Виріб літак з паперу, картону, пластикової пляшки – 71 фото ідея незвичайних літаків

Улюблена іграшка для хлопчиків – саморобний літак. Все про створення вироби літак своїми руками з паперу, картону, пластикових пляшок. Фото ідеї, поради, майстер-класи! Ще недавно вироби «Літак» були дуже поширеною іграшкою: їх вміли робити, напевно, всі діти Радянського Союзу. Правда мало хто тоді знав, що не просто згортає літачок з паперу, а використовує при цьому японську техніку орігамі. Виріб літак Сьогодні виготовлення літаючих машин з паперу піднялося на новий рівень. В інтернеті можна знайти десятки різноманітних схем складання літаків з аркуша паперу. І всі вони виходять різні: одні літають далеко, інші – високо, треті – довго, четверті – колами. Виріб літак Можна використовувати й інші матеріали:

 • картон;
 • пластикові пляшки;
 • банки з-під газованої води;
 • сміття і побутові предмети та ін.

Виріб літак На відміну від паперових, літати такі літаки не будуть, зате вони красиво виглядають і з них виходять чудові подарунки. Ми пропонуємо кілька майстер-класів з виробництва літачків. Вибирайте, який більше подобається.

Літачок з паперу

Для вироби потрібно небагато: аркуш паперу і тверда рука. Іноді ще лінійка. Виріб літак Зверніть увагу! Аркуш паперу, з якого ви будете робити літак, повинен бути абсолютно рівним і гладким. Будь-які нерівності і дефекти різко знижують льотні якості вироби. Виріб літак

Проста схема паперового літачка

Для нього не потрібно нічого крім паперу. Лист повинен бути прямокутним: зі шкільного зошита або офісний папір для принтера. Полетіли! Виріб літак

 1. Лист складаємо навпіл уздовж.
 2. Загинаємо кути з двох сторін. Вони повинні зайняти приблизно одну третину аркуша і щільно стикатися один з одним «конвертиком».
 3. Загинаємо отриманий «конвертик» цілком вниз. Між його «носом» і краєм паперу ще залишається простір.
 4. Беремо два верхніх кута отриманої конструкції і згинаємо всередину. Вони щільно прилягають один до одного, з-під них видно «ніс» «конверта».
 5. Загинаємо «ніс» вгору.
 6. Складаємо отриману заготовку навпіл назовні. «Ніс» при цьому перегинається навпіл.
 7. Відгинаємо з кожного боку за «крила».

Все, наш простий літачок можна запускати. Виріб літак

Якщо хочете підвищити льотні характеристики, згини можна прасувати не тільки рукою, але і лінійкою – це дозволить зробити їх гострими і чіткими.

Виріб літак

Картонний літак

Переходимо до виробам іншого типу, нефункціональним, зате естетичним. У сенсі – літати ці літаки не будуть, а от стати цікавим подарунком для близької людини цілком гідні. Виріб літак А ми з вами зараз розглянемо саме такий варіант вироби – літачок з підручних предметів.

Літачок в шість кроків

Приготуйте:

 • клей;
 • дерев’яну прищіпку;
 • паличку від морозива;
 • ватяну паличку;
 • шматок кольорового картону;
 • ножиці.

Виріб літак Виготовлення:

 1. Затискаємо прищіпкою паличку від морозива.
 2. З шматка картону вирізаємо пропелер з чотирма лопатями.
 3. Відрізаємо шматок ватної палички і одягаємо на нього лопаті.
 4. Приклеюємо його до передньої частини прищіпки.
 5. Вирізаємо і згинаємо заготовку для хвоста.
 6. Приклеюємо його до задньої частини прищіпки.

Все, літачок готовий. Він настільки простий у виготовленні, що з ним впорається навіть вихованець дитячого садка. Виріб літак

Літачок з пластикової пляшки

Ця саморобка хороша тим, що крім задоволення може приносити ще і користь. Спробуйте виготовити літак-скарбничку. Виріб літак

Літак-скарбничка у 10 кроків

Візьміть:

 • пів-літрову пластикову пляшку;
 • кольоровий папір;
 • двосторонній скотч;
 • простий олівець;
 • ножиці;
 • лінійку.

