В’язані сніжинки практичне декоративна прикраса. Все про в’язання сніжинок гачком для початківців – схеми, фото ідеї, способи в’язки, поради. Сніжинками традиційно прикрашають інтер’єр в очікуванні Нового року. Досить подивитися на вікна будинків, вони рясніють білими мереживними красунями, вирізаними з паперу. Особливо затишно виглядають сніжинки, зв’язані гачком. Це можуть бути підвіски, прикраси на ялинку, підставки під гаряче, і навіть сережки. Тепла, м’яка фактура пряжі надає сніжинкам чарівний вигляд, викликаючи добрі емоції. Саме це і потрібно для новорічної казки.
Необхідні навички
Необов’язково бути професійною в’язальниць, щоб зуміти створити милу сніжинку за допомогою гачка і ниток. В основі в’язання лежать прості прийоми, які легко освоїти за один вечір. Елементи в’язання гачком:
- повітряна петля;
- кільце амігурумі;
- з’єднувальний стовпчик (СС);
- стовпчик з накидом (ССН);
- стовпчик без накиду (СБН).
Повітряна петля
З повітряної петлі починається традиційне (не амігурумі) в’язання гачком. Щоб її зробити, потрібно:
- Перекинути короткий кінець нитки на основну довжину, вийшла петля;
- Вставити гачок в петельку знизу;
- Захопити інструментом нитку, що лежить знизу петлі (довгу, робочу);
- Провести робочу нитку через петельку, злегка притримуючи місце перехлеста великим і середнім пальчиком;
- Затягнути;
- Вийшла перша повітряна петля.
Пров’язуючи кілька повітряних петель подібним чином, вийде ланцюжок. Багато вироби починаються саме з неї.
Кільце амігурумі і стовпчики
Кільце амігурумі в’яжеться за принципом повітряної петлі, але в нього провязываются кілька стовпчиків без накиду. З кільця амігурумі починається виготовлення іграшок, куль та інших виробів. З’єднувальний стовпчик відноситься до базових елементів в’язання. Інша назва – глуха петлиця. Їм закінчують рядок, використовують в вывязывании гумки, у поєднанні з іншими стовпчиками отримують цікаві візерунки. Щоб виконати з’єднувальний стовпчик досить ввести гачок у наступну петельку, зачепити головну нитку і витягнути її через обидві петлі, які опинилися на інструменті. Стовпчик без накиду вважається основним прийомом у в’язанні. Майстрині його люблять за простоту, щільність і можливість формувати в’язане полотно у вигляді «галочок» або «хрестиків», в залежності від сторони введення гачка. Пров’язати ССН легко:
- Ввести гачок у наступну петлицю;
- Забрати робочу нитку;
- Просунути її через петлю, в яку ввели інструмент, і простягнути;
- Знову підхопити робочу нитку і пропустити її через дві петлі, які опинилися на гачку.
Стовпчик з накидом провязывается з використанням додаткового накладання на гачок. При використанні ССН полотно виходить пухке і ажурне. Майстер-клас з провязывания ССН:
- Підхопити на гачок робочу петлю, це накид;
- Вставити гачок у другу петлицю, ще раз забрати робочу нитку, провести її через цю петельку;
- На гачку виявилося три штуки петельок;
- Зловити робочу нитку, висунути її через два перших петлиці, що сидять на інструменті;
- Знову захопити нитку, вивести через дві інші.
Трохи тренування і за пару годин дані стовпчики стають рідними. Можна приступати до в’язання іграшок.
