Дитячий садок найкраще місце для творчості дітей. Все про створення дитячих аплікацій своїми руками – цікаві ідеї, поради з вибору матеріалів, фото приклади! Дитячі аплікації — захоплююча і досить-таки корисне і цікаве заняття. Починати створювати свої перші аплікації може дитина 1 року, з допомогою батьків, під їх наглядом.
Позитивні сторони аплікацій
Під час створення аплікацій, у дитини добре розвивається дрібна моторика рук, освоюється і поліпшується координація рухів. Працюючи в цій техніці малюк активно фантазує, розвиває спостережливість, логічне мислення, йому легше вчити нові кольори і поєднувати їх між собою. За допомогою такого виду заняття дитина вчиться ділити одне ціле на кілька частин, і навпаки – з кількох частин створювати одне ціле.
Матеріали для аплікацій
Самим популярним матеріалом для аплікації вважається — папір. За основу можна брати просту кольорову, обгортковий, гофровану, фольговану, самоклеящуюся, крафт-папір, а також використовувати різноманітні вирізки з журналів, обкладинок зошитів. Часто за основу для таких виробів використовують:
- крупи і сушені насіння рослин (рис, насіння соняшника, горох, квасоля);
- засушені листя дерев і чагарників, пелюстки квітів;
- невеликі черепашки, дрібні камінчики;
- пісок;
- пластилін;
- фетр;
- гудзики;
- вата, ватяні диски.
Природно, для створення аплікації будуть потрібні ножиці, можна використовувати прості канцелярські або фігуристі які зроблять краю паперу в певних візерунку. Можна використовувати фігурні дироколи, щоб створити невеликі акуратні фігури (метелик, листочок дерева, серденько, зірочка). Добре підходить для приклеювання клей ПВА, клей-олівець, силіконовий клей.
Прості ідеї аплікацій з паперу для самих маленьких
Непогана ідея для першої роботи малюка — вирізання різних геометричних фігур з кольорового паперу, їх хаотичне приклеювання на лист картону. Так дитина може почати своє знайомство з творчістю. Під час роботи він потихеньку навчиться правильно тримати ножиці, орудувати ними, зрозуміє як правильно поводитися з клеєм. Після цього, маляті буде простіше і легше робити такі вироби, кожен раз удосконалити їх.
Досить легка аплікація — новорічна ялинка з іграшками.
Для початку варто намалювати ялинку на кольоровому аркуші паперу або скористатися шаблоном. Вирізати, приклеїти на аркуш картону. Для прикраси ялинки вирізати з паперу різних кольорів кружечки, приклеїти їх у довільному порядку на лісову красуню. З червоного паперу вирізати зірочку, приклеїти на верхівку ялинки. Ось така проста аплікація може стати прикрасою на новорічні свята. Замість ялинки можна створювати й інші дерева, наприклад фруктові дерева з плодами:яблуня, вишня, груша.
Цікавий варіант аплікації — гусениця.
Для її створення потрібно вирізати кружок діаметром приблизно 6-8 см — це буде голова гусениці. Вирізати кружечки поменше, але можна різних кольорів і задоволене кількість — це буде тулуб гусенички. Спочатку на картон приклеїти голову, а потім уже частини тулуба, коло за колом. З допомогою фломастерів намалювати: ріжки, очі, носик, ротик.
Аплікації з вати і ватяних дисків
В інтернеті можна знайти різноманітні фото виробів з цих матеріалів, досить часто зустрічаються аплікації. Це можуть бути роботи на різну тематику, різної складності і різного об’єму. Дитячі руки з задоволенням працюють з такими матеріалами, для них це незвично і цікаво водночас. За допомогою вати, ватяних дисків цікаво створювати зайчика, баранчика, кульбаба, дерева в снігу, сніговик, сніжинки, хмари…
Цікава аплікація на зимову тематику — сніговик.
Для його створення потрібно підготувати: лист картону, ватні диски, фломастер, кольоровий папір, клей, ножиці, олівець. Потрібно приклеїти 3 ватних диска на лист картону, у вигляді сніговика. На кольоровому папері намалювати відерце, вирізати його і приклеїти трохи вище верхнього кулі сніговика. Фломастером намалювати очі, ніс, рот і гудзики сніговикові. Фон підробки можна доповнити маленькими шматочками вати, так сказати зобразити сніжок.
Аплікації з круп, насіння рослин, макаронних виробів
Такі матеріали можна знайти в кожному будинку, і не потребує додаткових грошових витрат. Дитина тільки щасливий буде працювати з різноманітними крупами, насінням, маканными виробами. Найчастіше для аплікацій використовують: манку, рис, насіння соняшника, горох, квасоля, гречку, дрібні макаронні вироби… З допомогою цих матеріалів можна створити різні вироби в цій техніці: тварин, дерева, вазу з квітами, акваріум з рибками, транспорт…
Легко і просто зобразити зайчика з допомогою рису.
Для цього потрібно намалювати на картоні зайчика, можна роздрукувати з інтернету шаблон і скористатися ним. Далі по контуру проклеїти зернятка рису, а потім заповнити рисом всю основу звірка. Замість очей приклеїти маленьку чорну квасолю або можна взяти бусинку. Замість носика приклеїти половинки гороху або гречку.
Аплікації з пластиліну
Практично кожен маленький майстер любить працювати з таким м’яким, гнучким матеріалом, як пластилін. З його допомогою можна створювати такий вид виробів, як аплікація. Основний принцип роботи — розмазувати пальчиком пластилін на основі аплікації. Для перших робіт краще підібрати такі зображення, щоб потрібно було використовувати тільки один колір пластиліну, після вже можна брати заготовки для декількох кольорів. Зобразити можна практично будь-який предмет, головне вибрати до душі.
Для знайомства з такою технікою, непоганий варіант аплікації для дітей — курча.
На картоні потрібно намалювати курчатко. Взяти пластилін жовтого кольору, відщипнути невеликий шматочок, скачати в кульку і помістити в центр курчати. І акуратно пальчиком розмазувати в тонкий пласт. І таким чином, поступово заповнювати всю основу пташеня. Оченята зробити з маленьких крупинок пластиліну чорного кольору, дзьобик теж змайструвати з пластиліну. За допомогою фломастера домалювати лапки. Дитячі аплікації — такий вид виробів, який захоплює дітей різного віку. Існує маса матеріалів, технік, онлайн-уроків і схем для цієї роботи. Потрібно лише виділити час, запастися матеріалами і можна створювати шедеври на різні теми.
Фото ідеї дитячих аплікацій