Покрокова інструкція плетіння букета з ромашок: прості схеми з фото. Серветка у вигляді ромашки: правильне плетіння квітів гачком і їх складання. Ромашка дуже гарна квітка, який буквально уособлює собою теплі літні дні. Створивши такий прекрасний квітка з бісеру вдасться зберегти трохи літнього тепла, відобразити його в невеликий виріб. Згодом її можна розмістити в красивій вазі, використовуючи як елемент декору для інтер’єру кімнати. Бісероплетіння ромашки відрізняється відносною складністю, тому як квітка сам по собі невеликий. У зв’язку з цим, робота досить копітка, вимагає деякої кількості вільного часу.
Матеріали
Для плетіння ромашки з бісеру необхідно для початку знайти всі матеріали, серед них:
- Бісер 3 кольорів (білий, зелений, жовтий)
- Дріт від 1.3 до 1.5 мм для стебла
- Дріт 0.3 мм для листя
- Муліне
- Клей
- Ножиці
Процес робіт
Схема плетіння ромашки з бісеру досить проста, вона розділена на декілька етапів, щоб було зручніше збирати виріб. Крім того, це не дозволить заплутатися новачкам.
Пелюстки
Починати рекомендується з пелюсток. Для цього потрібно взяти відрізок дроту 0.3 мм в 28 см завдовжки. На нього потрібно нанизати 25 бісерін білого кольору, після чого відступити 10 см і зробити згин. На робочі кінці дроту протягнути ще по 25 бісерін з кожної сторони, після чого пропустити кінці дроту через крайні бісеріни в петлі. Кінці, що залишилися, необхідно закрутити. Скрутка повинна бути досить довгою, щоб потім її можна було зручно закріпити на основному стеблі рослини. Таких пелюсток необхідно зробити 7-8 штук.
Серцевина
Для виготовлення серцевини потрібно взяти відрізок дроту довжиною в 45 див. На одному кінці зробити петлю таким чином, щоб вісь вийшла не менш 10 див. На неї потрібно нанизати 3 жовтих бісерини. Далі робочим кінцем дуги, на якому розташований бісер, потрібно зробити дугу, закріпивши дріт обігом зверху. Далі треба знову набрати бісер, зробити дугу знизу і закріпити її навколо осі. Таким чином потрібно зробити 3 рази, всього має вийти 6 дуг. В результаті чого вийде жовта серцевина квітки. В кінці плетіння необхідно з’єднати кінці разом один з одним під осердям, акуратно скрутивши їх. Вийшло кільце ромашки з бісеру повинно бути рівним, всі дуги повинні щільно прилягати один до одного. Якщо вони бовтаються, необхідно щільніше їх закрутити навколо підстави осі.
Чашелистики
Для виготовлення чашелістників необхідно взяти відрізок дроту в 35 см, нанизані на нього 12 бісеринок зеленого кольору. Далі потрібно зрушити бісер таким чином, щоб від краю до нього було 8 см, після чого потрібно зробити петлю. На довгий кінець дроту потрібно нанизати 12 бісерін зеленого кольору, зробити другу петлю. Таким чином необхідно зробити всього 6 петель. За розміром вони повинні вийти приблизно в 2 рази менше, ніж білі пелюстки.
Листочки
На стеблі кожної квітки розташовується кілька листочків. Щоб надати виробі більш реалістичний вигляд, потрібно враховувати цю деталь. Сплести листочки буде найважче, бо там необхідно плести відразу в 2 сторони, дотримуючись при цьому пропорції. Розглянемо майстер-клас листочків ромашки з бісеру. В якості основи використовується відрізок дроту довжиною в 42 див. На нього нанизується 5 бісерін, зсуваються на середину. Далі необхідно притримувати пальцем крайню бісерину, після чого вільний кінець протягнути через 4 залишилися бісерини. Дріт витягнути, вирівняти кінці таким чином, щоб вони були однакової довжини. Після цього на один з кінців дроту потрібно знову набрати 5 бісерін, притримавши крайню пальцем, просмикнути кінець через решту 4, витягнути його і вирівняти. Точно таку ж процедуру потрібно проробити з іншим кінцем, в підсумку вийде 3 невеликих зелених палички, у кожній з яких по 5 бісерін. Це основа листочків, далі необхідно плести вниз, з кожним разом збільшуючи кількість бісеру в бічних паличках на 1, при цьому середні палички не збільшують свою довжину. Всього з боків має бути 4 палички. Далі необхідно скрутити кінці разом. Таким чином потрібно зробити 3 листочка.
Збірка вироби
Після цього, як всі основні елементи квітки готові, можна зайнятися складанням вироби. Для цього спочатку потрібно вирізати з пластикової пляшки коло, діаметр якого повинен становити 1.5-2 см В цьому колі посередині необхідно зробити отвір, також по периметру, навколо середнього отвори потрібно зробити ще 7 таких же отворів. Це робиться для кріплення всіх елементів вироби на пластиковій основі. У бічні отвори потрібно вставити білі пелюстки, надійно скріпивши їх знизу, затягнувши дріт. У середній отвір вставляється жовта серцевина квітки, її також треба міцно закріпити. Далі скрутивши всі дротики разом внизу, під пелюстками потрібно акуратно примотати чашелистник. Він не вставляється в отвори в пластиковому підставі, він приматывается безпосередньо до стебла квітки, розташовуючись прямо під білими пелюстками.
Стебло
Після того, як всі елементи зібрані, потрібно надати стеблу більш жорстку основу. Для цього до нього приматывается невелика залізна паличка, скріплюється з усіма елементами вироби. Сама підстава також потрібно обмотати дротом, попутно вставляючи листочки з боків. Для того, щоб надати виробі більш презентабельний, естетичний вигляд, використовуються нитки муліне зеленого кольору. Вони потрібні для декорування стебла, надавши йому більш реалістичний вигляд. З цією метою нитки намотують на основу за допомогою клею, він надійно скріплює їх з дротом, створюючи досить міцну конструкцію. Після цієї процедури необхідно дати клею висохнути, після чого квітку можна використовувати як елемент декору. Дуже простий спосіб виготовлення ромашки з бісеру для початківців, всі необхідні матеріали можна придбати в найближчому текстильному магазині, що дуже зручно. Собівартість вироби також дуже низька. Під час складання активно розвивається дрібна моторика рук, що дуже корисно для дітей дошкільного віку і людей, чия робота пов’язана з грубою фізичною силою. Таке своєрідне вправа дозволить зберегти гнучкість рук. А підсумковий результат чудово прикрасить кімнату.
Фото красивих ромашок з бісеру