Вироби з жолудів – 68 фото ідей виробів з осіннього матеріалу

Осінній матеріал найкраще підходить для виробів. Все про створення поробок із жолудів своїми руками – цікаві майстер-класи, фото ідеї та корисні поради! Осінь – золота пора року для тих, хто займається декоративним мистецтвом і виготовленням виробів з природного матеріалу. Строкаті осіннє листя, насіння рослин, каштани, горіхи, шишки – всього не перелічити! Сьогодні ми розповімо вам про те, як стати генералом цілої армії, зробити своїми руками оригінальну ялинкову іграшку і стильний браслет! Вироби з жолудів Бувають у житті стресові ситуації, коли ви залишаєтеся один на один зі своїм маленьким дитиною: його вам на виховання залишила мама й побігла по своїх справах, іграшок немає, до найближчого магазину 100 км, і ви запеклий противник комп’ютерних ігор. Чим його зайняти? Вироби з жолудів І ось тут на допомогу до вас поспішає чоловіча кмітливість: адже у нас є жолуді! Якщо ми маємо справу з хлопчиком років 5-10, то найкращим заняттям для нього буде гра з солдатиками. Що для цього знадобиться?

Армія з жолудів

Матеріали

  1. Перед початком роботи потрібно підготувати наступні матеріали: жолуді, сірники, пластилін, клей, мамин кольоровий лак для нігтів, білу офісну або кольоровий папір.
  2. Жолуді. Найкраще збирати їх в кінці літа – початку осені, в суху, ясну погоду. Для цього вирушаємо в ліс, парк або сад. Плоди дуба бувають різної форми, кольору і розміру: від майже круглих до витягнутих і довгастих, золотисто-коричневі і зелені, маленькі і великі. Знадобляться всі! Якщо вони вологі, то підсушуємо, розклавши будинку на газеті.
  3. Сірники. Для з’єднання деталей можна використовувати сірники (одного коробка цілком вистачить) або дерев’яні зубочистки. Але не забувайте – сірники дітям не іграшка!
  4. Клей. Нам знадобиться трохи клею для закріплення желудевых капелюшків, які мають звичай відвалюватися. Підійде ПВА, гумовий або супер – клей. Як правильно користуватися – читайте інструкцію по застосуванню!

Вироби з жолудів

Інструменти

Необхідні інструменти: шило, гострий ніж, ножиці, пензлик, кольорові фломастери.

  1. Шило. Воно необхідно для проколювання отворів в щільній шкірці плодів. Можна замінити товстої швейною голкою або вгору для гри в дартс.
  2. Ніж. Буде потрібен для розрізання жолудів і сірників. Використовуємо добре заточений ніж-косяк або ніж з висувними змінними лезами.

Вироби з жолудів

При роботі з шилом, ножем і ножицями будьте обережні: дотримуйте техніку безпеки!

Вироби з жолудів

Хід роботи

Для зручності виконання відразу домовимося, що гостра частина жолудя – це носик, а тупа, широка сторона під капелюшком – це потилицю.

  1. Робимо тулуб солдата. Беремо плід побільше і відокремлюємо від нього капелюшок. Шилом проколюємо два отвори для ніг знизу, з боку потилиці і два з боків зверху, для рук. А також одне з боку носика, для голови. Глибина проколів не більше 3-5 мм.
  2. Беремо 5 сірників. Одну відразу ділимо навпіл – вистачить на 2 шиї. Дві вкорочуємо приблизно на 5 мм., дуже довгі руки нам не потрібні! У сірників для ніг видаляємо ножем сірку або відрізаємо голівку. Якщо використовуються зубочистки, то сміливо вкорочуємо на 1 см. з одного краю!
  3. Виготовлення ніг. Для них потрібен один, середнього розміру жолудь. Видаляємо капелюшок і акуратно розрізаємо вздовж. Не ріжемо відразу по всій глибині! Спочатку робимо круговий надріз шкірки, а потім ділимо на дві частини. Вийшли дві стопи. З боку п’ят, але не дуже близько до краю, робимо прокол. Вставляємо сірники знизу в тулуб, потім додаємо стопи. Для стоп можна використовувати і капелюшки. Якщо у битві буде дві армії, то робимо одну зі стопами з половинок, а другу – з капелюшків, щоб вони відрізнялися.
  4. Перед тим, як закріпити голову, робимо воїну плащ. Якщо використовуємо білу папір, то малюємо фломастерами простий символ або емблему, однакову для всіх воїнів однієї армії. Додаємо відзнаки солдат, офіцерів і генерала. Або беремо кольоровий папір двох кольорів, а відзнаки домальовували. Розмір плаща 5Х3,5 см, не більше площі сірникової коробки. У верхній частині плаща, на відстані 5 мм від краю, робимо прокол.
  5. Для голови беремо плід покруглее і з капелюшком, яка дуже схожа на шолом. Робимо прокол знизу, з боку носика. Коротку сірник вставляємо спершу в тулуб зверху, на неї одягаємо плащ, потім нанизуємо голову. Якщо капелюшок відвалилася, то підклеюємо. Замість клею можна зафіксувати її навіть маленьким шматочком пластиліну.
  6. Руки вставляємо під потрібним кутом до тулуба. Робимо їх з укорочених на 5 мм. сірників.
  7. Кольоровим лаком для нігтів ставимо крапки: очі на голові і ґудзики на мундирі. Малюємо широку посмішку, адже у нас не армія Урфіна Джуса! Чекаємо висихання лаку.
  8. Залишилося озброїти нашу доблесну армію. Прекрасні мечі і списи виходять із зубочисток. З однієї зубочистки можна зробити два мечі. Щити робимо з великих капелюшків. Закріплюємо зброю і щити на руках з допомогою пластиліну.

