Щільні візерунки в’язати простіше спицями, а не гачком! Все про в’язання щільних візерунків спицями – опис схем, особливості, приклади фото і корисні поради. Щільні візерунки в’язати простіше спицями, а не гачком. З їх допомогою створюється велика частина речей. Перевага очевидна. З’являється можливість прикрасити сукню або светр латками, вишивкою, стрічками, аплікаціями. Також можна залишити полотно без додаткових прикрас, насолоджуватися теплом. Не проблема завжди бути в тренді. Їх зручніше в’язати. Можна скласти дві-три нитки в одну і завершити роботу швидше. Це ідеальний варіант для новачків. Дуже важливо скоріше зшити деталі, надіти своїми руками створену річ, почути компліменти, сповнитися натхнення. Такого результату досягти легко. Без цих візерунків взагалі не обійтися в деяких випадках. Проблема зробити без них зимову шапку, наприклад, весняне пальто, м’яку іграшку. Є і недоліки, звичайно. Зокрема, до мінусів можна зарахувати більший витрата пряжі, трудомісткість. Здається, що полотно не збільшується, незважаючи на всі зусилля. Спиці перестають бути легкими у міру збільшення рядів. Але варто змінити щільність, почати робити більш широкі петельки, і цей недолік зникає. А коли робота практично завершена, стає ясно, що багато чого насправді вдалося. Хочеться похвалити себе за старанність, відмінний результат.
Основні прийоми
Під час в’язання щільних візерунків розвивається навик самоперевірки і акуратність, уважність. Виходити орнамент буде, якщо точно слідувати схемами. Майстер-клас варто почати з вивчення основних використовуваних прийомів. Якщо їх освоїти, жодна схема не викличе складнощів. Будь-який малюнок можна буде вибрати, а їх існує багато, та ще й час від часу винаходяться нові. Треба навчитися в’язати:
- звичайні лицьові і виворітні петлі;
- перехрещені;
- джерсі;
- англійські лицьові і виворітні;
- зняті петлі;
- витягнуті.
Робота з щільними орнаментами допоможе розвинути уважність до всіх тонкощів найдрібніших нюансів. Так, наприклад, лицьові петлі можуть вывязываться за передню або задню нитка. Це різні техніки, які новачок може вважати рівнозначними. Трохи попрактиковавшись, можна буде навчитися автоматично їх розрізняти. Рельєфний візерунок не доведеться розпускати, ряд за рядом. Якщо орнамент подобається, але не виходить чомусь, краще трохи потренуватися, а потім вибрати менш складний. Пройде місяць, інший і помилки буду виявлені. Англійська резинка може бути замінена на звичайну, наприклад, а косички на шишечки. Буде цікавіше в’язати, якщо діяти так.
Фактурна плетінка й альтернативні варіанти
Фантастично теплі і гарні речі легко створити за допомогою фактурної плетінки. Також це відмінний варіант для виготовлення окремих деталей, таких як кишені, комір, пояс, капюшон та інших.
Фактурна плетінка
Моток пряжі, спиці, фото схем різноманітних в’язань — все, що потрібно для початку роботи. В’яжуть фактурну плетінку так:
- Набирають кількість петель кратне 8, плюс 2 кромочні.
- Перший ряд складається повністю з виворітних.
- У другому перші 4 петлі переносять на запасну спицю. Позаду них провязывают наступні 4 п. Позику повертають петлі з додатковою, вывязывают їх лицьовими.
- Третій і всі непарні в’яжуть виворітними.
- Четвертий починається з кромочной і 4 осіб-х. З 4 осіб-е знімають, поміщають позаду полотна. Провязывают з 4 осіб-е, повертають ті, що на додатковому спиці, на основну. Роблять їх осіб-мі.
Візерунок 2
Настільки ж ефектною і практичною, як фактурна плетінка, є «шахматка». У ній немає перехрещених петель:
- Перший ряд складається з двох кр-х, чотирьох осіб-х. і чотирьох ізн-х.
- Другий, третій і четвертий відповідає малюнку.
- У п’ятому замість облич-х роблять ізн-е і навпаки.
Шахматка багато в чому схожа на плетінку, правда, полотно виходить менш об’ємним.