Пряжа і гачок
Для в’язання сніжинок підійде будь-яка пряжа білого або сріблястого кольору. Цікаво виглядає поєднання ниток з бавовни і мохеру. Бавовняна нитка дозволяє плести щільно, сніжинка тримає форму, а мохер додає пухнастість, ніжність. Акрилова пряжа хороша тим, що у своєму складі має синтетичні волокна. Вироби з акрилу довше зберігають колір, не вигорають, візуально здаються тонкими і гладкими, довговічні, а ще їх не любить моль. Класичні сніжинки мають розмір з долоньку, для їх в’язання потрібно зовсім небагато матеріалу, тому майстрині зазвичай використовують залишки пряжі. Але якщо виникла ідея нав’язати багато гарних сніжинок у різних техніках на подарунки рідним і близьким, то краще купити нову паству. В рукодільних магазинах представлений величезний асортимент пряжі, дивлячись на який у будь-в’язальниці серце завмирає в захваті. Після того як пряжа обрана, потрібно обзавестися відповідним гачком. Правила тут прості:
- гачок повинен бути зручним;
- виконаний з металу або міцного пластику;
- товщина робочої частини гачка повинна бути приблизно дорівнює товщині нитки.
Досвідчені в’язальниці «набили руку» і можуть підлаштовуватися під будь-який розмір гачка, контролюючи довжину петель. Дані правила більше підходять для початківців рукодільниць, яким хочеться змайструвати милі сувеніри.
Сніжинка гачком. Варіант 1
На просторах в’язальних форумів і блогів можна зустріти багато фото в’язаних речей, і сніжинок в тому числі. Найпопулярніша з них в’яжеться з такого майстер-класу:
- Набрати в кільце амігурумі шість стовпчиків без накиду;
- В петлю кожного стовпця пров’язати такий раппорт: 2 ССН, 3 ВП;
- Третю повітряну петельку крайнього раппорта поєднати з першим СБН за допомогою СС;
- З петлі, яка на інструменті, створити 4 ВП, ССН у третю петлю ланцюжка, СБН в петельку ряду, що йде за даними, 3 ВП, з’єднати за допомогою СС у третю петлицю ланцюжка.
- Повторити пункт 4 по всім клинам сніжинки;
- Обрізати нитку, затягнути, заховати кінчик.
Можна не обрізати нитку, а зробити з неї петельку. Тоді сніжинку можна повісити на новорічну ялинку.
Сніжинка гачком. Варіант 2
Ця сніжинка не така «заповнена», як у першому варіанті. Вона виглядає дещо просто і лаконічно. Її зможе зв’язати і новачок, а потім прикрасити клини бісером або ниткою з люрексом. Схема в’язання така:
- Зв’язати ланцюжок з 10 повітряних петель;
- З’єднати в кільце;
- Створити одну петлю підйому і пров’язати в кожну повітряну петлю два СБН;
- У кожен третій СБН пров’язати 10 повітряних петель, 5 з’єднувальних столиків, 5 повітряних петель, ще 5 СС, знову 5 повітряних петель, 9 СС, вийшло одна ланка сніжинки;
- Повторити пункт 5, всього має вийти 6 гілок у сніжинки.
Якщо прикрасити її бісером, «дощиком», то вийде справжня зимова красуня, якої сміливо моно прикрашати будинок.
Серветка сніжинка
Для прикраси будинку напередодні новорічних свят можна пов’язувати не тільки сніжинки-підвіски, а витончені серветки. Для роботи знадобиться білосніжна бавовняна нитка, у продажу є однойменна пряжа кіровської фабрики. В інтернеті опубліковано багато фото серветок, за дизайном нагадують сніговий вихор, кружащийся навколо центру. Всі серветки виглядають як справжні витвори мистецтва.
Опис будь-серветки-сніжинки починається з центру. Ланцюжок з повітряних петельок з’єднується в кільце, від якого починає гра петель і стовпчиків, двигаемая фантазією рукодільниці.
Серветка заснована на повторенні раппортов – повторюваних елементів, об’єднаних у групи. Популярні рапорт:
- Три ССН, три ВП;
- Два стовпчики з подвійним накидом, одна ВП;
- Один ССН, дві ВП і т. д.
Готовий виріб крохмалять, щоб воно тримало форму. Особливо це стосується сніжинок-підвісок, які можуть згортатися всередину. Досвідчені майстрині не зупиняються на елементарних виробах, йдуть далі, дають волю фантазії і в’яжуть справжні шедеври. Але сніжинки будь-яких рівнів складності завжди виглядають затишно, самобутньо і неймовірно красиво.
Фото ідеї та схеми в’язаних сніжинок