Саморобні рукавички-рукавиці стильний аксесуар, що набирає популярність. Опис схем в’язання митенок спицями та гачком своїми руками – фото ідеї, поради, майстер-класи! В’язання як вид рукоділля, відомо давно. Пройшли століття і століття, удосконалювалися навички, матеріали та інструменти, але в’язання раніше є улюбленим заняттям сучасних рукодільниць. Вони можуть виготовити багато гарних і милих штучок, використовуючи моток пряжі, спиці або гачок.
В’язані вироби затребувані завжди і всіма. Їх люблять і жінки, і чоловіки, і діти. Комплекти з в’язаного трикотажу не сходять з подіумів модних показів, дивуючи і захоплюючи нас своїми новими рішеннями.
м Багато речей можна пов’язати якісно і без витрати великого часу, навіть не маючи досвіду майстрині. Милими і майже дизайнерськими виходять виготовлені за допомогою спиць і гачка своїми руками аксесуари — рукавички, рукавички, шарфики. Їх можна пов’язати із залишків пряжі як доповнення до вже пов’язаним шапочці і светру. Вийде стильний комплект, який не купиш в магазині. Дуже оригінально виглядають мітенки. Що ж це таке? Мітенки – це рукавички, які захищають від холоду, але при цьому пальці в них залишаються відкритими, тобто як би недовязанными по довжині. Висота їх може доходити до ліктя і нагадувати трубу.
Історія появи
Як і все в моді, мітенки мають свою історію появи. Згадка про них починається ще з епохи Середньовіччя. Коли знати з вищого стану могла дозволити собі ні одну пару дорогих рукавичок – атрибут багатства і влади, простий люд зігрівав свої руки подобою рукавичок, в яких пальці залишалися вільними для виконання необхідної роботи. Лицарські обладунки також були доповнені обрізними рукавичками з металу і шкіри – прототипом митенок, адже лицарям треба було вільно тримати меч і спис на турнірі або в бою. З 18 століття практична роль митенок доповнюється декоративною. Гарні рукавички з обрізаними пальчиками у своєму гардеробі починають використовувати жінки, як модний аксесуар. Предмет, який захищає руки від холоду і одночасно демонструє красиві пальчики, припав модницям за смаком. Поверх можна було надіти ювелірні прикраси, такі як браслет і кільця. Фантазії рукодільниця тих часів було не займати, рукавички-рукавиці шили з шовку, атласу, мережива. Без них було просто непристойно виходити в суспільство. В даний час мітенки знайшли нове життя. Вони користуються в першу чергу великою популярністю у молоді. Адже з їх допомогою можна зігріти руки взимку, відкритими пальцями зручно користуватися мобільним телефоном, ну і підкреслити свій стиль, часом дуже екстравагантний.
Основні види
По конструкції мітенки можна згрупувати в основні види:
- просто «труба»,
- «труба» з прорізом для великого пальця,
- «труба» з укороченим великим пальцем,
- рукавички з укороченими пальцями
Вибір ниток за вами. Взимку вибирайте вовна (альпака, ангора, кашемір, мохер), а влітку – бавовна, шовк, віскозу, льон, цікаві синтетичні види пряжі. Різні види пряжі можна комбінувати і поєднувати за кольором.
Опис в’язання
Перед в’язанням необхідно зробити розрахунок петель, адже для одного і того ж розміру ширина долоні і пальців у кожного своя. Для цього можна використовувати малюнок: на папері обведіть свою долоню з розчепіреними пальцями. Підрахуйте кількість петель за розміром руки, зв’яжіть зразок і визначте щільність в’язання. Потім помножте щільність на розмір. Всі розрахунки краще докладно записувати, буде простіше повторити другу симетричну деталь або весь виріб цілком.
В’язання спицями митенок
Мітенки –труба
Немає нічого простіше, ніж робота над такими мітенками. Акцент на кольорі і простий в’язці — вдалий варіант для початківців майстринь. Знадобитися:
- 50-80 г пряжі
- спиці
Малюнок: Платочная в’язка Така в’язка не дасть полотну скрутитися, вона досить пружна і розтяжна в шкарпетці.
- Всі петлі в’яжуться лицьовими.
На замітку: якщо весь час петлі провязивать лицьовою за задню стінку, то в’язка буде більш щільною і виріб не буде деформуватися. Опис роботи
- Наберіть кількість петель по ширині, рівній обхвату зап’ястя.
- В’яжіть прямо платочної в’язкою. Довжина може бути будь-якою, на ваш розсуд.
- В останньому ряду петлі закрийте.
- Залишається з’єднати вертикальні сторони і зшити їх голкою або гачком, залишаючи отвір для великого пальця незашитой.
Мітенки – рукавиці на 2-х спицях
Такі мітенки мають шов і в’яжуться у вигляді прямокутника з невеликим уступом з боків. Опис роботи:
- Наберіть число петель, що відповідає обхвату зап’ястя.
- В’яжіть зап’ясті гумкою 1х1 на висоту 2-3 см (8-10 см – якщо планується відворот).
- Після гумки в’яжіть будь-яким візерунком петлі долоні і тильної сторони руки до основи великого пальця.
- Закрийте петлі на рівні основи великого пальця. Краще це зробити з країв полотна.
