Дизайн кімнати від руки і опис методу прямої перспективи для початківців. Як намалювати кімнату – поетапне опис методу кутовий перспективи. Щоб навчитися малювати кімнату від руки, потрібно розібратися у визначенні поняття перспектива. Після цього можна братися за роботу і докладно вивчити урок прорисовывания кімнати в перспективі. Перспектива — це техніка відображення об’єктів простору на аркуші з відповідними уявними змінами їх розмірів і контурів форми. Візуальне сприйняття в залежності від відстані змінюється: так, дві паралельні дороги сходяться в одній точці на лінії горизонту. У даному уроці дві паралельні дороги будуть представлені двома паралельними стінами кімнати з розташованими вздовж них предметами інтер’єру, які сходяться в одній точці на третій перпендикулярній стіні, там розташовується лінія горизонту. Не складно навчитися зображати кімнату квартири з меблями, важливо навчитися дотримуватися пропорції.
Дизайн кімнати від руки
Дизайн квартири слід починати з побудови креслення. Без візуального перегляду, не можливо оцінити картинку. Багато хто просто не можуть уявити собі просторове розташування предметів, тому обов’язково потрібно вчитися правильно промальовувати кожен складовий елемент. Для детальної промальовування стилістики кімнати, меблів і інтер’єру використовують метод перспективи. Далі будуть більш детально розглянуті використовувані методи перспективи для наочного зображення внутрішнього оздоблення кімнати.
Опис методу прямої перспективи для початківців
Метод прямої перспективи характеризується використанням однієї точки сходу, яка розташовується в центрі листа. Для початку роботи слід намалювати основну стіну у вигляді прямокутника. Розмір прямокутної стіни повинні співвідноситься з листом в масштабі 1:3. У центрі опорної стіни ставитися крапка сходження. Після чого кути квадрата з’єднуються з центральною точкою лініями, які виходять за межі прямокутника. Можна дати позначення даної точці сходу, наприклад А. Лінії вийшли з кутів квадрата, утворюють стіни, підлога і стеля кімнати. Внутрішні діагоналі квадрата, крім точки сходження, стираються. Наступним кроком необхідно намітити вікна і двері приміщення.
Важливо! Необхідно вибрати точку огляду кімнати, з якої ведеться перегляд перспективи — це зазвичай стіна вільна від меблів, вікон і дверей. Так вийде найбільш повна картинка, що зображає інтер’єр кімнати.
Висота стін і вікон зазвичай вимірюється рулеткою, а на аркуші зображується у примірних пропорціях. Наприклад ближній край вікна буде виглядати більше далекого краю, утворюється деяка трапеція. Дві горизонтальні лінії, що виходять з точки сходження на стіну, де розташоване вікно, утворюють потрібний отвір. Віконний простір обмежується відповідно до пропорцій вертикальними паралельними лініями. Робочі лінії стираються і виходить віконний простір. Таким же способом робляться начерки дверей. Глибина дверних і віконних прорізів промальовується лініями, проведеними вглиб отвору від кожної точки прямокутника, ці відрізки паралельні лініям підлоги і стелі основної стіни. Після креслення основних отворів з їх глибинами, всі допоміжні лінії стираються.
Поетапне опис методу кутовий перспективи
Метод кутовий фронтальної перспективи характеризується наявністю двох точок сходу, одна з них головна, розташовується на аркуші. Для початківця дизайнера складність цього методу нічим не більше попереднього. Для початку роботи над власним зображенням кімнати, наприклад вітальні, необхідно підготувати простий олівець, аркуш паперу і ластик. Для акуратного зображення можна скористатися лінійкою. Поетапна інструкція:
- Етап 1. На аркуші за допомогою лінійки проводиться горизонтальна лінія, посередині чи трохи вище. На лінії горизонту, ставиться крапка, яка буде називатися, точкою сходу, так як у неї прийде безліч ліній малюнка. Існує ще одна точка сходження на цій лінії, яка розташовується зліва від краю аркуша на деякій відстані. Далі малюються лінії сходу: відрізки від кожного кута аркуша до протилежного через точку сходу.
- Етап 2. Далі слід намалювати прямокутник, кути якого розташовуються на лініях сходу — це основна стіна приміщення. Більша частина стіни повинна розташовуватися нижче лінії горизонту.
- Етап 3. На даному етапі стираються всі лінії всередині прямокутника, крім лінії горизонту. Виходить зображення стін кімнати в перспективі. Далі слід намалювати додаткові прямокутники та вертикальні лінії, які служать ескізами майбутньої меблів.
- Етап 4. Далі допоміжні прямокутники і вертикальні лінії з’єднуються відрізками з точкою сходу. Робляться начерки овалів, які складуть освітлення кімнати, торшери.
- Етап 5. Стираються допоміжні лінії, які не потрібні. На даному етапі вже стає ясно, де будуть розташовуватися предмети інтер’єру: диван, камін, лампи. Елементи меблів промальовуються додатковими прямими і вигнутими лініями.
- Етап 6. Знову лінії розмічаються сходу, що позначають лінії дивана, лінії розташування каміна і картин на стінах, дуги для торшера. Паралельні лінії — начерки колод в каміні.
- Етап 7. Дугоподібними лініями доповнюються деталі колод, вазі на столі і світильника. Дорисовываются лінії-начерки подушок канапи, позначається зона столу у вигляді прямокутника зі згладженими краями.
- Етап 8. Далі до зображення додаються додаткові лінії, що надають вид і обсяг предметів інтер’єру.
- Етап 9. Деталі меблів, розташованої по стінах, вже майже повністю позначені. Необхідно домалювати крісло, яке зрушено на бік від стіни. Для його не використовується центральна точка сходу. Для поверненого крісла точки сходження розташовуються праворуч, за межами аркуша і позначаються лініями сходу. Одна точка вже позначалася зліва від аркуша, тепер позначаються праві. На передній видимої стіні з каміном, розмічаються цеглу каміна, йдуть до стелі.
- Етап 10. За допомогою правих точок сходження вийшов нарис крісла. Використовуючи ліві, робляться начерки пуфика, розташованого перед кріслом. Закінчується промальовування цеглин каміна на основній стіні.
- Етап 11. Дорисовываются всі відсутні деталі до предметів інтер’єру: до крісла, пуфику, торшеру. Позначаються ніжки меблів і декоративні елементи: обшивка меблів. Далі стираються допоміжні лінії і все готово!
Тепер видно, що намалювати кімнату в перспективі не складе труднощів навіть починаючому художникуку-дизайнеру. Починати роботу над власним проектом слід з складання план кімнати, який допоможе втілити задумані ідеї розстановки меблів і предметів декору в кімнаті. Спираючись на вищевикладене опис методів перспективи для зображення кімнати, навіть дитина зможе повторити нескладні кроки і намалювати власну кімнату мрії.
Фото приклади та ідеї для малювання кімнати