Картини аплікації зроблені з ниток відмінне прикраси. Все про створення аплікацій з ниток своїми руками – особливості роботи з різними матеріалами, корисні поради і красиві фото ідеї! Аплікація, це унікальна техніка рукоділля, передбачає об’єднання декількох деталей в одну композицію. Завдяки безмежної людської фантазії в цій техніці можна разом з дитиною виготовити розкішні вироби, які стануть справжньою окрасою дитячої кімнати. Цікава і проста у виконанні аплікація з ниток допомагає розвивати уяву і освоїти навички роботи з різними матеріалами. У творчому процесі можна використовувати вовняні і комбіновані нитки (вовна з додаванням віскози), муліне для вишивання різних кольорів і клей з картонною основою.
Техніки виготовлення аплікації з кольорових ниток
Щільний картон краще всього підходить в якості основи, адже паперова основа може розмокнути під клейовим складом. Існує кілька варіантів складання аплікація і кожна техніка має свої особливості, і спосіб реалізації, що впливає на варіанти виготовлення творчих поробок:
- використання розрізаних на невеликі відрізки вовняних ниток, краще всього вибирати досить товсті матеріали, що забезпечують повне покриття вибраного елемента або деталі композиції;
- залагодження по контуру окремих деталей цілих ниток, спіральне або послідовне заповнення окремих елементів аплікації із застосуванням вовняного матеріалу або ниток для вишивки (муліне).
Щоб у маленького майстра вийшла ідеальна картина, слід використовувати заздалегідь обрану техніку і шаблон для поробки. В якості шаблону виступає картонна основа з нанесеними контурами малюнка, краще всього, якщо ескіз складається з закритих геометричних елементів, покриваються нитками.
Використання розрізаних ниток
Попередньо підібравши шаблоном можна приступати до підготовки до творчого процесу, який складається з декількох етапів:
- вибираються нитки різних кольорів для заповнення окремих елементів малюнка;
- вовняні нитки розрізають на відрізки 0,5 – 1 см в залежності від розміру малюнка;
- один елемент шаблон покривається тонким шаром клею ПВА не заходячи за краю заготовки;
- вручну проклеєна площа покривається розрізаними вовняними нитками;
- краї висохлих заготовок окреслюються кольоровими фломастерами відповідного кольору.
Такий спосіб підходить для використання, що залишилися від іншого виду рукоділля ниток і створення нескладних об’ємних аплікацій.
Мозаїчне покриття деталей
Щоб зробити вироби в цій техніці дітям потрібна допомога дорослих, для цього слід дотримуватися інструкції:
- шаблон переноситься на щільний картон і розрізається на окремі елементи;
- вибраний елемент покривається клеєм і на нього наклеюються по черзі нитки;
- на окремій заготівлі з картону збирається і склеюється готова композиція.
Для цього заняття можна використовувати нитки синтетичні або муліне, які не поділяються на окремі нитки.
Заповнення сегментів малюнка
Великі і красиві картини з великими елементами рисунка можна зробити в техніці кругового або послідовного заповнення нитками:
- на щільному папері або картоні промальовується шаблон майбутньої композиції;
- на вибраний елемент наноситься тонкий шар клею ПВА і заповнюється нитками;
- кругові елементи заповнюються починаючи з центру, нитки укладаються в гуртки;
- фігурні компоненти можна заповнювати послідовно вибравши напрямок укладання.
У такій техніці можна виготовити не тільки дитячий малюнок або аплікацію, але і красиву, з великою кількістю деталей геометричну композицію або абстракцію.
Комбінування різних технік на одній підробці
На одній поделке можна скомбінувати кілька технік і створити справжній шедевр, який буде радувати своєю привабливістю. Для роботи буде потрібно два відрізка картону, зелені і жовті вовняні нитки, клей ПВА і пензлик, заготовлений шаблон з малюнком декількох кульбаб:
- з помаранчевих або яскраво-жовтих вовняних ниток формуються помпони, для додання реалістичності композиції можна зробити 1-2 білих кульки;
- силует фігурних листочків кульбаби переносяться на окремий листок картону, покриваються спочатку клеєм, а зачтем розрізаними зеленими нитками;
- лиття вирізаються, їх контури можна окреслити темно-зеленим фломастером, що додасть аплікації виразності і приклеюються до загального шаблону;
- рівні відрізки стебла квітки покриваються послідовно приклеюються зеленими нитками, можна використати відрізки або укласти їх паралельно;
- замість бутонів квітучих бутонів кульбаб на заздалегідь підготовленому шаблоні приклеюються жовті і білі помпони з вовняних ниток.
Комбінуючи кілька технік виготовлення аплікацій з ниток можна виготовити малюнки з різною тематикою, квітів фіалки і півоній. Відмінно виходять на аплікаціях дитячі іграшки і картинки з натуралістичними мотивами (морський берег і призахідне сонце, лісова галявина або грибок в траві). Простий і легкий майстер-клас відмінно підходить для створення виробів з використанням вовняних або вишивальних ниток. Джерелом натхнення можуть стати різноманітні фото, які є вже завершеними і реалізованими виробами і навіть для починаючого майстра або дитини їх не складно повторити. Завдяки техніці аплікації з ниток своїми руками можна виготовити не тільки цікаві вироби, але і гарні прикраси для будинку і перетворення інтер’єру.
Фото ідеї саморобних аплікацій з ниток