Зимовий і осінній береза з довгими гілками: покрокове плетіння з фото. Дерево з бісеру своїми руками: вибір набору матеріалів та плетіння берези. Кожен вид рукоділля має свої специфічні особливості і термінологію. Назва цілої галузі декоративного мистецтва полягає в слові “бісер”, що об’єднує багато різновидів виробів. Щоб зробити ніжну берізку, треба використовувати прозорий круглий бісер світло-зеленого або жовтого кольорів. Виготовлення дерев з бісеру дуже популярно серед людей будь-якого віку, а створена ними краса може стати чудовим подарунком з нагоди будь-якого торжества. Майстри плетіння діляться досвідом, як зробити берізку з бісеру, з новачками, для яких ця робота може стати початком великого і багаторічного захоплення.
Загальний порядок плетіння дерев
Майже всі дерева влаштовані однаково, так як вони йдуть корінням в землю, мають основний стовбур і відходять від нього гілки з листям. Тому порядок виконання декоративного виробу залишається одним для всіх дерев. Це відноситься і до берези, виготовлення якої починається з крони. Спочатку відбувається формування самих дрібних гілочок, які потім об’єднуються у великі. Великі гілки треба приєднати до дротяної основі стовбура, де їм надають, характерні для даного дерева, напрями і вигини. Більш товсті виходи дротяного стовбура кріплять до плоскій основі, кращим способом створення якої є гіпсова заливка. З гіпсу можна сформувати прикореневу систему дерева, нерівності землі, декорувати матеріалом, що нагадує траву або мох. Дротяний стовбур слід обернути матеріалом і пофарбувати.
Матеріали для бісерного плетіння
Торговельні організації пропонують великий вибір матеріалів для рукоділля, в тому числі, їх можна замовити в інтернет-магазинах. На російському ринку продається бісер японського, китайського та чеського виробництва. У нього є відмінності, але з великого асортименту можна вибрати відповідний за розміром і кольором. Для виготовлення берізки знадобляться наступні пристосування:
- прозорий бісер зеленого і жовтого кольорів для листя і коричневий для гілок;
- намистинки різної величини і паєтки;
- різнобарвна дріт різного діаметру;
- стрічка для флористики;
- клей ПВА або Момент;
- нитки;
- стрижень для стовбура;
- ножиці і плоскогубці;
- фольга;
- фарби і пензлики для фарбування стовбура;
- гіпс і формочка для відливання підставки.
Для оформлення грунту під деревом можна підібрати відповідні за розміром дрібні деталі.
Перша робота з бісеру
Навчаються бісерної мистецтву, необхідно освоювати його з найпростішої схеми берези з бісеру. Проста і цікава техніка допоможе поступово придбати основні навички плетіння і освоїти послідовність прийомів цього виду рукоділля, що стане базовими знаннями для подальшого підвищення майстерності.
Корисні поради для новачків
Виготовлення каркаса гілок з дроту різної товщини надає виробу більш природний вигляд. При формуванні крони з тонких петельок з нанизаними бісеринками, коли з відрізків збираються великі гілки, необхідно закручувати дріт в одному напрямку. Спочатку готові петельні пелюстки в’яжуться попарно, потім до них прикручуються третій і кілька наступних.
Бісеринки одного кольору, але різних тонів бажано змішувати в одній ємності, щоб порядок їх нанизування був довільним. Переливчасті відтінки створять враження, що рухаються від вітру, листя живого дерева.
Підготовка до плетіння дерева
У берези є легко впізнаване традиційне поєднання кольорів білого стовбура з чорними цятками і ніжної зелені листя. Можна зробити осінню берізку з бісеру з вкрапленнями жовтих намистинок на зеленому тлі або декількох блідо-зеленуватих на суцільному золотому. Гілки цього дерева зазвичай витягають донизу, для створення характерного силуету, а стовбур розфарбовують в традиційному стилі. Бісер для цієї роботи можна підібрати 3-4 видів, за розміром він повинен відповідати №8. Для виготовлення дрібних гілочок необхідно заготовити близько 5 метрів золотистої дроту діаметром 0,3 мм, а також кілька більш товстих шматочків для стовбура.
Порядок виготовлення берези з бісеру
Опис майстер-класу по виготовленню берези з бісеру можна почати з того, що всі бісеринки кольори листочків надіваються на один довгий шматок дроту. Відступаючи від краю на 10 см, слід відрахувати 15 намистинок і скрутити першу петельку листя. Під верхнім листом, строго в одному напрямку, перекручуються кілька нижніх. Кожна гілочка повинна складатися з 5-6 парних скруток у вигляді листя, кінці дроту при цьому відрізаються і починається плетіння наступного фрагмента за такою ж схемою. Загальна кількість заготовлених гілок може бути близько 70-80 штук. Потім починається процес об’єднання їх в одне дерево, для чого беруть по три гілочки і скручують разом їх дротові хвостики. Для зміцнення більш товстих гілок можна взяти дріт щільніше і примотати її стрічкою для флористики.
Товсті композиції гілок збирають по три на стовбурі, який заздалегідь заготовлений з 3-4 смужок алюмінієвої дроту. Потім весь стовбур обмотують папером або стрічкою, змазані клеєм з внутрішньої сторони.
Кріплення готового дерева на підставці
Низ стовбура повинен закінчуватися вигнутими під прямим кутом виходами дроту, які слід закріпити в гіпсовій основі. Невелику пластикову форму можна зробити з будь-якої побутової тари, обрізавши її на потрібну висоту. Головне, щоб дно пластикової пляшки або коробки підходила за розміром до задуманої композиції. Для того, щоб потім було легко вийняти готову форму, дно ємності покривають шматочком целофану, встановлюють дерево і заливають густим розчином.
Через кілька годин, майже готову роботу можна виймати. Подальша обробка залежить від бажання і вміння виконавця. На гіпс можна приклеїти кольорові камінчики, оксамит або мох для імітації трав’яного покриву під деревом.
Для реалістичного зображення осінньої берізки з бісеру основу можна прикрасити жовтими намистинками, у вигляді опалого листя.
Остаточна обробка стовбура
Готові гілки слід захистити від фарб і гіпсу за допомогою фольги, в яку їх можна легко загорнути. Фактура кори створюється гіпсом, нанесеним на зубну щітку. Після висихання розчину можна приступати до фарбування стовбура суцільним білим кольором, а коли він висохне, завершити створення характерною березової забарвлення чорними штрихами. Підстава можна пофарбувати в чорний або коричневий кольори, а верхню поверхню в зелений. Березове дерево з бісеру може стати прикрасою будь-якого будинку або офісу. Воно завжди радує око свіжістю листя і білизною стрункого стовбура. Це дерево має позитивної символікою переходу від весни до теплих літніх днів.
Фото білої зимового й осіннього берези з бісеру