Модні прикраси ручної роботи: створення гарних етнічних прикрас. Використання різнобарвного бісеру для плетіння простих прикрас своїми руками для початківців. Прикраси з бісеру археологи знаходять у народностей, що колись населяли всі континенти Землі. Вони були деталями одягу древніх єгиптян, ефіопів, кубинців. Зустрічаються у похованнях скіфів і сарматів, пізніше у давніх слов’ян. Найбільшу масштабність виготовлення бісерних прикрас набув наприкінці XIX – початку XX століття. Їх почали використовувати в ошатних костюмах простого народу.
Доступна розкіш
У сучасному світі за допомогою новітніх технологій промисловість, особливо китайська, випускає безліч прикрас. Але ручна робота завжди ексклюзивна. Неповторні намиста, стильні браслети і ” фенечки, яскраві шпильки і кільця, сумочки і брелоки, картини і панно, об’ємні іграшки — все це можна створити своїми руками без особливих витрат. Процес цей творчий, дуже захоплюючий, що має на виході прикраса, що існує в єдиному екземплярі. Цим рукоділлям з успіхом можуть займатися бабусі разом зі своїми непосидючими онучатами. Для дітей бісер приваблює своїми численними фарбами, переливами. Дуже корисний для розвитку моторики, посидючості, кольоросприйняття. Їм однаково можна захопити дівчаток і хлопчиків. Майбутні пані сплетут безліч браслетиків. Хлопчакам цікаво зробити об’ємні іграшки, брелоки.
Набір необхідних матеріалів
Різновиди бісеру
Бісер — це загальне поняття, яким часто називають дрібні кульки, циліндрики, багатогранники з наскрізними отворами для нанизування. Він може виготовлятися з металу, пластмаси, скла, кістки, дерева. Найпоширеніший — круглий бісер у вигляді кульок, злегка плоских у наскрізних отворів. Бісер розділяється на різні розміри. Врахуйте, що чим номер вище, тим матеріал більш дрібний. При цьому різні виробники можуть робити матеріал різної величини. Бісер буває прозорий і непрозорий, перламутровий зі злегка блискучим покриттям зразок перлового. Може бути матовий, який роблять з непрозорого скла без покриття і блиску. Виробляють також блискучий бісер з глянцевим покриттям без переливів. Райдужний має покриття, переливчасте як мильні бульбашки. Парчевий виготовляють з прозорого скла, яке покривають блискучою фарбою. Мармуровий бісер має поверхню з розлученнями і відтінками.
Рубка
Так називають бісер, який представляє собою короткі циліндричні трубочки довжиною до 3 мм. Поділяється на звичайну, грановану і косу. Найбільш ошатними будуть вироби з гранчастою, блискучою подібно кристалам.
Стеклярус
Це різновидність циліндричного бісеру, більш довгий, ніж рубка. Широкий вибір розмірності і форми. Гранований стеклярус виглядають дуже красиво у виробах. Але потрібно вибирати міцні нитки, щоб виріб не рвалося за необроблені гострі краї стеклярусу і рубки.
Намистини
Різнокольорові кульки правильної форми, з наскрізним отвором, крупніше бісеру.
Інструменти для виготовлення
- Нитки використовують синтетичні і з натурального волокна. Перевага синтетики в міцності, довговічності. Але вони ковзають і не володіють пружністю, тому вироби погано тримають форму.
- Натуральні не ковзають, але не володіють міцністю. Їх вощат з допомогою бджолиного воску, через який протягують нитку. Це додасть пружність, і збільшить термін служби. Але на них швидко осідає пил, що забруднює.
- Дріт потрібна для створення фігурок і квітів. Вона надає будь-яку форму виробів. Повинна бути тонкою, без заломів.
- Волосінь — міцний прозорий матеріал, непомітний в готових виробах. Щоб вона не стовбурчив, можна закріпити виріб на 24 години у потрібному положенні. Приданная форма збережеться.
- Голки використовують спеціальні, для роботи з бісером. Вони тонкі, з дуже вузьким і довгим вушком, різні за розміром.
- Для зберігання рукодільного багатства купіть скриньки з великою кількістю відділів.
- Гострі манікюрні ножиці, клей, фурнітура.
Способи бісероплетіння
- Їх розрізняють за кількістю використовуваних ниток і голок (одна або більше).
- По розташуванню намистинок:В хрестик — вигляд густої сітки з хрестоподібним розташуванням бісеринок.
- Мозаїка (бісеринки нанизують через одну).
- Плетіння на 3-8 нитках або широкими смужками до 30 ниток.
- Нанизування ажурною сіткою.
- Стовпчиком знизу вгору у вигляді шнура.
- Ткання — старовинна техніка. Самостійно верстат можна виготовити з дощечки з набитими поріжками з дерев’яних рейок, які забивають маленькі гвоздики.
Створення першого шедевра
Коли Ви зважилися зайнятися цим красивим і захоплюючим хобі, почніть з самого простого — створіть браслет з бісеру своїми руками. В інтернеті можна знайти багато ідей і візерунків. Не складним для молодої майстрині буде плетіння браслетів з бісеру у вигляді ланцюжка. В ній можна використовувати будь-який матеріал — стеклярус, намистини, рубку різних розмірів і кольорів. Можна сплести віночок з квітів, що нагадують ромашки.
Деякі схеми браслетів з бісеру
Схема 1. Віночок
Процес виготовлення віночка:
- Нанизати 4 дрібні бісеріни, закріпити нитку і протягнути її ще раз через першу і другу бісерини.
- Нанизати дрібні 3 бісеріни і 1 круглу намистину і протягнути нитку через першу нанизану бісерину.
- Підхопити голкою ще дрібні 3 бісеріни і протягнути голку через восьму набрану бісерину у зворотному напрямку.
- Нанизати 2 бісеріни і пройти голкою через обидві верхні бісеріни (восьму і дванадцяту) .
- Підхопити голкою 4 дрібні бісеринки і 1 велику намистину і протягнути голку через тринадцяту намистину. Потім набрати 4 бісеріни і протягнути голку через вісімнадцяту бісеринку у зворотному напрямку.
- Нанизати 2 бісеринки і протягнути голку через двадцять другу і вісімнадцяту бісеріни і через обидві верхні. Далі плести також до закінчення ланцюжка потрібної довжини. Закінчивши, закріпити волосінь, прикріпити застібку.
Схема 2. Вісімка
Ланцюжок вісімкою або в півтора ромба
- Нанизуємо 10 бісерін (1 жовту, 2 блакитні, 1 жовту, 3 блакитні, 1 жовту, 2 блакитні). Протягуємо голку через першу набрану бісерину у зворотному напрямку.
- Підхоплюємо 6 бісерін (3 блакитні, 1 жовту і 2 блакитні). Протягуємо голку через найближчу жовту бісеринку у зворотному напрямку.
- Плетемо за схемою.
Важливі поради
Браслет з бісеру для початківців для знайомства з цим видом рукоділля сплести нескладно, дотримуючись деяких правил:
- Рекомендується працювати з чеським бісером, а не дешевими китайськими чи турецькими намистинами. Неякісний матеріал швидко вигоряє, линяє.
- При плетінні потрібно стежити, щоб намистинки щільно прилягали один до одного, не провисаючи.
- Нитка натягувати рівномірно.
- Бісер повинен бути однакового розміру.
- Уважно рахувати кількість намистин.
- Не лінуватися розпускати виріб, зробивши помилку.
Фото модних і красивих прикрас з бісеру
м