Саморобна аплікація на тему осіннього лісу відмінне завдання для школярів. Добірка цікавих майстер-класів зі створення аплікацій осіннього лісу! Для повноцінного розвитку дітей необхідно займатися з ними різними видами творчості. Одним з таких є аплікація. І природно, що ідеальним буде в такому занятті поєднання одночасно творчості та вивчення навколишнього світу. Пропонуємо навчитися виконувати з малюком різні види дитячої аплікації на тему “осінній ліс”. До того ж, крім того, що осінні аплікації діти виконують в групі садочка, такі ж теми можуть зустрічатися на уроках технології з 1 по 4 клас.
Матеріали і інструменти
Перед тим, як робота почне виконуватися, слід підготувати інструменти і матеріали:
- Щільний картон.
- Різнобарвна папір.
- Ножиці із закругленими кінцями.
- Клей ПВА або канцелярський олівець.
- Шпалери.
- Вата.
- Фломастер.
- Ватяні диски.
- Фарби акварельні.
Варіанти виконання аплікації
Багато хто вважає, що така саморобка може виконуватися виключно з кольорового паперу, але існують і інші методи. Наклеювати можна на вату, ватяні диски або які-небудь інші елементи. При цьому результат буде зовсім інший. Тому, рекомендуємо експериментувати, залучаючи дитину до творчості і розвиваючи у нього оригінальний підхід до створення речей.
Плоска аплікація з паперу
Стандартний спосіб створити осінній ліс. Для виконання необхідно:
- Взяти листбумаги будь-якого кольору, який здається найбільш підходящим – білий, блакитний, зелений колір.
- По нижній частині наклеїти смугу паперу, яка буде імітувати землю. Частіше вибирають коричневий або зелений. Тільки вибирати цей колір контрастний по відношенню до фону.
- Зробити кілька дерев різного кольору. Це може бути жовтий, оранжевий, темно-зелений, коричневий, гірчичний. Тут ребенокдолжен намалювати контур майбутнього дерева із зворотного боку аркуша, а потім акуратно вирізати.
- Не забути вирізати додатково стволи до кожного деревця.
- Акуратно, змащуючи зворотний бік кожної заготовки, наклеїти їх на підготовлений лист таким чином, щоб стовбури стояли на землі.
- Потім запропонувати за допомогою чорного або темно-коричневого фломастера намалювати гілки прямо поверх кольорового паперу.
Техніка легка і доступна, навіть для маленьких дітей. Її використовують в дитячих садах.
Об’ємні техніки
Працюючи не тільки над заданою темою, але також і з фактурою, можна досягти певного ефекту при створенні аплікації. Існує декілька технік створення об’ємних аплікацій. Спробуємо розібрати основні і найбільш ефектні з них.
Робота з ватою
Цей спосіб передбачає формування з шматочків вати потрібних обсягів. Фіксацію їх до основного аркуша. І потім акуратне фарбування всієї поверхні, для створення певного колористичного рішення всієї композиції. Робиться це наступним чином на занятті:
- Відривається шматочок вати.
- Необхідно підготувати невелику ємність з водою для того, щоб вату зручніше було формувати.
- Умочуючи пальці у воду, додати ваті певний вид і форму.
- Змащуючи або вмочаючи одну частину вати в клей, потім зафіксувати її на папері в потрібному місці, створюючи при цьому крону дерева.
- Взяти кисть з досить об’ємним і товстим ворсом і розводячи досить рідко фарбу відповідного кольору, точними рухами пофарбувати вату в потрібний колір. Необов’язково добиватися суцільного створення тони. Достатньо буде нанести його точково.
- З паперу вирізати стовбури і приклеїти під вату.
Аплікація з ватяними дисками
Необхідно дитині запропонувати взяти ватяні диски і пофарбувати їх в потрібний колір. Врахувати і підказати дитині, що найбільш ефектно підсумкова аплікація буде виглядати в тому випадку, якщо фарбувати ватні диски відразу декількома відтінками одного кольору. Вирізати з кольорового паперу стовбур і приклейте його на основний аркуш. Тепер навколо стовбура і зверху нього почати наклеювати ватяні диски, формуючи крону дерева. Врахувати, що якщо їх накладати один на інший, з невеликим нахлестом, то можна домогтися більшої об’ємності композиції та її ефектності. Зробити кілька таких дерев, бажано забарвлюючи в різний кольору ватяні диски.
Композиція зі скручених смужок паперу
Кольоровий аркуш паперу потрібно в цьому випадку розрізати на тонкі смуги невеликої довжини і склеїти з них каблучки. Вирізати стовбур і приклейте його до основи. На колечка капнути крапельку клею, бажано в тому місці, де вийшов шов на папері. І зафіксувати таким чином навколо стовбура, щоб сформувалася крона.
Зверніть увагу, що колечка можна клеїти, як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямку. При цьому будуть виходити зовсім різні вигляду дерева. Тому можна на одній аплікації поєднувати відразу кілька способів, щоб отримати більшу фактурність.
Використовуючи способи створення аплікації осіннього лісу, можна влаштувати справжній майстер-клас для дитини, як вдома, так і на заняттях в саду або в школі. Хоча, існують і інші способи, які необхідно також врахувати педагогу, складаючи конспект з відповідним занять.
Фото ідеї саморобних аплікацій на тему осінній ліс