- Залишилися петлі продовжуйте в’язати до рівня середини кисті.
- Останні 2-а ряду в’яжіть гумкою 1х1 для запобігання розтягування краю під час шкарпетки.
- Закрийте петлі.
- Аналогічним чином в дзеркальному відображенні зв’яжіть другу деталь.
- Отримані заготовки треба випрати в теплій воді або відпарити праскою (обережно через щільну тканину).
- Зшийте голкою або гачком шви. Їх вийде 2-а на кожній деталі: від лінії зап’ястя до рівня великого пальця і від рівня великого пальця до лінії середини кисті. Отвір для великого пальця залишаємо відкритим.
Мітенки – рукавиці на 5 спицях
Наберіть і розподіліть на 4-е спиці число петель, що відповідає обхвату зап’ястя.
- В’яжіть манжети гумкою 1х1 на висоту 5-8 див.
- Після гумки в’яжіть будь-яким візерунком петлі долоні і тильної сторони руки до основи великого пальця.
- Залиште на додатковому спиці або шпильці петлі для великого пальця, продовжуючи в’язати до рівня середини кисті руки.
- Останні 2-а ряду в’яжіть такий же гумкою, як і манжети 1х1 з метою запобігання розтягування під час шкарпетки.
- Закрийте всі петлі.
- Зняті петлі (для великого пальця) розподіліть на спиці і в’яжіть далі на висоту 1,5 – 2 див.
- Закрийте петлі.
- Мітенки готові.
- Залишається їх випрати або пропрасувати з парою, після чого в’язане полотно буде рівномірно гладким і м’яким на дотик.
Мітенки, пов’язані простим способом можна додатково прикрасити: пришити кольорові намистини, гудзики, мереживо по верхньому краю, смужки хутра до лінії зап’ястя, готовий квітка, бантики, помпони.
В’язання митенок гачком
Мітенки-рукавички, зв’язані гачком
В’язання гачком має багато переваг. Насамперед – це швидкість, економна витрата пряжі, акуратний зовнішній вигляд. Занадто складна модель може перетворити першу роботу в непосильна праця. Виберіть простий візерунок, яскраві нитки і нескладну модель. Результат роботи принесе радість і дасть відчути впевненість у ваших силах.
Для в’язання митенок гачком основні навички вже повинні бути: як набирати ланцюжок, робити стовпчики з накидом, петлі підйому і т. п.
Знадобиться:
- 100 г пряжі середньої товщини.
- Гачок підбираємо по товщині пряжі.
- Голка
Малюнок в’язки
- Основний вид в’язки – звичайні стовпчики без накиду.
Опис роботи:
- Починати в’язання треба з манжети. Манжети в’яжемо будь гумкою (наприклад 1х1) в поперечному напрямку. Для цього набираємо ланцюжок довжиною 5-6 см і в’яжемо стовпчики без накиду. В кінці кожного ряду в’язання робіть 1 повітряну петлю для підйому.
- Зв’язавши смужку по обхвату зап’ястя, останній ряд зімкніть з першим рядом (зробіть шов гачком).
- Потім продовжуйте в’язання по колу стовпчиками без накиду. Підрахуйте отримані кількість стовпчиків по краю гумці. Додайте в 1-му колі через рівні проміжки 8-10 стовпчиків на вільне облягання.
- Продовжуйте в’язати по колу, у кожному ряду по 1 стовпчику без накидаприбавляйте в одному і тому ж місці. Відстань від гумки до отвору для великого пальця зазвичай для дорослого дорівнює 4 див. В’яжіть основне полотно до цього відстані.
- Потім в’яжіть отвір-вхід для великого пальчика: наберіть ланцюжок з 10-12 повітряних петель над тим місцем, де додавалися стовпчики. Від початку ланцюжка по ряду відрахуйте 20 стовпчиків, пропустіть їх і продовжуйте в’язати.
- Через 2-3 ряди приміряйте виріб для великого пальця, і продовжите в’язання до основи мізинця.
- Поділіть число стовпчиків, що припадають на ширину долоні, на 4 частини.
- Від частини, що припадає на мізинець і безіменний палець, відніміть по 1 стовпчику і додайте їх до середнього і вказівного пальців, точки поділу відмітьте кольоровою ниткою.
- Першим в’яжіть мізинець. Для цього між мізинцем і безіменним пальцями провяжите ланцюжок з 2-3 повітряних петель і зімкніть їх у кільце.
- Далі в’яжіть стовпчиками без накидапо колі до бажаної висоти – 1-2 див.
- Закрийте ряд.
- На частині, що залишилася провяжите ще 2 кола стовпчиками без накиду.
- Інші пальці виконуйте аналогічно мізинця.
- В процесі в’язання мітенки приміряйте та розміри уточнюйте долоні і пальців.
- Останнім в’яжемо великий палець.
Освоївши принцип в’язання митенок на простий в’язці, можна замахнутися і на велике». Шикарно виглядають мітенки, пов’язані ажурним візерунком. Результат вашого майстерність при їх в’язанні буде оцінений оточуючими. Фотографії, схеми і описами, які ви знайдете в журналах або інтернеті, допоможуть зв’язати вже більш складну і ефектну модель митенок.
Фото ідеї в’язаних мітенков