Аплікації з машинками відмінне заняття для розвитку хлопчиків. Все про створення аплікацій машин своїми руками – особливості створення, прості майстер-класи, цікаві фото ідеї! Кожен вихователь дошкільного закладу розповість, яке значення має аплікація для виховання та всебічного розвитку дитини. У будь-якому аспекті, будь то розумове, моральне, трудове, сенсорне або естетичне виховання, аплікація відіграє важливу роль.
Техніка аплікації
Одним з найбільш привабливого заняття для дітей є аплікація. Малюки приходять в захват від яскравості застосовуваної папери, різноманітності матеріалів, їм дуже подобається вирізати фігурки, розкладати їх і приклеювати. Видів аплікації по техніці виконання досить багато. Розглянемо, як буде виглядати машина, виконана самим звичним способом (з паперу), але різними видами її виготовлення.
Відривна аплікація «Весела машинка»
Даний спосіб дозволяє передати фактуру образу, виконати образ в яскравих фарбах. Для такої роботи необхідні різнокольорові фантики від цукерок, картон, ножиці, пензлик, клей. Послідовність виконання:
- не занадто дрібно порвати цукеркові обгортки;
- на підставу (картон, альбомний аркуш) наклеїти отримані шматочки, намагаючись не залишати прогалин, дати добре просохнути;
- на звороті намалювати контур автомашини;
- акуратно вирізати силует за малюнком;
- перевернути, закінчити роботу приклеюванням коліс, вікон, фар.
Отримана робота може стати прекрасним подарунком у вигляді листівки. До речі, можна урізноманітнити картинку квітами, деревами, виконаними в цьому ж стилі.
Накладна аплікація
Ця техніка дає можливість утворити багатобарвне зображення. Головним моментом у цьому виді є заготівля шаблонів з кольорового паперу. На намальоване обрис автомашини накладаються і наклеюються фрагменти пошарово. Дуже важливо дотримуватися послідовність виконання такої аплікації. Спочатку наклеюються елементи великих розмірів, а на них – деталі поменше.
Мозаїка (модульна аплікація)
В основі даної техніки лежать різні за розміром, кольором, фактурою геометричні фігурки. Спробуємо виконати аплікацію «Вантажівка» мозаїчним способом. Що для цього потрібно:
- Заготовити необхідні деталі. Їх можна зробити «на око», або ж дотримуватися певних розмірах. Для роботи застосовується кольоровий папір.
- Заготовки розкладаємо перед малюком, допомагаємо вибирати першочергові деталі.
- Разом змащуємо кожну частину вантажівки і наклеюємо на лист:
- першим наклеюється довгий прямокутник, гарненько розгладжується (малюки дуже старанно виконують цей процес);
- далі наклеюється кабіна – спочатку прямокутник наклеюємо у вертикальному положенні, а потім квадрат (капот машини);
- потім кабіну оформляємо віконцями;
- у висновку, приклеюємо кружечки – колеса.
Робота зовсім нескладна, малюки із задоволенням її виконують. Маленький нюанс – щоб зацікавити дитину майбутніх процесом, залучіть його до підготовки (надіти фартух, підготувати потрібні речі для роботи і само робоче місце). Під час виготовлення вантажівки, можна промовляти всі дії, розглядати фігурки, звертати увагу на колір і розміри деталей.
Симетрична аплікація
Дана методика хороша тим, що дитина наочно побачить (і сам спробує це зробити) отримання двох абсолютно однакових зразків. Використавши цей вид аплікації, можна виконати аплікацію із серії: автомобілі-помічники людей.
«Важлива пожежна машина»
Разом з дітьми підготувати і вирізати потрібні деталі методом складання паперу. Лист складається навпіл і наноситься певний контур. Вирізавши і розгорнувши аркуш, вийде абсолютно однакові деталі, наприклад, абсолютно рівні, круглі, однакові колеса, прямокутні вікна, двері, кабіна, сходи. Підготовчий етап даної техніки дуже приваблює дітей. Вони дуже серйозно ставляться до виготовлення потрібних деталей машини, оскільки цей вид транспорту є надзвичайно важливим у складних ситуаціях з гасінням пожежі.
Стрічковий метод аплікації
Даний спосіб в чомусь схожий з симетричною технікою образотворчої діяльності. Розходження в кількості однакових фігурок. Щоб отримати вибрані силуети, знадобиться аркуш паперу (ширина та довжина підбирається відповідно до задуманого чином), скласти його у вигляді гармошки, нанести контур і вирізати зображення. Даний метод добре доповнює саму аплікацію. Наприклад, вантажний автомобіль везе дітям новорічні подарунки. Вантажівка виконується в звичайній техніці – наклеювання шаблонів, а ось стрічковим способом можна створити фон: алея з ялинок або дерев.
Силуетна аплікація
Цей спосіб використовується в роботі зі старшими дітками, які достатньо володіють ножицями.