Вироби з жолудів Виготовивши першого богатиря, ви відразу зрозумієте, як швидко робити інших. Спробуйте весь процес розділити на окремі операції: виготовлення станів, ніг, голів, рук, плащів, мечів, розпис лаком. Вироби з жолудів Але як бути, якщо нашим підопічним є дівчинка років 5-10? Тоді створимо прикраса: браслет на руку! Вироби з жолудів

Браслет з жолудів

Матеріали

Потрібно відібрати 15-20 жолудів одного розміру, підготувати намистинки, гудзики. Ще знадобиться латексна резинка довжиною близько 20 див. Зазвичай вона є у дівчаток, які займаються плетінням з бісеру. Вироби з жолудів

Інструменти

Шило, велика швейна голка, ніж або ножиці. Якщо є шуруповерт, дриль або бормашінка з тонким свердлом, то нам невимовно пощастило! Вироби з жолудів

Хід роботи

  1. Беремо плоди дуба і очищаємо їх від капелюшків, зрізаємо гострі носи, щоб вони не дряпали руку.
  2. Намічаємо на жолуді те місце, де буде отвір. Прокол робимо збоку, по центру. Можна отвір повністю проколупнути шилом, але є ризик розколоти заготовку. Тому краще його акуратно просвердлити! Свердлимо на дощечці.
  3. Вставляємо в голку латексну гумку і починаємо нанизувати плоди. Чергуємо їх з великими намистинами, маленькими ґудзиками або капелюшками, які видалили перед цим. В капелюшках також проробляємо отвори.
  4. Набравши потрібну кількість, приміряємо браслет. Він не повинен звалюватися з руки.
  5. Зав’язуємо кінці гумки на міцний вузол, відрізаємо зайве.

Прикраса готово! А тепер, щоб порадувати улюблену маму, зробимо оригінальну ялинкову іграшку. Вироби з жолудів

Новорічна ялинкова іграшка

Матеріали

Нам знадобляться капелюшки від жолудів і основа для прикраси. Основою може послужити готова гладка пластикова ялинкова іграшка у вигляді кулі, пінопластовий шар, куплений заздалегідь в магазині або зроблений самостійно з паперу. Вироби з жолудів Для того, щоб зробити кулю з паперу знадобиться клей ПВА, вода, туалетний папір хорошої якості (упаковка із 4-х рулонів) або 1 рулон паперового рушника, гуаш. Заздалегідь готуємо тонкий декоративний шнур довжиною близько 20 див., акрилові стрази або блискітки. Вироби з жолудів

Інструменти

Потрібні наступні інструменти: ніж, кисті плоскі з щетини №15-20, невелика миска, клейовий пістолет.

Хід роботи

  • Зачищаємо капелюшки ножем, зрізуючи виступи, що залишилися від черешка, робимо їх плоскими. Кількість головок залежить від розміру кулі.
  • Якщо у нас немає готового кулі, то робимо його самі з паперу. В ємність з теплою водою, об’ємом близько 1 літра додаємо 2 столові ложки клею ПВА. Розмотує рулон паперу і кладемо його в воду шматочками, помішуємо. Повинна вийти однорідна, не дуже рідка, але і не занадто густа маса. Даємо їй постояти.
  • Розмотує другий рулон паперу і починаємо формувати з нього щільний клубок завбільшки з кулак. Руки періодично злегка змочуємо водою. Для виконання цього грудки можна взяти папір дешевше.
  • Отриманий згусток починаємо обмазувати приготовленої паперовою масою рівномірним шаром, віджимаючи з неї зайву воду. Формуємо кулю, намагаючись надати йому ідеальну форму. Кладемо на шматок поліетилену або газети і залишаємо сохнути. Процес сушіння можна прискорити у духовці при невисокій температурі. На деко кладемо фольгу!
  • У пенопластовом або паперовому кулі, коли він добре висохне, закріплюємо петельку з декоративного шнура. Для цього гострою паличкою або тильною стороною пензлика робимо в кулі прокол глибиною приблизно 1,5-2 див. Вправляєм туди з допомогою тієї ж палички змащені клеєм кінці петельки. Чекаємо, коли клей висохне. Якщо для основи була використана готова іграшка, то в ній петелька вже повинна бути!
  • На білу кулю бажано нанести кольорову ґрунтовку із суміші темно – коричневою гуаші з клеєм ПВА. Даємо висохнути!
  • Тепер беремо капелюшки від жолудів, капаємо на них клеєм з термо-пістолета і починаємо не поспішаючи приклеювати колами навколо того місця, де кріпиться шнурок, у міру затвердіння клею. Можна капати не на кожну капелюшок, а видавити трохи клею на широку кришку і вмочати їх туди. Дотримуйтесь техніку безпеки при користуванні клейовим пістолетом – клей гарячий!
  • Головне – не поспішати! Поступово заклеюємо весь куля. Він сам по собі вже виглядає ефектно, але якщо в центр кожної капелюшки вклеїти по одному акриловому стразику або блискітки, то вийде ще крутіше!

Вироби з жолудів Обов’язково збирайте військо, робіть браслет або ялинкова прикраса разом зі своєю дитиною. Доручайте йому виконання нескладних операцій і отримуйте задоволення від спілкування з ним! Для підготовки до школи, під час роботи розвивайте усний рахунок, вважаючи жолуді, сірники, солдатиків і все що завгодно! Не забудьте зробити фото ваших шедеврів для створення особистого творчого портфоліо і просто на пам’ять!

Фото ідеї виробів з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів

Вироби з жолудів