В’язані речі мають особливий вид та енергетику. Все про створення в’язаних виробів гачком і спицями своїми руками – особливості роботи, цікаві майстер-класи, прикольні фото ідеї! В’язання – один з найстаровинніших чарівних занять. З допомогою спиць або гачка, а часто просто з допомогою рук із звичайної нитки народжуються чудові в’язані вироби, які вражають погляд дивовижними ажурними фантазіями. В’язані вироби дивно пожвавлюють інтер’єр квартири, вносять яскраві нотки, створюють настрій. Психологи вважають, що рукоділля знімає стрес, відволікає від турбот, дарує позитивні емоції. Тому довгі зимові вечори можна проводити з величезною користю для будинку і своєї фантазії.
З чого почати?
Для створення в’язаних виробів гачком достатньо вивчити найпростіші елементи:
- ланцюжок з повітряних петель;
- напівстовпчик;
- стовпчик;
- стовпчики з накидами;
- кромочная петля.
Крім цього необхідно запам’ятати нескладні позначення різних петель, щоб читати схеми для в’язання виробів гачком. Схеми легко знайти на сторінках жіночих журналів і в інтернеті. Схемами користуються не тільки новачки, але і майстри з величезним досвідом, тому що помилка може знищити якість виробу.
Для початківців
Новачкам у в’язанні краще починати з невеликих форм – круглих або квадратних. Найпопулярніші в’язані вироби, які не потребують особливих навичок:
- килимки,
- прихватки у вигляді фруктів,
- грілки на заварні чайники,
- диванні подушки,
- невеликі серветки,
- чохли для стільців.
Для виготовлення цих штучок підійдуть залишки кольорових ниток різної фактури або розпущений трикотаж Коли кружечки, овали і квадратики в’яжуться вже автоматично, можна переходити до створення більш масштабних і трудомістких виробів – подарунків, функціональних предметів інтер’єру кухні або кімнати.
Вироби до новорічних свят
Напередодні Нового року прийнято дарувати один одному подарунки. При виборі подарунків для рідних і близьких керуються їх захопленнями і побажаннями. Якщо ж підбирається малознайома компанія, чудовим рішенням можуть стати маленькі приємні сюрпризи власного виготовлення. Для створення таких сувенірів потрібно трохи часу і матеріалів. Наприклад, можна зв’язати невеликі серветочки у вигляді сніжинок, особи Діда Мороза або мініатюрні символи наступаючого року. Фігурка може бути як плоскої, так і об’ємною, з додаванням деталей з фетру, штучних вічко, намистин і бісеру. В’язаний чохол для кавової гуртки вбереже руки господаря від зіткнення з гарячими порцеляною. За основу беруться два кольори, що нагадують про зиму: синьо-блакитний та білий. З блакитний пряжі в’яжеться основа, на висоті, що дорівнює приблизно одній третині висоти чашки, а по довжині – обхвату чашки. Цей клаптик обв’язується по периметру білою ниткою, можна з невеликою рюшечным візерунком. На лицьовій стороні можна зробити аплікацію з ниток, фетру або плетених частин із зображенням ялинки або Діда Мороза. З одного краю клаптика пришиваємо пару гудзиків, з іншого – робимо петельки так, щоб виріб застібалася на гуртку. Традиційно до Нового року прикрашають ялинку. А рукодільниці також можуть зробити маленьку в’язану ялинку, наприклад, для прикраси свого робочого столу в офісі. Для цього знадобиться зелена і біла пряжа, а також блискітки, бісер, намистини або крихітні помпончики. Із зеленої нитки вывязывается кільце, а з кільця – конус до потрібної висоти майбутньої ялинки. Потім по спіралі навколо отриманого конуса провязывается ланцюжок стовпчиків з накидом. По верху спірального ряди в’яжуться білі рюші.
В’язані вироби будуть актуальні і для корпоративів, вечірок, дитячих ранків. В оформленні святкового залу можуть зіграти чималу роль в’язані іграшки для ялинки, янголята та навіть цілі яскраві в’язані гірлянди.
