Вироби з використаного матеріалу мають цікавий і незвичайний вигляд. Все про вироби з вторсировини своїми руками – майстер-класи, поради з вибору матеріалу, фото ідеї! Виготовлення виробів з вторинної сировини є важливою частиною естетичного виховання підростаючого покоління. Крім розвитку творчого підходу до різних предметів у повсякденному житті цей вид діяльності допомагає виховувати у дітей правильне ставлення до утилізації різних побутових відходів з метою збереження природи. Кількість побутових відходів на планеті досягла критичного рівня. Продукти хімічного виробництва практично не розкладаються в землі, виділяють шкідливі речовини, що завдають великої шкоди екології. В рамках пропаганди роздільного збору сміття велику роль можуть зіграти вироби з вторинної сировини.
Що відноситься до вторинної сировини
Матеріалом для творчості може послужити те, що зазвичай після використання відправляється в сміттєвий контейнер:
- пластикові пляшки і різноманітні лотки з цього матеріалу,
- пробки від пляшок,
- картонні коробки,
- одноразова посуд,
- втулки від туалетного паперу та рушників,
- скляна тара,
- пластикові каністри,
- пакети,
- жерстяні банки,
- автомобільні покришки,
- газети.
Всі ці речі можуть отримати друге життя в руках майстра.
Вироби з пластикових пляшок
Пластикові пляшки є один з найпоширеніших видів небезпечного для природи сміття. Зараз в мережі можна знайти багато прикладів вторинного застосування цієї тари.
Божа корівка з пляшки
З пластикових пляшок можна зробити забавних сонечок для прикраси клумби. Для виконання роботи треба приготувати:
- пластикову пляшку з пробкою,
- акрилові фарби і пензлик,
- одноразову вилку,
- ніж,
- свічку.
Покроковий майстер-клас.
- Від пляшки треба відрізати ножем денце, пофарбувати його з обох сторін яскравою фарбою і дати просохнути.
- Зуби пластикової вилки нагріти над полум’ям свічки, зігнути й відрізати. Це заготовка для вусиків.
- З пробки від пляшки зробити голову. Пофарбувати в чорний колір, висушити, приклеїти вуса.
- Намалювати або приклеїти з паперу очі.
- На спинці намалювати чорні цятки.
- Приклеїти пробку-голову до тіла вироби.
Виріб готовий. При бажанні з пляшок різної ємності можна виготовити цілу сім’ю таких комах.
Гриби для саду на основі пластикової пляшки
Оригінальні садові фігурки відмінно прикрашають дачну ділянку, оригінально виглядають на клумбі і прогулянкової майданчику дитячого садка. Своїми руками з непридатного матеріалу з мінімальними витратами можна виготовити гриби для прикраси ділянки біля будинку. Для роботи треба приготувати:
- пластикову щільну бутель з-під молока або автомобільної хімії,
- стару дах від каструлі,
- цемент, акрилову фарбу.
Належить складна робота.
- Основою вироби буде пляшка. Вона є ніжкою гриба.
- Роботу починають із закріплення на пляшці кришки. Це основа капелюшка гриба. Закріпити можна шляхом фіксації ручки в шийці пляшки механічним з’єднанням. Або за допомогою пластиру на тканинній основі. Скотч не годиться.
- З цементу готують розчин.
- Розчином акуратно обмазують пляшку і кришку. Робота виконується в кілька етапів. Після висихання шару цементу акуратно наносять наступний.
- Коли виріб приймає форму гриба, його сушать.
- Фарбою покривають ніжку і капелюшок. Коричневий або червоний колір капелюшка отримують, додавши в білу акрилову фарбу порошковий барвник.
Гриб готовий. Такий садовий фігурки вистачає як мінімум на сезон. Вона не стільки страждає від вологи, скільки боїться механічних пошкоджень. М’які пластикова пляшка не годиться для основи. Вона буде проминаться, цементний шар розколеться і відвалиться.
З пластикових пляшок роблять ємності для квітів, баночки для олівців та зберігання різних дрібниць, воронки і совки для дачі. З них можна виготовити оригінальні квіткові композиції. Пластик легко можна пофарбувати акриловою фарбою.
З великих бутлів і каністр роблять різні квіткові вазони для будинку й саду, садові фігурки. Найпростіший приклад таких фігурок зустрічається повсюдно. Це поросята з великих бутлів.
Вироби з поліетиленових пакетів
Пакети теж можна застосувати в якості матеріалу для виробів. Розрізавши їх на довгі смуги, можна пов’язати незвичайний килимок або сумку. З цього матеріалу можна наробити помпонів, які послужать основою для фігурок тварин, казкових персонажів або пишних квітів. Таким чином непотрібні в господарстві пакети знайдуть другу життям. Ідеї для творчості можна почерпнути з журналів по дизайну інтер’єру або на тематичних сайтах. Застосування непридатних матеріалів стало затребуваним у відомих дизайнерів. Їх метою є залучення уваги до проблем екології.
Дитячі вироби з непридатних матеріалів
Для тематичної виставки в школі або дитячому саду можна використовувати пляшки в якості основи для космічних ракет, одноразові пластикові тарілки як основу для оригінальної аплікації. Нестандартні вироби виходять з старих дисків, пробок, батарейок, різних коробок.
Важливо знати при роботі з компакт-дисками, що різати їх треба ножицями під струменем води. З дисків можна зробити оригінальні ялинкові іграшки, підвіски на фруктові дерева в саду для відлякування птахів, використовувати як елемент декору при виготовленні скриньок та інших виробів.
Вироби з яєчних лотків
Лотки з-під яєць придатні для повторного використання в якості матеріалу для виробів. З них виходять забавні гусениці, які можуть порадувати дитину або послужити прикрасою клумби. З яєчних лотків можна зробити незвичайні штучні квіти. Для цього гострим ножем вирізають пелюстки з поглиблення в лотку. Заготовки мають оригінальну вигнуту форму, що дозволяє змайструвати дивовижні квіткові композиції. Матеріал легко пофарбувати в різні кольори звичайною гуашшю або акриловою фарбою.
Вироби з одноразових стаканчиків
Взявши за основу одноразові стаканчики з пластику або картону, можна зробити з них забавних павучків. Для цього стаканчик треба пофарбувати фарбою, намалювати на ньому очі і рот. Лапки павука роблять з пластикових соломинок. Таких павучків можна принести на виставку поробок або грати в них з друзями. Ще одна цікава ідея потребує два стаканчика і довгу мотузку. В денцях стаканчиків проробляють маленькі отвори, в які пропускаю мотузку. Кінець мотузки фіксують акуратним вузлом всередині стаканчика. Імпровізована рація готова до роботи! Ідей застосування непридатного матеріалу для виробів дуже багато. Заняття з дітьми виготовленням виробів з вторинної сировини допомагають їх всебічному розвитку. У процесі роботи дитина знайомиться з особливостями і властивостями різних матеріалів, вчиться мислити творчо, шукати нестандартні варіанти розв’язання задачі. Важливим моментом є виховання в підростаючому поколінні турботи про природу.
Фото ідеї виробів з вторинної сировини