Вироби з пластиліну відмінно розвивають дитячу уяву. Все про створення поробок із пластиліну для дітей – майстер-класи, особливості роботи, фото ідеї та приклади. Ліплення є одним з найбільш популярних видів дитячої творчості. Вона не тільки тренує дрібну моторику, але й сприяє розвитку уяви, формує в дітей уявлення про форму і колір, корисна для нервової системи і психоемоційного стану дитини. Маленькі непосиди стають усидчивее, якщо зайняти їх такою цікавою справою, з різнокольорових шматочком звичайного пластиліну вони в силах зліпити цілий казковий світ.
Глина чи пластилін?
Безсумнівно, глиняні вироби більш довговічні, але і клопоту з глиною більше. Сюди входить не тільки відмивання юного скульптора після роботи, якщо хочеться зберегти глиняний виріб, то його необхідно обпалити після ліплення. Пластилін ж практично не залишає слідів на руках, не вимагає випалу або покриття після закінчення роботи, до того ж може використовуватися багаторазово.
З якого віку ліплять з пластиліну
Вважається, що починати займатися ліпленням краще до 1 року. До року малюк швидше спробує пожувати пластилін, ніж зацікавиться творчим процесом. Але всі діти індивідуальні, тому можна спробувати показати дитині процес, а якщо інтерес не проявляється, то відкласти цю справу на потім. З року і до трьох років діти навчаються управлятися зі своїми ручками, в цьому віці добре показувати дитині прості дії з пластиліном:
- відривати від шматочки пластиліну;
- катати кульки;
- расплющівать, роздавлювати кульки долонями або підручними засобами;
- робити ковбаски різної товщини;
- скручувати ковбаски в каблучки;
- поєднувати готові частини в загальну саморобку.
До трьох років краще використовувати спеціальний м’який пластилін для малюків. У 4-5 років дитина вже досить добре користується руками і цілком зможе працювати із звичайним пластиліном, а вироби можуть бути більш складними та цікавими.
Що зліпити з пластиліну
Вибір того, що буде ліпити малюк, залежить цілком від уподобань самої дитини і батьків, для прикладу можна розглянути наступні групи виробів:
- Тварини, птахи, інша живність. Улюблена тема для більшості дівчаток і хлопчиків. Прості у виготовленні і легко пізнавані фігурки. Для будь-якого рівня юного скульптора – від змійок і черепашок до фламінго і жирафів, на що тільки вистачить фантазії.
- Квіти, рослини. Складність і деталізованість виробів залежить від віку малюка. Барвисті композиції відмінно допомагають розвитку естетичного смаку.
- Їжа. Знову таки, широка тема на будь-який вік. найменші впораються з овочами і фруктами, а старші діти зможуть зліпити мініатюрні торти і тістечка, справжні вишукано прикрашені ресторанні страви.
- Тематичні фігурки. Напередодні свята фігурки зі святковою тематикою будуть відмінним вибором. Гарбуза і павучки перед Хеллоуїном, ялинки і сніговики перед Новим роком піднімуть настрій і дитині, і батькам.
Що потрібно для роботи з пластиліном
Крім набору різнокольорового пластиліну, подумайте про робочої поверхні для ліплення. Що б меблі не псувалася, можна використовувати спеціальну дощечку для ліплення, або замінити її шматком картону, клейонкою, звичайної пластикової обробною дошкою. Стане в нагоді в роботі стека, лопаточка для ліплення. Так само приблизно уявляючи, що саме ви будете ліпити, можна приготувати додаткові аксесуари для виробів. Це можуть бути природні матеріали, такі як горішки, шишки і камінчики, а можуть штучні прикраси типу намистин, тут все залежить від задуму авторів.
Поетапне опис виробів
Отже, до роботи все приготовлено, можна починати творити. Розглянемо покроково кілька простих прикладів цікавих поробок для малюків.
Пластиліновий їжачок з насінням
Кумедний їжачок легкий у виконанні, а виглядає дуже креативно та здорово. Для роботи буде потрібно пластилін коричневого кольору для тіла, намистинки для очей і звичайні чорні насіння соняшника.
- З коричневого пластиліну потрібно скачати кульку.
- З одного боку кулька трохи витягуємо, що б вийшло подобу крапельки.
- Очки і носик можна зробити так само з пластиліну, а можна замінити намистинками.
- На спинку їжачка поміщаємо насіння соняшника, гострими кінцями догори.
- Коли вся спинка вкрита “голками”, розмістите готову виріб на шматочку картону. Можна прикрасити спинку їжачка мініатюрним пластилиновым грибочком чи яблучком.
Цукерки на паличці
Різнокольорові пластилінові льодяники на паличках безсумнівно сподобаються дітлахам. Для роботи знадобиться кольоровий пластилін, сірники або шпажки для канапе.
- Зліпіть скільки завгодно невеликих кульок різних кольорів.
- Кульки розкачайте в тонкі ковбаски.
- Далі можна імпровізувати з зовнішнім виглядом наших льодяників. Брати по дві ковбаски різного кольору і скручувати їх в спіральки. Попередньо ковбаски можна скрутити в косичку. Готові льодяники нанизані на палички і можна робити яскраве фото.
Букет квітів
Різноманітність створюваних з пластиліну букетів обмежено лише фантазією скульптора. Проведемо невеликий майстер – клас з виготовлення нескладного варіанти такої вироби.
- Приготуйте червоний, рожевий і зелений пластилін.
- Зелений розкачайте в тонкі ковбаски і розріжте на сім приблизно однакових частин.
- Рожевий пластилін розкачати в ковбаску, потім перетворіть ковбаску в смужку, сплющуючи її.
- Смужку поділіть так само на сім частин і кожну частину скрутіть в спіраль, це будуть бутончики.
- Бутончики троянд посадіть на зелені стебельця.
- Зберіть букет і прикрасьте бантом з червоного пластиліну.
Пластилінова ялинка
У передноворічні дні можна зробити з діточками красуню-ялинку. Для цього потрібно зелений пластилін, бамбукова паличка і ножиці.
- З зеленого пластиліну спорудите конус, розмір вибирайте на свій смак.
- Конус настроміть на бамбукову паличку, стовбур ялинки.
- Кінчиками ножиць зробіть невеликі надрізи по всьому конусу в шаховому порядку, кінчики отриманих “голочок” злегка загніть вгору.
Забавна черепашка
Покрокова інструкція допоможе легко зробити разом з дитиною смішну і симпатичну черепашку.
- Для основи знадобиться пластилін коричневого та зеленого кольорів. Для очей можна використовувати бісер, а можна виліпити очі з білого і чорного пластиліну.
- З зеленого пластиліну скачайте шість кульок. Один побільше, для голови, та п’ять менших, для лапок і хвостика.
- З коричневого пластиліну зробіть великий куля, потім сформуйте панцир.
- На панцир приліпіть маленькі розплющені кружечки з коричневого пластиліну, імітуючи текстуру панцира.
- Зліпіть голову на витягнутій шиї, лапи і хвіст. Прикріпіть їх до панцира.
- Зубочисткою проробіть ніздрі , намалюйте посмішку. Прилаштуйте черепашці очі і виріб готовий.
Займаючись скульптурою з дитиною, батьки допомагають власного чаду розвиватися творчо, а ще існує ймовірність відкрити справжній талант у свого малюка.
Фото ідеї саморобних виробів з пластиліну