Жаба простий персонаж для художників-початківців. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню жаб олівцем – фото ідеї, слушні поради, приклади! Жаба-царівна жаба на уроці біології, жаба у складі художньої композиції – кожен з цих варіантів може бути виконаний навіть початківцям майстром. Для недосвідчених художників, не знайомих з основами малювання, сьогодні доступні найрізноманітніші техніки малювання, відео-уроки, покрокові інструкції з описом роботи.
Техніки малювання жаби
На сьогоднішній день існує величезна безліч способів фігурного малювання, а зображення жаби дозволяє, як розвивати зорову пам’ять, так і навчатися відтворювати образи тварин. Серед великого вибору художніх технік слід виділити наступні:
- Малювання простим олівцем.
- Малювання аквареллю.
- Малюнок пастеллю.
Також слід зазначити, що кожен з представлених способів може бути застосований навіть початківцям майстром.
Матеріали та інструменти для роботи
Перед початком роботи необхідно підготувати робоче місце. Особливо це важливо, якщо роботу планується проводити разом з дитиною. Головні умови, які потрібно дотримуватися, це наявність широкої стільниці, зручного стільця і хорошого освітлення. Для малювання можуть знадобитися наступні матеріали та інструменти:
- Папір білий формату А4 або ватман.
- Прості і кольорові олівці.
- Ластик.
- Пензлі, фарби.
- Елементи декору (якщо малюнок – це частина шкільної вироби).
- Набір пастельних крейди.
В процесі роботи можуть знадобитися й інші інструменти, але їх набір буде залежати від обраної моделі малюнка.
Майстер-класи з малювання жаби
Зображення фігурки може відрізнятися в залежності від обраної техніки і призначення малюнка. За бажанням художника малюнок може бути представлений у вигляді:
- Класичного ескіза на папері.
- Мультяшного або казкового героя (наприклад, царівна-жаба).
- Жаба в композиції (картинка-представлення фрагмента казки).
Для кожного майстер-класу представлені докладні інструкції по проведенню роботи.
Малювання ескізу жаби
Ескіз жаби в першу чергу формується за допомогою простого олівця. При роботі можна користуватися наступною покрокової інструкцією:
- У верхній частині аркуша зображуємо два ока, мають округлу форму. Для навчальної моделі розміри очей повинні бути однаковими, для мультяшних героїв очі змінюються у відповідності з позою персонажа.
- Всередині очей малюємо зіниці. Кола зіниць злегка зміщуємо до периферії очей.
- Між очима олівцем ставимо дві точки достатнього діаметру, які позначають ніс жаби.
- Далі можна приступати до малювання лінії рота – у класичних ескізах вона представлена хвилястою лінією, злегка піднятою під носом.
- Доповнюємо такий же хвилястою лінією верхній контур голови.
- Живіт жаби зображуємо у вигляді пісочного годинника або округленої вісімки.
- Лапи у вигляді конюшини, спрямованого «до себе», розташовують в нижній частині і збоку від животика.
- Передні лапки починаємо малювати приблизно від середини голови.
- Контури задніх лапок злегка виступають з-за ескізу передніх лап.
- Дитячий малюнок необхідно доповнити різнокольоровими олівцями або фломастерами. Головне завдання – правильно розподілити колірні акценти. Жовтий животик в нижній частині рихта зеленими олівцями.
- Лапки виконуються зеленими квітами.
Очі при бажанні можна залишити білими, але для додаткового декорування малюнка варто надати їм контрастний відтінок (наприклад, синій).
Малюємо царівну-жабу аквареллю
При труднощах початківцям майстрам можна зробити попередній начерк олівцем, а потім виділити деталі фарбами. Але наше завдання – прищепити навички малювання безпосередньо аквареллю. Для малюнка слід використовувати щільний папір і мінімум води, щоб основа не порвалася в процесі малювання. Інструкція для зображення царівни-жаби:
- Починати роботу необхідно також з голови. Найбільш тонким пензликом обводимо коло очей і малюємо всередині точки-зіниці.
- Ніс зображуємо двома чорними точками.
- Обводимо по контуру лінію рота і верхню частину голови.
- Тулуб і лапки зображуємо за вже відомою схемою, головна відмінність – виходить більш широкий контур.
- На голові малюємо корону: можна зобразити класичну золотисту корону з трьома високими піками. При бажанні художник може зобразити індивідуальний варіант головного прикраси для царівни.
- Наступна деталь – намисто на шиї. Тонким пензликом обводимо округлі контури червоних бус, потім послідовно зафарбовуємо їх, надаючи криваво-червоний колір.
Мантія – деталь необов’язкова, але буде виглядати красиво на малюнку. Контурну лінію ведемо таким чином, щоб глядачеві було видно лише передній її край. Колір та прикраса для мантії можна придумати на свій вибір.
Жаба в композиції пастеллю
Малювати фігури в композиції найскладніше, адже в зображенні величезна увага приділяється позі, виразом мордочки і око жаби. Інструкція для роботи:
- Для зручності аркуш паперу можна розкреслити на великі квадрати за типом шахової дошки.
- Підготувати фото жаби до обраної композиції. Орієнтуючись на фото шаблон, відмітьте зразкові точки розташування основних деталей: голови, тулуба, передніх і задніх лапок.
- По точках акуратно ведемо осьові лінії голови, живота і лапок.
- У процесі роботи робимо штрихи, уточнення на аркуші паперу. Саме в цій техніці може бути різна ширина очей, піднятий кут рота зігнутої в усмішці.
Всі інші фігури композиції малюються слідом за жабою за поданою розмітці, а ретушування картини провадиться в останню чергу. Пастель красиво лягає на папір, створюючи нерізкі контрасти і тіні.
Малюнок жаби: застосування
Малювання жаби може бути використано на практиці у таких випадках:
- Навчальний малювання.
- Розвиток пам’яті і мислення для дітей молодшого віку.
- Для створення шкільних виробів.
- Жаба-макет для закладки в книжку.
Насправді, жабу можна малювати навіть просто для задоволення, головне – прагнення і бажання майстра.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем жаби