Візерунок 3
Щоб добитися ефекту об’ємності, не вдаючись до складної техніки перехрещування петель, можна вибрати такий орнамент:
- Набирають кратне рапортом кількість плюс дві кр-е (рапорт складає 12 п.).
- Перший р. — 2изн., 2л., 2изн., 6л.
- Другий і всі парні в’яжуться у відповідності з малюнком.
- Третій — 2изн. 2л., 2изн., 6изн.
- П’ятий і дев’ятий в’яжуть як перший, а сьомий як третій.
- В одинадцятому замість фрагмента з чергуванням ізн-х та осіб-х, роблять фрагмент, що складається з одного типу петельок. Замість облич-х, відповідно, фрагмент з чергуванням. Провязывают ще дев’ять р-за тією ж схемою.
Візерунок 4
Повторює ефект діагоналі фактурної плетінки без перехрещування такий орнамент:
- рапорт складається з 4 п., 11 р.;
- 1ый — 1л., 3 ізн.;
- 2ой і всі парні згідно з їх положенням;
- схема 3го р. — 2л., 2 ізн.;
- 5ый — 3 л, 1 ізн.;
- 7-ої — 3. ізн, 1 л.;
- 9ый — 2 ізн., 2 л.;
- 11ый — 1 ізн., 3 л.;
- повторюють рапорт.
Плоточная в’язка і її аналог
Плоточная в’язка дуже популярна. Часто використовується для виготовлення окантовок. Ряди провязывают виключно виворітними. Її вдосконалений варіант, самостійний орнамен, який робить полотно об’ємним і щільним, плоточная в’язка 2х2. Опис:
- перший ряд в’яжуть ізн-ми, як і у випадку з класичним варіантом;
- другий і всі парні — у відповідність з положенням петель (в даному випадку осіб-мі);
- третій повністю осіб-мі;
- п’ятий виворітними.
Візерунок може бути виконаний двома кольорами, але і сам по собі відмінно виглядає.
Кіски і аналог-ілюзія
Для створення кісок завжди використовується перехрещування. Мінімальний рапорт складає 8 п., 6 р. Схема:
- Набравши кількість петель, кратне 8, плюс кр-е, слід пров’язати окантовку платочної в’язкою, рисом або гладдю, гумкою. Потім за такою схемою — дві ізн-е, чотири осіб-е, дві ізн-е.
- 2-й р. і інші парні в’яжуть так, як лежать петлі.
- У 3-му роблять дві виворітні, знімають на додаткову спицю дві петлі. Розмістивши їх попереду полотна, вывязывают дві осіб-ті, потім повертають на основну, роблять їх осіб-мі. Останні дві петельки рапорту виворітні.
- 5-й р., 7-й в’яжуть у відповідності з малюнком, а в 9-му знову перехрещують (але зняті дві осіб-ті слід розмістити позаду полотна).
Оригінальну невелику косичку можна перетворити в більш складний джгут. А можна пов’язати орнамент-ілюзію або імітацію коси. Перехрещувати петлі не потрібно. Без зусиль створюється красивий рельєф на полотні за такою схемою:
- Рапорт 20 п. Перший ряд лицьовими.
- Другий і всі парні відповідно до положення петель.
- Третій і п’ятий в’яжуть так — дві ізн-е, чотири л-е, шість ізн-х, чотири л-е, чотири ізн-е.
- Сьомий повністю осіб-мі.
- Дев’ятий — чотири л-е, шість ізн-х, чотири л-е, шість ізн-х.
- До тринадцятого ряду в’яжуть петлі так, як вони лежать, нічого не змінюють. Його повністю лицьовими.
- П’ятнадцятий складається з двох л., шести ізн., чотирьох л., шести ізн., двох л.
Завитки, створені за допомогою фрагмента рапорту з 4 особових, постійно зміщуються на 2 петлі.
Колекція схем складних і простих щільних орнаментів допоможе освоїти ази, навчитися новим прийомам, доповнити гардероб цікавою кофтою, светром, жакетом в спортивному стилі діловому, романтичному. Слід пам’ятати, що ці різновиди візерунків можуть бути використані також для створення літніх речей.
Фото ідеї та схеми щільних візерунків