Вироби з фетру мають витончений вид, відмінно прикрасять декор. Все про створення іграшок з фетру своїми руками, покрокові майстер-класи, фото ідеї, корисні поради! Всім мамам хочеться, щоб у їхніх дітей було все найкраще. І якщо вас не влаштовує якість китайських іграшок, виділіть трохи часу і зробіть їх самостійно. Чудовим підмогою у вашій справі стане фетр. Вироби з нього можна давати навіть немовлятам. При цьому малюк буде не тільки грати, але і розвиватися.
Для самих маленьких
Десь з 4 місяців дитина починає хапати предмети руками. Так що саме час приготувати йому м’які іграшки з фетру. Цей матеріал приємний на дотик, не викликає алергії. З ним маляті буде легше пізнавати навколишній світ.
Гусеничка
Зробити цю забавну річ дуже просто. Підберіть шматочки фетру різних кольорів і виріжте по два однакових кола діаметром не більше 10 див. Визначитеся самі, скільки секцій буде у гусениці. Оптимальний варіант – 9. Розкладіть круги одного кольору по парам. Всередину кожної пари вставте прокладку з поролону і починайте зшивати, попередньо з двох сторін пришивши «ніжки». Зберіть конструкцію разом, приклеївши посередині кожної частини шматочки липучки. Тільки у головки і закінчення гусенички липучку приклеюйте з одного боку. До передньої частини пришийте або приклейте оченята, ротик і носик, а також два ріжка, що стирчать в різні боки. Тепер залишилося тільки з’єднати всі дев’ять елементів липучками. Дитина з такою яскравою іграшкою буде грати з задоволенням.
Цветик-семицветик
Квітку із сімома пелюстками з різними начинками стане для 6-7 місячного немовляти не тільки іграшкою. Він буде також розвивати тактильні відчуття. Робота над виробом дуже проста. Виріжте два кола з фетру – серединку квіточки. Зробіть викрійку пелюсток і по ній виріжте 14 деталей попарно за кольором. На кожен пелюстка викладіть наповнювачі:
- поролон;
- гудзики;
- намистинки;
- скручена змійкою мотузочка;
- хрусткий пакет;
- плівка з пухирцями;
- трубочки від стержня ручки.
Зверху накрийте другою половинкою пелюстки. Настьогайте їх разом з начинкою попарно, а потім по черзі пришийте до кола з фетру. Тепер ви перетворили іграшку в навчальний матеріал.
Пазли
Такі розвиваючі іграшки підійдуть для однорічних дітей. Виберіть фото шаблон нескладних, краще схематичних, картинок:
- курча;
- паровозик;
- яблуко;
- їжачок;
- кораблик,
- машинка.
Перенесіть малюнок на фетр і виріжте по контуру фігуру. Підготуйте світлий квадрат з фетру, щоб він був більше за розмірами, ніж вирізана фігурка. Пришийте їжачка по центру до квадрату. Намітьте лінію розрізу пазла. Вона не обов’язково повинна бути строго горизонтальною або вертикальною. Можна зробити і фігурну. Розріжте виріб по лінії. З вивороту на одній половинці прикладіть світлий фетр і прошийте разом по краях. Зайвий фетр обріжте. Таку ж роботу проведіть з другою половинкою пазла. Щоб синові або дочці було цікаво грати в пазли, доведеться зробити кілька таких картинок з різними аплікаціями. Після чого змішайте їх, а дитина нехай пробує вибрати дві «правильні» половинки і з’єднати їх разом.
Дітям постарше
Час не стоїть на місці, ваша дитина росте і з кожним днем перед ним треба ставити більш складні завдання.
Їжачок з урожаєм
Для цього чудово підійде виріб «Їжачок з урожаєм». Шити доведеться не тільки їжачка, але і весь його «урожай»:
- яблуко;
- груша;
- лист клена;
- дубовий лист;
- білий гриб;
- мухомор.
Підберіть схему відповідного їжачка в профіль і перенесіть його на коричневий відріз фетру. Мордочку виріжте з бежевого фетру, носик – з чорного, а очей скомбінуйте з чорного та білого фетру. Не забудьте вирізати з червоного фетру язичок. Всі деталі приклейте до основи. Коли їжачок буде готовий, на його «голках» в хаотичному порядку закріпіть основу від кнопок (застібок). Виріжте по дві деталі «урожаю» і пришийте їх один до одного. З одного боку прикріпіть другу частину від кнопки. Тепер малюк може скільки завгодно допомагати їжачку збирати врожай, беручи зі столу елементи і пристібаючи їх кнопкою на основі виробу.
Підбери одяг
Ще одна розвиваюча гра обов’язково сподобається вашому чаду. На прямокутних відрізах фетру намалюйте схематично різних звіряток:
- свиня;
- корова;
- кінь;
- черепаха;
- риба;
- жираф.
Нутро станів звірів виріжте, а лапки, ніжки, голови, хвостики обклейте фетром відповідних кольорів. Приготуйте картки з фетру такого розміру, щоб вони перекривали вирізані серединки. На них зробіть аплікації, відповідні плям на тілі тварини. Нехай малюк розбереться, яку картку з «тілом» до якої картинці потрібно підкласти.
Новорічний оленя
Побачивши перший раз в житті новорічну ялинку, малюк обов’язково захоче доторкнутися і потягнути на себе іграшку. Якщо вона буде скляної, може розбитися і поранити дитину. А якщо зробити з фетру, то ПП вдасться уникнути. Пропонуємо майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки. Виберіть найпростіше зображення оленя боком. Перенесіть його на папір, прикладіть до фетру, обведіть і виріжте. Таких деталей знадобиться дві. Перед тим, як зшити їх разом, кожну прикрасити вишивкою або аплікацією із зірочками або сніжинками. З кожної сторони приклейте по пуговичке на місці очей. Зшийте обидві половинки, залишивши отвір, у яке потрібно натолкать вату або поролон. Зашийте отвір. Між рогами пришийте вузьку стрічку у вигляді петлі – це підвіска для ялинки. Пришити гудзик на кінчику носа. Все, ялинкова іграшка готова.
Робимо разом з дітьми
Малюки 2-3 років з радістю погодяться взяти участь у спільній роботі над фетром. Звичайно, користі від них буде мало, швидше, головний біль. Але ні в якому разі не відмовляйте дітям у такому задоволенні.
Хмара
На аркуші формату А4 намалюйте довільну хмара. Перенесіть малюнок на білий фетр, вирізавши дві однакові деталі. Краю однієї половинки змастіть клеєм, залишивши проміжок для наповнювача. Зверху прикладіть другу деталь і притисніть. Тепер можете вирушати з дитиною на прогулянку, а після повернення, коли клей схопиться, продовжуйте роботу. Набийте основу чимось м’яким, наприклад, поролоном або ватином. Заклейте отвір. Тепер хмара слід прикрасити. Можна приклеїти бантик з органзи, а можна «оживити», приклеївши два очка з чорних намистин і рот, розтягнутий в усмішці, з червоної товстої нитки. Якщо ви хочете додати щічки, пришийте дві рожеві гудзики. Переконалися, що зробити якісні і корисні іграшки для діток не так вже й складно? Підбирайте відповідний матеріал і за роботу!
Фото ідеї саморобних іграшок з фетру