Тканина відмінний матеріал для створення виробів. Добірка практичних майстер-класів по створенню виробів з тканини своїми руками – слушні поради, фото ідеї, приклади. Сьогодні тканина використовується не тільки для пошиття одягу або декору приміщення, але і для творчих поробок, які легко можна виконати своїми руками. Завдяки великому вибору серед квітів, виду і рівня складності даний вид хобі доведеться до вподоби багатьом рукодільниця. А численність варіантів виробів згодяться на будь-який випадок життя будь то конкурс рукоділля в дитячому саду або день народження колеги.
Використовуємо старі клаптики тканини. Ідеї для дому
Печворк — англійська вид рукоділля, в якому використовуються залишки або невеликі клапті тканини. З невеликих шматочків полотна шиють, викладають мозаїкою різні речі: від кухонних прихваток до постільних речей. Дана техніка не вимагає спеціальних навичок, лише креативність і натхнення. Спершу, при початку роботи в техніці печворк, потрібно підготувати рівні квадратні або п’ятикутні тканинні заготовки (купони). Далі вони зшиваються в довгі смуги і збираються в повноцінну річ. Розглянемо на прикладі майстер-класу зі створення клаптикової ковдри. Для роботи знадобиться:
- підготовлені фігурні купони (шириною не більше 25 см);
- ножиці;
- нитки;
- синтепон (якщо хочете утеплити виріб);
- швейна машина;
- закрійний крейда.
Спочатку опрацювати великі шматочки полотна і викласти їх рівно по бажаного вами периметру (в ідеалі 220х240 см). Викладка повинна бути вертикальною і горизонтальною, рівною і гармонійною. Наприклад, однакові купони розподілити на різні частини майбутнього виробу, а однотонні клапті — через один. Розділити мозаїку на 6 секцій і зшити окремо кожен блок, починаючи з дрібних купонів і закінчуючи більш великими. Готові блоки з’єднати в ціле полотно, прошиваючи між секціями смугу з шматочка тканини. На каря майбутнього покривала прошити окантовку і проутюжить шви. Для теплої ковдри: на зворотну сторону взяти будь-яку тканину (переважно сатин) дорівнює периметру вироби. Прошити верхній, нижній і будь-бічний шов. Через отвір рівномірно набити 100 гр синтепону покривало і прошити повністю. Виріб відпрасуйте. Початківцям рукодільниця сподобається легкість створення кухонних прихватки, яка завжди буде необхідна в господарстві. Знадобиться:
- підготовлені шматочки тканини (у вигляді рівних трикутників);
- частина будь підходящої тканини, рівна периметру майбутнього виробу;
- флізелін;
- ножиці;
- стрічка або тасьма для декору;
- швейна машина, нитки.
З підготовленої однотонної тканини вирізати коло, на який щільно один до одного викласти купони. До кожного клаптя приклеїти флізелін, потім прошити по 2 купона між собою і пропрасувати шов. З флізеліну вирізати коло і приутюжить до заготівлі трикутників, прошити. До країв пристрочите тасьму для декору і зробіть невелику петельку. Отриманий матеріал з’єднайте з заготовленим колом з однотонної тканини. Готовий виріб пропрасуйте.
Створюємо подарунки своїми руками
Кожній людині приємно отримати в подарунок те, що зроблено власноруч, адже це виріб напевно вклали всю свою душу і бажання порадувати винуватця торжества. Існує безліч варіантів подарункових виробів з тканини.
Робимо сашка в подарунок
Для любительки облаштовувати свій будинок, прекрасним подарунком буде саші, що можна зробити своїми руками. Для цього необхідні:
- невеликі полотна льону, бавовни, батіста;
- суміш сухих трав і квітів (готова або приготована самостійно) і шматочок синтепону;
- маленький мереживний клапоть, стрічки, тасьма на прикрасу;
- ножиці;
- голка, нитки.
З тканини викроїти майбутню форму мішечка з пахощами, наприклад прямокутник, серце або трикутник. Повинні вийти передня і задня сторони. З допомогою мережив, тасьми або стрічки прикрасити лицьову сторону мішечка. Найкраще це робити своїми руками, не використовуючи машинку. Зшити сторони з виворітного боку і пришити петельку з стрічки або тасьми спочатку вручну, а потім прострочіть на швейній машинці, залишивши невеликий отвір для наповнення травами.
Для наповнення саші на дно кладеться синтепон для підтримки його форми, а потім засипаються пахощі. Також разом з сумішшю трав можна використовувати ефірні масла і цедру цитрусових.
Отвір зашити і оформити готовий виріб в каестве подарунка. Повірте, ніхто не залишиться байдужим!
Вічний букет
Хочете подарувати оригінальний подарунок, який будуть пам’ятати роками? Створіть букет троянд, який ніколи не зіпсується. Знадобиться:
- тканина (на 1 квітка клапоть 12х6 см);
- зелений фліс;
- хороший клей;
- аркуш паперу для шаблонів;
- ножиці;
- флористична дріт;
- стрічка;
- голка і нитки.
Спершу намалювати шаблон (12х6) пятилистника і пелюстки, за яким зробити заготовки з тканини — 6 штук пелюсток і з флісу — 5 штук пятилистника з маленьким отвором посередині. Кожна пелюстка скласти навпіл і зробити знизу збірку, закріпивши її голкою, праскою або рядковим швом. Отримані заготовки скріпити між собою по колу клеєм і скрутить в бутон троянди. Також закріпити клеєм. Дріт обмотати стрічкою, зверху увіткнути п’ятилисник і приклеїти на підставу троянду. Почекати деякий час і зібрати букет, обв’язавши атласною стрічкою.
Порадуємо дитини
Для улюбленого дитя можна створити іграшку в подарунок або просто для підняття настрою. При цьому рукоділлям ви можете займатися спільно, що зробить процес веселим і цікавим. Готових викрійок для шиття м’яких іграшок — значна кількість, можна обрати саме ту, яку захоче дитина. Тканину для майбутньої іграшки можна вибрати серед бязі, ситцю та інших бавовняних тканин. Для початківців рукодільниць чудово підійде трикотаж, взятий зі старої майки. Якщо майбутнє виріб повинен бути стійким і щільним, то слід зробити вибір на користь джинсових матеріалів. А для тих, кому важливі приємні відчуття при торканні, підійдуть полотна махрові, оксамит, фліс, фланель і т. п. Серед наповнювачів популярністю користується синтепон, з-за доступності і легкості в роботі. Але також можна використовувати і холлофайбер або поролонову крихту, т. к. вони більш стійкі до підвищеної вологості і не утворюють грудки після прання.
Розвитку дитячої моторики сприяє гелевий наповнювач, але потрібно бути обережним, даючи таку іграшку дитині. Не варто забувати, що вона повинна бути добре прошита і щільно набита.
Прикрашати іграшку можна або готовим декором, типу вічко, носика та іншої фурнітурою, або ж підручними матеріалами: гудзиками, кнопками, вирізками з тканини, намистинами і т. д. Фантазуйте! Переглядаючи різні фото виробів, ми захоплюємося безмежним талантом рукодільниць і вважаємо, що їх рівень недосяжний нами. Але це всього лише невпевненість. Повірте, що для такого хобі важливі тільки безмежний креатив і бажання, які допоможуть вам реалізувати нові ідеї рукоділля.
Фото ідеї саморобних виробів з тканини