Відмінний спосіб прикрасити прихватки, фартух або одяг – зробити аплікацію. Все про створення аплікацій з тканини своїми руками для дітей і дорослих. Майстер-класи та фото ідеї! Аплікації з тканини — цікавий і захопливий спосіб виробів. З допомогою різних тканин можна змайструвати аплікацію на різноманітні теми, стилі, дизайн. Таку техніку роботи з задоволенням у творчості використовують і дорослі, і діти. Для роботи можна використовувати багато тканини: джинсову, фетр, шкіру, ситець, оксамит, велюр, шовк, мішковину.
Користь аплікацій з тканини для дітей
Такий вид роботи допомагає дитині, ознайомиться з конструктивним мисленням, художньою уявою, також добре розвивається моторика рук. Малюк вчиться з декількох частин збирати один предмет, і навпаки — один цілий предмет ділити на декілька складових. Під час заняття з аплікації з тканини дитина навчається правильно поводитися з ножицями, акуратно і точно вирізати деталі. Що важливо працюючи з тканиною малюк привчається до чистоти і порядку на робочому місці, адже під час вирізання тканини з’являється багато обрізків, ниток, а це заважає роботі, доводиться прибирати поверхню робочого місця.
Прості варіанти аплікацій для самих маленьких
Дошкільнятам краще аплікації з тканини створювати не за допомогою пришивання, а використовувати клей. Починати потрібно з простих і легких елементів. Для початку можна повчитися в хаотичному порядку приклеювати геометричні фігури, вирізані з фетру або іншої тканини. Потім можна створювати нескладні композиції зображаючи тварин, дерева, квіти, види транспорту, предмети меблів…
Легка аплікація з фетру — дерево з яблуками
Для її створення потрібно підготувати: лист картону, фетр коричневого, зеленого, червоного кольору, клей, ножиці, ручку чи фломастер. За допомогою ручки або фломастера з коричневого фетру вирізати стовбур дерева, з зеленого — крону, з червоного — невеликі шматочки (яблука). Акуратно, використовуючи клей, всі заготовки приклеїти на аркуш картону.
Аплікації з клаптиків тканини
Досить таки цікавий спосіб створення аплікацій, для якого можна використовувати залишилися обрізки тканин, непотрібні клаптики. Заготовлені аплікації з клаптиків приклеюються або пришиваються до основного фону. Таким способом можна прикрасити одяг, предмети інтер’єру, змайструвати дитячі іграшки… В такій техніці, краще використовувати натуральні тканини різноманітної фактури. Приклеюються клаптики тільки тоді, коли предмет не буде стиратися, а якщо буде потрібно пришивати петельним або тамбурним швом. Дуже красиво виглядає об’ємна клаптева аплікація. Основний принцип її виконання, це під накладається на основу клаптик, підкладати трохи вати.Така аплікація виглядає дуже ефектно і оригінально.
Прихватки — Серце
Необхідні матеріали: 2 клаптика тканини, тасьма, ватин або драп для наповнення, ножиці, нитки, голка, олівець, аркуш картону. Для початку потрібно створити шаблон прихватки — намалювати на картоні серце бажаної форми і розміру, вирізати. За готовим шаблоном вирізати з клаптиків 2 серця. З наповнювача вирізати за шаблоном 1 примірник заготовки. Всі заготовки помістити один на одного, лицьовими сторонами назовні, в центрі повинен бути наповнювач. Скріпити наметочним швом. Пришити по краях тасьму, при цьому приховати всі торці. З шматочка тасьми зробити петельку, пришити за бажанням у зручний місце прихватки.
Аплікації з тканини на одязі
Тканинні аплікації дуже красиво виглядають як дитячої, так і дорослої одягу. З їх допомогою можна старої речі надати новий вид, змінити трохи стиль, приховати елементи шлюбу, якщо є цятку або дірочка, то аплікація буде доречною. Найчастіше аплікацію на тканину наносять такими способами:
- пришивають, такий спосіб вважається найбільш надійним;
- приклеюють, з допомогою праски;
- кріплять за допомогою різних спеціальних кріплень, в основному використовують при роботі з дитячою або трикотажної одягом.
Аплікації можна створити на будь-які теми, під будь-який дизайн і колір одягу. Також можна прикрасити різноманітними декоративними камінчиками, гудзиками, блискітками, стрічками, намистинами…
Поради щодо створення аплікацій з тканини
- Для роботи краще використовувати добре наточені ножиці, тоді буде простіше вирізати дрібні деталі з тканини.
- Якщо в аплікації присутня велика кількість дрібних заготовок, то краще для початку скласти композицію з допомогою шпильок.
- Для пришивання аплікації на тканину використовувати дуже тонку голку, тоді робота буде виглядати максимально акуратним.
- Якщо використовується не фетр, а інша тканина, то потрібно залишати приблизно по 0,5 см на підгин тканини.
Аплікації з тканини — популярний вид творчості, який виділяється своєю оригінальністю, доступністю матеріалів, а також не вимагає особливих навичок і умінь. В інтернеті можна знайти фото приклади, схеми, відео-уроки та майстер-класи зі створення аплікацій з тканини, задіяти свою фантазію і запросто створити шедевр власними руками.
Фото ідеї оригінальних аплікацій з тканини