в малюванні пінгвіна – розфарбування. При цьому в будь-якій техніці забарвлення буде стандартним – чорний і білий, змінюється, за бажанням, лише колір дзьобик і лапок – червоний, жовтий або помаранчевий тон.
Пінгвін з цифри «3»
Ще одна техніка для малювання пінгвіна, яка здатна здивувати багатьох, але тим самим, не створює труднощів у виконанні, а результат перевершить всі очікування.
- Виконання картини бажано почати з малюнка дзьоба – від нього будуть йти всі ключові лінії і одна маленька, горизонтальна риска, від якої і потрібно почати малювати велику цифру «3».
- Потім, другою лінією, стане велика дуга, яка виконує роль спинки. Її крайніми точками будуть край дзьобик і великий завиток на «трійці».
- Далі в малому завитку цифри слід домалювати бровку і око, а на бочці пінгвіна – крильце.
- Слідом, щоб створити повноцінне тулуб пташеня, потрібно домалювати дугоподібну лінію, що сполучає край дзьоба з нижньою точкою цифри.
- Залишилося додати крило з лівої сторони животика і дві лапки.
- Вийшло? Браво! Можна розфарбувати.
Варіанти оформлення картини
Те, що пингвинчик – головний персонаж на аркуші зрозуміло, але, щоб малюнок не був нудним і одноманітним його бажано доповнити й іншими елементами, щоб по завершенню роботи його можна було назвати повноцінною картиною. Одним з варіантів стане:
- падаючий сніг на тлі весело пташки;
- пінгвін плаваючою крижині;
- пінгвінчик з шарфом і теплими навушниками;
- блакитний айсберг далеко.
Все це не вимагає спеціальних навичок і природженого таланту до малювання, єдиною умовою буде обов’язкове використання простого олівця та гумки, щоб стирати непотрібні деталі або витирати невдалі лінії. А розфарбовування принесе багато задоволення, адже з чорно-білого малюнка і такого ж тварини може вийти неймовірно яскрава, мила і позитивна картина.
Мультиплікаційні герої
Навчившись малювати самі легкі силуети, можна приступити до більш серйозних і впізнаваним кресленнями мультяшних героїв, серед яких дітям знайомими будуть Шкіпер – пінгвін з Мадагаскару та Пін зі Смішариків.
Малюємо Піна
Добрий, але трохи дивний винахідник, тільки з першого погляду здається складним у виконанні, але це далеко не так, а щоб малюнок не викликав ніяких труднощів достатньо лише розібратися з порядком виконання кожного елемента. І так, перше що потрібно зробити – намалювати контур Піна, на відміну від реальних тварин, він буде круглий. Для цього можна використовувати циркуль або чашку. Потім додати лінію животика, з допомогою дуги, в нижній частині кола. Наступний пункт – личко. Два однакових кружечки з маленькими зіницями і крихітними відблисками в них. А також дзьоб над животом. Його можна намалювати за допомогою горизонтального овалу, а потім додати «носик». Мабуть, найскладнішим у цьому малюнку стане капелюх з очками, але, якщо її виконувати поетапно – проблем не виникне.Завершити малюнок потрібно домалювавши Піну крила і дві лапки. Ну і останній штрих – розфарбування, де забарвлення пінгвіна залишаємо стандартний – білий і чорний, а капелюх і окуляри побажання, або як у мультику – коричневим.
Шкіпер
Підозрілий, відважний, лідер і взагалі супер старс пінгвін в групі тварин з зоопарку – це Шкіпер. Різкий характер і манера поведінки чітко відбиваються на зовнішньому вигляді персонажа, що може викликати сумніви у спробі зобразити славного героя мультфільму, і підштовхнути до вибору більш спрощеного варіанту забавною птиці, але вже якщо почали з початку проходитимуть уроки малювання, так чому ж не спробувати і побачити прогрес в умінні малювати навіть такі складні епізоди. Починати малювати персонажа слід з голови: нахилений напівовальний силует з дугою, яка чолом. Під якої буде доречно додати пару маленьких очей. А під ними дзьоб, подібній формі ромба, але з більш плавними лініями. Потім, по обидві сторони будуть підняті до рівня голови, два крила, а вже від них піде решті контур пінгвіна, що з’єднує деталі в цілісний силует.Так як наш Шкіпер завмер в одній з поз рукопашного бою, контур буде симетричним, а доповнитися нижніми лапками у відповідній позі. Щоб завершити малюнок і приступити до розфарбуванні потрібно домалювати внутрішні кордони тулуба – лінію, що розділяє живіт, боки чорні з крилами і трикутники на щоках. Улюблені герої мультфільмів готові! Варто лише зважитись.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем пінгвіна