Дерево бонсай і сакура з бісеру: схеми для початківців з описом. Гарна квітуча сакура – вибір бісеру для плетіння квіток і гілочок. Сакура є символом Японії, її шанують всі жителі цієї острівної держави. Люди з усього світу приїжджають, щоб помилуватися, як вона росте. Розпускаються квітки рослини – воістину захоплююче видовище. Такою красою можна милуватися кілька годин поспіль. Вона змушує задуматися про швидкоплинність життя, і про те, що ніщо не вічне. Так і це чарівне дерево колись відцвіте. Щоб споглядати його постійно, можна самим будинку зробити квітучу сакуру з бісеру. Вона буде виглядати неповторно в приміщенні, залучати погляди і радувати своєю екзотикою. Виготовити її під силу навіть без великого досвіду в рукоділлі.
Державний свято Ханам
Сакура представляє сімейство рожевих, підродина сливових. У більшій частині дерева вирощують заради прикраси, але зустрічаються і плодоносні види. Хоча плоди дрібні і не придатні до їжі, вони є рідкістю, і коштують недешево. Сакура служить не тільки для декорування, для японців вона має певний сенс. Дивлячись на неї, вони замислюються про вічність і тлінність земного життя. На гілці розпустилася квітка радує оточуючих не більше тижня. У вітряну і дощову погоду квітки в’януть ще раніше. Для нації це час – справжнє свято, яке відзначає вся країна. «Ханам» в перекладі означає «споглядання квітів». Все населення виходить на вулиці. Головні заходи проходять в парку Сіндзюку, де збираються великі політичні діячі та імператорська родина. Щоб створити особливий ефект, дерева підсвічують. Вони мерехтять чарівними вогниками в сутінках і темряві. Багато вважають, що ця пора приносить удачу, тому укладають вигідні угоди, влаштовують переговори і заводять нових партнерів по бізнесу.
Варіанти оформлення
Оскільки існує 16 видів і 400 різновидів сакури, для искусниц є безліч можливостей для втілення своїх ідей. Одні придумують свій неповторний образ, інші беруть за основу готові роботи. Це можуть бути поодинокі дерева з маленькими квітками, гілки або цілі пейзажні композиції. З відтінками можна як завгодно експериментувати, оскільки, крім рожевого, нерідко сакура буває: білою, червоною, малиновою, жовтою, зеленою і різнобарвною.
Матеріали
Можна скористатися своєю схемою сакури з бісеру або, знайденої в інтернеті. Є безліч майстер-класів з фотографіями та покроковими інструкціями. Насамперед варто запастися деякими речами:
- Бісером № 10 – рожевого та темно-рожевого кольорів.
- Дротом 0,3 мм і товстої для стовбура.
- Скотчем.
- Клеєм.
- Алебастром.
- Акриловими фарбами.
- Фольгою.
- Ножицями.
- Лаком.
Не зайвим буде подбати про робочому місці, врахувати освітлення і зручність для комфортного виконання. Поверхня повинна бути рівною, щоб бісер не скочувався. За дошкільниками неодмінно повинні наглядати дорослі.
Виготовлення гілок
На початку потрібно зробити гілочку сакури з бісеру. З таких заготовок згодом виходить дерево. Необхідно дотримуватися послідовності:
- Змішують бісер.
- На дріт довжиною 45 см набираються 6 бісерін з відступом від краю 8-10 див.
- Робиться петелька.
- На довгий кінець дроту нанизуються ще 6 бісерін.
- Виконується інша петелька на відстані 1 см від попередньої.
- Створюються 11 петельок.
- Дріт згинається з 1 петелькою посередині і з іншими, розташованими один навпроти одного.
- Дріт скручується між собою, не важливо звідки починати зверху або знизу. Кожен вибирає більш зручний варіант.
Таких одержані гілочок потрібно зробити від 70 до 100. Від їх кількості залежать пишність і обсяг дерева. Їх слід скрутити разом по 3 штуки. Використовують всі заготовлені вироби, щоб не залишилося зайвих. У процесі подальшої роботи така гілочка буде вважатися основною.
Збірка
Ці основні гілки скручують між собою. Їх має бути 2. Вони використовуються для верхівки. Далі здійснюють аналогічні дії для отримання 3-х гілочок, які передбачається розмістити посередині. Потім між собою скручують вже 5 основних гілочок і отримують 2 або 3 вироби. Вони послужать нижніми гілками.
Плетіння квітки
Для квіток сакури знадобляться гілки з петельками. На заздалегідь підготовлені зволікання нанизують рожеві бісеріни, залишаючи 1 край не зайнятим. Замінити бісер може стеклярус. Далі аналогічним чином:
- Відступають від петельки 2 див.
- Відраховують 10 бісеринок.
- Створюють петельку з оборотами.
- Необхідна їх кількість – 5.
- Перекрутивши дріт з іншого боку, роблять 4 схожих петельки.
- Сторони повинні вийти симетричними.
- Зайва дріт відрізається.
В результаті на гілочці є 9 петельок. Їх потрібно зробити 60-70 штук.
Створення стовбура
Дерево сакури з бісеру має розгалужений стовбур. Гілочки повинні бути скріплені між собою. Щоб уявити собі, як виглядає рослина, можна вдатися до фото в інтернеті. Не потрібно робити його надмірно великим, а краще звернути увагу на ділянки з майбутніми гілочками і вигини. Дотримуються такого порядку:
- Беруть 3-6 маленьких гілочок.
- З’єднують їх допомогою дроту.
- Квіточки направляють вгору.
- Готують гілки – густі для верхівки і не дуже пухнасті.
Установка
Навчившись, як зробити сакуру з бісеру, можна подумати про її розміщення. Це можуть бути: ємності, в які зазвичай поміщають кімнатні рослини, кашпо або рівна декорована підставка.
У горщик
Завчасно готується плоский посудину або кашпо. Для додання дереву стійкості, дно укладають камінчиками. Гіпс розводять водою до зазначених на упаковці пропорціях. Після цього заливають розчин і чекають, поки він повністю висохне. Поверхня декорують.
На підставку
Знаходять невелику ємність з бортиками або майструють її з фольги. У неї поміщають заготовлене деревце сакури і заливають гіпсової сумішшю. Стовбур також можна зміцнити гіпсом. Підставку прикрашають по-різному. На цьому етапі можна проявити всю свою фантазію. Існує багато способів:
- Акрилова фарба для імітації зеленої галявини біля підніжжя.
- Обкладене камінням синє озеро.
- Прикраса з штучної трави.
- Розміщення декоративних фігурок.
- Декор з перламутрових намистин.
Сакурою з бісеру можна не тільки прикрасити інтер’єр квартири або власного будинку, але і піднести як подарунок. Переливається на сонці бісер створює неповторне враження. Квітки на такому деревце ніколи не зів’януть, будуть радувати домочадців і гостей круглий рік!
Галерея фото гарної квітучої сакури