Великодні вироби
Мабуть, один з найпопулярніших великодніх сувенірів – декоративний мішечок для вареного яйця. Для її створення знадобиться самий дрібний гачок для в’язання, нитка, відповідна до розміру гачка, яйце для визначення розміру мішечка (краще скористатися дерев’яним або пінопластовим), декоративна стрічка. Початок в’язання – кільце (денце), від якого мішечок росте вгору, знаходячи форму яйця з допомогою збільшення петель. Верхній ряд в’яжеться візерунком з дірочками, через які протягується стрічка.
Милі подарунки
Приводів для подарунків існує ще безліч. Малечі до дня народження можна порадувати забавними і одночасно практичними в’язаними виробами – підставками для олівців, сумочками-звірками для піжамки або носових хусток, коробами для зберігання іграшок. Старші Люди оцінять приємні дрібниці для кухні – прихватки, грілки на чайник, підставки під гаряче (окремо або набором). Знову ввійшли в моду витончені серветки, в’язані скатертини та занавіски. Незвично і привабливо виглядають подушки, килимки з товстих кручених ниток, декоративні вази з шпагату та корзини для зберігання з трикотажної пряжі.
Практичні дрібниці для дому
Функціональні в’язані вироби оригінально і сучасно вписуються в інтер’єр. А використання натуральних барвників для пряжі (розчинна кава, каркаде, куркума, шафран) додасть виробам неповторний шарм. На основі схеми в’язання серветки можна зробити чохол для вицвілого абажура бра або настільної лампи. Готовий виріб потрібно намочити в солоній воді, добре віджати, а потім висушити на старому каркасі. Для додання додаткового блиску нитки покривають шаром акрилового лаку. Атмосферу затишку в стилі кантрі створить плед, накинутий на диван. Плед збирають з окремих квадратів, пов’язаних з традиційною, але не застарілою схемою «бабусиної» квадрата. Елементи з’єднуються між собою простими стовпчиками або стовпчиками з накидом, потім обв’язується весь плед. Наволочки на диванні подушки, створені в тій же техніці, стануть чудовим доповненням до плед. Старий пуфик зміниться до невпізнанності, якщо на нього зробити в’язаний футляр. На бічному полотні можна зробити невеликі кишеньки для дрібниць, а в якості додаткового декору використовувати ґудзики, намистини, біжутерію. Поряд з оновленим пуфом буде добре виглядати невеликий килимок, виконаний в тому ж стилі. На тлі світлої стіни будуть ефектно виглядати фоторамки в стилі Прованс – ажур в пастельних тонах. Для основи використовуються рамки будь-якої форми і кольору, а кути доповнюються в’язаними букетиками ніжно-бузкового, рожевого, світло-жовтого кольору зі світлою зеленню. Багато хто з дитинства пам’ятають бабусині килимки на підлозі або сидіння на табуретках, пов’язані з товстої пряжі або з смуг, нарізаних з старого трикотажу. Такі барвисті, м’які, а головне теплі і затишні у холодну пору року… Зараз такими способами обв’язують подушки, кухонні рушники, в’яжуть підставку для гарячого. А трикотажну пряжу для цих виробів легко можна зробити самостійно з відслужили свій вік футболок або капронових колготок. Трохи фантазії і бажання допоможуть створити килимок з помпонів. В роботі використовується мінімум інструментів і матеріалів – в’язальні нитки, ножиці та власні руки. Нитки намотуються на руку, перев’язуються і розрізаються – виходить помпон. Необхідну кількість помпонів закріплюється на спеціальній основі для килимка або просто зшиваються між собою. Приводом для натхнення у творчої людини може стати що завгодно. Нові ідеї для в’язаних виробів можуть прийти як під час заміської прогулянки, так і при перегляді телевізора. І в результаті з’являються в’язані персонажі мультфільмів, оригінальні примірники іграшок та інші унікальні речі. Найголовніше – не боятися творчих експериментів.
Фото ідеї саморобних в’язаних виробів