Виріб літак Алгоритм:

 1. Оскільки майбутній літак – це скарбничка, починаємо з отвору для монет. На боці пляшки виріжте щілину у вигляді прямокутника 2 на 0,5 см.
 2. На папері намалюйте два силуету корпусу літака з хвостом. Виглядати кожен з них має як латинська L. Акуратно виріжте заготовки.
 3. Приклейте їх до пляшки так, щоб вони обхопили її по колу. Хвостові частини склейте. Врахуйте, що горлечко пляшки буде носом літака.
 4. Ще раз проріжте отвір для монет – зараз воно у вас заклеєне папером.
 5. Тепер робимо двигуни (вони ж будуть виконувати роль підставок). Намалюйте на кольоровому папері прямокутники 10 на 3 см, виріжте, скрутіть в рулончики, приклейте до нижньої частини пляшки.
 6. Намалюйте і виріжте крила. Використовуйте кольоровий папір для всіх деталей. Білим залишиться тільки корпус літака. Приклейте їх над «двигунами».
 7. Переходимо до гвинта. Зніміть пробку з пляшки і обведіть її. Намалюйте коло побільше і лопаті на ньому. Їх може бути дві, три або чотири.
 8. Виріжте заготовку по зовнішньому і внутрішньому краю, надягніть її на шийку і закрутіть пробку.
 9. Зробимо ілюмінатори. Виріжте кілька гуртків і приклейте їх до фюзеляжу. Головне – щоб їх було парна кількість, однакове з обох сторін.
 10. І фінальна деталь. З кольорового паперу виріжте два невеликих подовженого прямокутника і приклейте з боків до хвоста.

Виріб літак

Замість пластикових пляшок у всіх виробах можна використовувати металеві банки від напоїв.

Але врахуйте: прорізи в них діти, навіть якщо вони вже навчаються в школі, навряд чи зможуть зробити самі. Тут точно буде потрібна допомога дорослих. Виріб літак

Варіант без використання клею

Можна зробити таку іграшку без заклеювання фюзеляжу і взагалі без використання клею. Знадобляться тільки ножиці, пляшка і картон.

 1. Вирізаємо два великих прямокутника для крил, три поменше – для хвоста і окремо пропелер.
 2. Пропелер надягаємо як у попередньому варіанті і притискаємо пробкою.
 3. Для крил робимо два прорізи по боках і вставляємо їх туди.
 4. Для хвоста робимо три прорізи в задній частині пляшки: одну – вгорі, дві – з боків. Вставляємо заготовки.

Виріб літак Літак готовий. Його також можна використовувати як скарбничку, якщо зробити проріз у верхній частині. А оскільки він прозорий, то буде видно, чи багато грошей там вже лежить. Виріб літак

Літак з шасі в дев’ять кроків

На наших попередніх моделях коліс не передбачалося: вони стояли або на «двигуни», або прямо на череві. Якщо ви хочете, щоб ваш літак був ближче до цього, читайте, з чого виготовити для нього шасі. Виріб літак Приготуйте:

 • літрову пластикову пляшку (можна 0,6);
 • три кришечки;
 • трубочку для коктейлю;
 • картон;
 • газету;
 • клей;
 • пензлик;
 • гуаш;
 • клейовий пістолет.

Виріб літак Алгоритм:

 1. Товстим шаром обклейте пляшку газетним папером. Хай сохне.
 2. Далі треба вирізати картонні хвіст, крила і пропелер. Їх також обклейте газетою. Зверніть увагу: для крил нам буде потрібно два великих сильно витягнутих овалу.
 3. Переходимо до шасі. Візьміть кришечки і трубочку. Укоротіть трубочку на необхідну довжину і з двох кінців з допомогою клейового пістолета приєднайте до неї кришки.
 4. Приклеюємо хвіст до шийки пляшки.
 5. Крила прикріплюємо не посередині, а трохи ближче до хвоста літака, одна зверху перпендикулярно до тулуба, інше – знизу.
 6. В центр дна пляшки приклейте ще одну кришечку, до неї – пропелер.
 7. Приклейте шасі до нижнього крила.
 8. Між крилами праворуч і ліворуч хрест-навхрест приклейте коктейльні трубочки.
 9. Залишилося тільки пофарбувати літак – і він готовий.

Виріб літак Існує ще чимало ідей для виготовлення літака, але ми розповіли вам про основних прийомах, які при цьому можна використовувати. Тепер ви й самі здогадаєтеся, як виготовити літачок з втулки від туалетного паперу або з сірникової коробки. Головне – побільше фантазії, а допоможуть вам численні фото з інтернету. Вдалого польоту!

Фото ідеї саморобних літаків

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак

Виріб літак