«Швидка допомога»
Для виконання даної роботи необхідно спочатку зробити замальовки. Спочатку малюється контур автомобіля, акуратно вирізається і приклеюється на основу. Потім малюємо колеса, вирізаємо, приклеюємо до автомобіля. Таким же чином виконуємо вікна і червоний хрест. Як варіант, машину можна намалювати вже з колесами. Аплікація з паперу – найбільш знайомий, звичний і нескладний спосіб зробити з малюком привабливу саморобку. Однак, існує чимало видів даного образотворчого мистецтва, де застосовуються зовсім інші матеріали.
Насіння і крупи в аплікації
Розвитку дрібної моторики приділяється особлива увага, так як вона відіграє важливу роль у розвитку мови маляти. Тому в дитячих садах використовуються різні теми аплікації з круп.
«Пустотливий автобус» – аплікація з манки
Що потрібно підготувати до виконання цієї поробки:
- манна крупа;
- картон, розмір і колір вибирається індивідуально;
- клей ПВА і пензлики;
- простий олівець, фарби, гуаш;
- фломастери.
На картоні малюємо автобус простим олівцем. Це дозволить, у разі необхідності, скорегувати силует. Потім контур обведемо фломастером, щоб чітко виділити всі елементи і деталі транспорту. Проклеюємо пензликом частини окремо, посипаємо їх манкою, даємо просохнути і гарненько стряхиваем залишки манки. Спочатку працюємо з дитиною разом, потім можна запропонувати йому зробити роботу самостійно. Посипаючи крупу, потрібно звернути увагу малюка на те, щоб контури обведені фломастером, не засипалися. Це стане в нагоді при нанесенні фарб. Коли автобус буде готовий, приступаємо до розфарбовування. Попередньо можна підібрати ілюстрацію з веселим автобусом. Використовуємо фарби або гуаш. Робота буде виглядати більш цікаво, якщо зробити рамочку з тієї ж манки і розфарбувати її. Робота з манкою подарує вашому малюку велика кількість невимовних тактильних відчуттів. В процесі виготовлення аплікації можливі варіації з різними крупами і насінням.
Аплікація з соломки «Автомашина»
Цей прекрасний матеріал перетворює виріб в справжній витвір мистецтва. Важливим моментом є його підготовка до роботи: вчасно зібрати, відчинити, просушити. Потім сломку розрізають і пропрасовують. Виконання аплікації з соломки найкраще проводити невеликими групами. Кожен колектив може обрати свою машину. Етапи виконання:
- вибрати ескіз-замальовку;
- кожна деталь розташовується на кальці;
- підготовлену соломку потрібно наклеїти на лицьову сторону кальки;
- смужки складаються таким чином, щоб не видно було прогалини і виходили за лінії контурів;
- перевернувши на виворітну сторону всю заготівлю, зайвий папір з соломкою акуратно обрізується ножицями;
- на тлі розкладаються всі частини виробу, наклеюють і дають час для остаточної просушування під пресом.
У цей час можна розглянути з дітьми машини, які вони обрали, поговорити про їх призначення, згадати вірш про машини, пограти машинками-іграшками.
Сухі рослини – чудові заготовки для аплікації
Необычная аппликация для детей
Аплікація ватою – досить незвичайний вид образотворчого мистецтва. Заняття розвивають художній кругозір дитини, прищеплюють не тільки працьовитість, посидючість, але і акуратність під час роботи. Вони є прекрасними вправами вдосконалення дрібної моторики рук. Простір для дитячих фантазій надзвичайно широкий, причому він в рази може збільшитися, якщо вату підфарбувати. Для аплікації такого виду потрібно спеціальна вата (100% бавовна), оксамитова папір, канцелярський ніж, калька, фломастери, ножиці, перекладна папір. Даний процес відбувається з обов’язковою участю дорослих.
«Веселая машинка в зимний день»
Підберіть картинку із зображенням веселій машинки. Слід врахувати, в яких місцях вата повинна залишитися білою, де використовувати кольорову вату, а де вату зробити непушистым матеріалом. Таку аплікацію можна виконати по-різному. Перший метод:
- За допомогою кальки перезняти малюнок, скріпками прикріплюємо на оксамитову папір. Далі, обрис певної частини дорослий вирізає канцелярським ножем.
- Заповнюємо вирізану деталь ватою (частину матеріалу можна попередньо пофарбувати в різні кольори), вага малюнок при цьому залишається на папері.
- Таким чином виконуємо всю роботу. Перевага віддається нефарбованої ваті, оскільки машина виїхала на прогулянку в зимовий день.
Другий метод:
- З допомогою копірки переводимо картинку на основу, постарайтеся, щоб контур був надзвичайно чітким відбитком.
- При необхідності гумкою очистити основу від з’явилися забруднень.
Така зимова картинка краще всього виглядатиме на блакитному або синьому тлі. Можна зробити з маленьких шматочків вати сніг, сніговика, засніжені дерева. Вийде справжній зимовий пейзаж. Використовуйте аплікацію для спільної творчості з дитиною. На спеціальних сайтах можна ознайомитися з каталогом пропонованих ідей і подивитися фото готових робіт.
Фото ідеї саморобних аплікацій у вигляді машин