Малювання особи відмінна завдання для навчання техніки малювання. Детальні поетапні майстер-класи з малювання особи олівцем – слушні поради, цікаві приклади та фото ідеї! В образотворчому мистецтві, намалювати людини є однією з найскладніших завдань. Щоб правильно намалювати людини, необхідно мати хоча б базовими знаннями анатомії. Саме статура потрібно ретельно вивчати, щоб максимально точно передати його на папері.
Основні правила малювання особи
Перш ніж переходити до більш детального вивчення нюансів, необхідно спочатку підготувати базу, від якої потім можна буде відштовхуватися. Розглянемо базові правила малювання, яких потрібно дотримуватися.
- Перш ніж приступати до начерків, потрібно ретельно продумати розташування всіх елементів на малюнку.
- Як тільки все буде продумано, слідом йде створення начерку. Для цього знадобиться хороший, гостро заточений олівець середньої твердості. Це дозволить створювати тонкі, ледь помітні лінії, які в разі чого можна буде видалити і поправити.
- Лінії елементів начерку залишаються до того моменту, як буде видно потрібний результат.
- На кожному етапі потрібно ретельно дотримуватися пропорції.
- Яке б не було по формі обличчя, воно завжди внизу має кілька загострену форму, а вгорі округлу.
- Заключним етапом є постійна практика. Вона дозволяє відточувати майстерність буквально до автоматизму в дрібних деталях, з яких потім складається ціла картина.
Поетапний майстер-клас з малювання особи
Етап 1
Спочатку потрібно намалювати рівний овал, розділити його вертикальною і горизонтальною лінією, зробивши таким чином хрест всередині овалу. Потім потрібно накреслити ще одну горизонтальну лінію, яка буде розташована нижче вже наявної аналогічної лінією. Вона повинна бути розташована таким чином, щоб ділити відстань від первісної горизонтальної лінії до підборіддя навпіл. Завдання цих ліній приблизно намітити розташування очей і губ на обличчі. Вертикальна лінія служить для визначення місця для носа. Надалі ці лінії необхідно буде стерти, тому потрібно малювати їх максимально легко і тонко.
Крок 2
Наступним кроком є визначення носа на обличчі. Для цього потрібно наносити орієнтовні начерки носа на вертикальну лінію. Так само необхідно позначити короткими горизонтальними лініями місце губ і підборіддя. Варто пам’ятати, що нижня губа повинна бути трохи ширше верхньої.
Крок 3
Далі необхідно почати малювати очі. Вони розташовуються трохи вище носа. Варто звернути увагу, початок звідки потрібно почати малювання очей, позначається кутами начерку носа. Звідти починаються внутрішні куточки очей. При цьому, між очима повинно бути таке відстань, щоб там теоретично міг вміститися ще одне око. Для того, щоб зрозуміти звідки починати малювати брови, над вже намальованими начерками очей, потрібно візуально додати ще один. На такій висоті розташовані брови. Починати малювати їх потрібно з внутрішньої сторони, щоб коректно намалювати дугу.
Крок 4
Тепер треба починати малювати рот. У попередніх кроках вже були позначені приблизні місця. Тепер потрібно визначитися з його величиною. Для цього потрібно використовувати внутрішні краю райдужної оболонки очей. Від них візуально проводиться лінія вниз. Відстань між ними буде оптимальним розміром рота. Варто розуміти, що це справедливо тільки для спокійної міміки. Якщо планується намалювати усмішку, рот повинен бути ширше.
Крок 5
Тепер, коли всі начерки створені, потрібно прибрати допоміжні лінії, які були намальовані спочатку. Як тільки допоміжні лінії будуть стерті, можна оцінити отриманий, повноцінний ескіз особи. На цьому етапі проводиться оцінка окремих деталей, їх сполучуваність. При необхідності вносяться корективи, щоб зробити особа більш реалістичним.
Крок 6
Коли оцінка завершена, внесені корективи, потрібно приступати до деталізації малюнка. Зверніть увагу на підборіддя, залежно від статі рисуемого особи, він може бути більш сильним або слабким. У жінок теж може бути сильний підборіддя, але необхідно не перестаратися, інакше ця деталь може зіпсувати загальне враження від малюнка. Потрібно зафарбувати зіниці чорним кольором, домалювати повіки. Варто звернути особливу увагу на очі. Вони вимагають кропіткої роботи, містять багато дрібних деталей, буквально відображаючи душу людини. Спочатку потрібно почати промальовувати повіки, потім вії. Після цього можна почати додавати тіні на зіницю і радужка ока.
Крок 7
Заключним етапом є тіні. Їх потрібно додавати по всьому обличчю, щоб додати малюнку вираження. Особливу увагу приділити губ, так як вони мають дуже нерівну поверхню. Робити це потрібно більш м’якими олівцями, щоб легше було розтушовувати. Розібрали поетапно основні правила малювання людського обличчя, і статури в цілому. Необхідно дотримуватися їх на кожному етапі малюнка, щоб витримувати пропорції і спочатку заданий стиль. Олівцевий малюнок при бажанні можна доповнити кольоровими олівцями. Однак, щоб зробити це якісно, необхідно спочатку правильно підібрати колірну гаму, починаючи від кольору шкіри, закінчуючи райдужкою кольором очей і губ. Для цих цілей краще всього підійдуть м’які олівці. Фактично тієї ж твердості, що я для малювання тіней.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем особи