Квіти – символ всього прекрасного в нашому житті. Все про створення полиць для квітів своїми руками з металу і дерева – покрокові майстер-класи, фото ідеї, слушні поради! Витончене мистецтво флористики невимовно прикрашає будь-який будинок. Доповнити інтер’єр і впорядкувати плетуться традесканції або загострені драцени допоможуть полиці для квітів. Сьогодні ми присвятимо наші майстер-класи покрокового створення саморобних поличок.
Моделі полиць для квітів
На сьогоднішній день відомо безліч елементів декору, що мають практичне значення в побут сім’ї. Ми склали список існуючих моделей:
- Настінні полиці. Такі варіанти використовують для розташування невеликих квіткових горщиків. Займають вони мало місця, але вимагають обов’язкового закріплення на стіні.
- Підлогові моделі. Зручні, оригінальні, різноманітні за формою. Досить стійкі аксесуари для будинку.
- Кутові полиці. Це самий вигідний варіант в плані економії житлової площі. Модель вдало вписується в будь-який кут і заповнює порожнечі, якщо такі є.
- Підвісні варіанти. Цю модель деякі дизайнери називають ласкаво «гойдалки». На таку полицю можна розставити горщики з плентаються рослинами, а можна використовувати поперечини полички для розташування кашпо.
Дизайнерські моделі – це величезний вибір різноманітних варіацій. За формою часто зустрічаються наступні види квіткових полиць:
- Сходи. Багатоступенева модель створить ефект каскаду у вашому флористичному куточку.
- А-образні підлогові моделі. Ця варіація на додаток до каскадного корпусу має двосторонню позицію, що вигідно підкреслює візуальну картину квітковій галереї.
- Стелаж. Найбільш проста форма підлогових або настінних варіантів полиць. Тут зустрічаються самі незвичайні види виробів: кутові, прямі, без перекладин.
- Розсувний стелаж. Складна у виконанні модель, але зручна в практичному застосуванні.
- Підвісні гойдалки. Ми вже згадували цю варіацію – на підвісних опорах укладають горизонтальні планки.
Матеріали, які можна використовувати в роботі:
- Дерево. Будь-яка порода сировини йде для створення саморобної полиці.
- Листи фанери. Це найпростіші матеріали, але за допомогою декору можна створити унікальні аксесуари для домашнього квітника.
- Арматура. Виті поперечини для полиць можна виготовити з вигнутих металевих прутів.
- Листове залізо. Широкі полиці з масивними і міцними містками чудово готуються з листів металу.
Робимо дерев’яну полицю-драбинку
Для початку попрацюємо з найбільш простим варіантом. Для роботи нам знадобиться:
- Дерев’яні заготовки.
- Шурупи, викрутка.
- Морилка, акриловий лак.
- Кисті для роботи з лаком.
- Рубанок.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Зробимо основу для сходів: А-подібна заготовка.
- Між двома рейками-ніжками потрібно зробити прорізи для полиць.
- Вставляємо полички в підготовлені прорізи і закріплюємо їх шурупами для додаткової міцності.
- Полички встановлюємо на такій відстані один від одного, щоб в отворі могли вільно поміщатися квіткові горщики (з урахуванням висоти рослини).
- Кожну деталь перед з’єднанням у виріб необхідно піддати обробці. За допомогою рубанка позбавляємося від нерівностей і можливих зачіпок. Покриваємо заготовки морилкою, відправляємо сушитися. Далі потрібно покрити виріб прозорим лаком в декілька шарів.
- Ніжки драбинки оберніть повстю, щоб не дряпати надалі під вагою квіткових горщиків.
Встановлюйте на полиці квіти і милуйтеся змінами в інтер’єрі свого будинку.
Кутова поличка з дерев’яних заготовок
Зараз ми дізнаємося, як можна прикрасити свою квартиру домашніми квітами, заощадивши при цьому місце. Для роботи нам знадобиться:
- Заготівля з арматури або листового заліза.
- Дерев’яні основи для полиць.
- Лобзик для роботи з заготовками.
- Морилка.
- Акриловий лак.
- Кисті.
- Деталі для з’єднання деталей (шурупи, викрутка).
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Металеві поперечини можна зварити з кручених арматурних смуг, але можна використовувати і звичайні залізні рейки.
- Основа повинна бути стійкою та мати кріплення для полиць (це повинні бути широкі металеві площадки).
- Працюємо з дерев’яними заготовками. Готуємо шаблон у формі візерункового листа. По макету малюємо на кожному дерев’яному пласті фігуру. За допомогою лобзика вирізаємо наші листи-полки.
- Позбавляємося від нерівностей і шорсткостей (можна використовувати наждачний папір).
- Покриваємо кожну деталь морилкою і декількома шарами акрилового лаку.
- Після того, як наш виріб висохне, приступаємо до збірки. Листя-полиці укладаємо на металеві площадки і прикручуємо шурупами.
- Головне в цій моделі – це розташування деталей кутовий полиці. Центральна вісь каркаса повинна бути міцною і досить великий у діаметрі.
- До центральної планки кріпляться додаткові гілки з металевим майданчиками. Основна задумка цієї моделі – формування фігурних полиць на відстані від центральної осі в шаховому порядку і на різній висоті.
Встановіть підлогову модель в будь-якому вільному кутку вашого будинку. Якщо плануєте розмістити на полиці велику вагу, радимо зміцнити центральну планку, прикрутивши її до підлягає стінці.
Металева настінна полиця «виноградна лоза»
Це авторський варіант квіткової полиці, але ми його також обрали до розгляду у майстер-класах. Для роботи нам знадобиться:
- Листове залізо або арматура.
- Фарба, кисті.
- Деталі для кріплення полиці.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Основна складність даної моделі – це необхідні навички ковальських робіт. Якщо ви не володієте такими практичними навичками, зверніться до фахівця, щоб він зробив для вас тільки каркас. Інші деталі можна оформити самому.
- Каркас повинен бути у вигляді плентається виноградної лози.
- Готуємо листя-підставки. Це широкі майданчики з достатньою товщиною матеріалу. Нам необхідно приварити листи-заготовки до відгалуженням лози.
- Покриваємо наш виріб фарбою і лаком для додаткового блиску.
- Формуємо елементи кріплення і вішаємо декоративну полку на стіну.
- Для додаткової фіксації квіткових горщиків можна трохи підігнути краї листя-майданчиків, щоб зробити невеликі бордюри-обмежувачі.
Подібна робота не складе труднощів для тих майстрів, хто вже мав досвід роботи з металевими декоруючими виробами. Для новачків така варіація потребує певних фінансових витрат. Однак, краса і унікальний стиль прикрасять ваш будинок і перетворять інтер’єр. На сьогоднішній день існує величезна безліч авторських моделей для прикраси будинку. Багато роботи ведуться в онлайн-режимі, що дозволяє навчатися творчому підходу в реальному часі під керівництвом досвідчених наставників. Якщо ви бажаєте внести корективи в інтер’єр власної квартири, вдало розташувати домашні квіти і створити власний міні-сад, приступайте до навчання прямо зараз. І результати плідної роботи не змусять себе чекати!
Фото ідеї саморобних полиць для квітів