Вироби, зроблені по техніці квілінг витончені і запам’ятовуються. Все про створення виробів з квілінгу своїми руками – особливості, вибір матеріалів, майстер-класи та фото приклади! Легкість рук, терпіння і неймовірна посидючість – основні елементи квілінгу. Мистецтвом бумагоскручивания може навчитися кожен, хто наділений перерахованими якостями. Отримані роботи наділені легкістю і гармонією, адже не дарма переклад з англійської мови квілінг означає «пташине перо». Які інструменти необхідні для роботи, які тонкощі потрібно знати при виборі паперу та які вироби можна зробити своїми руками з допомогою бумагоскручивания, читайте в нашій статті.
Витоки бумагоскручивания
Вважається, що витоки бумагоскручивания йдуть від ченців 14-15 століття. Вони накручували позолочені обрізки паперу на пташине пір’я. Звідси і переклад квілінгу – «пташине перо». У 15-16 столітті квілінг вважали за мистецтво, але в 19 бумагоскручивание придбало статус дамського ремесла. Дівчата з світського суспільства вподобали це заняття. До нього звикла і принцеса Єлизавета з Англії. Її творчість зберігається в якості експонатів в музеї Лондона. В нашу країну мистецтво квілінгу прийшло тільки в 20 столітті.
Переваги квілінгу
Заняття бумагоскручивания підходить всім людям, незалежно від віку. Діти і дорослі можуть створювати унікальні вироби.
Бумагоскручивание впливає на розвиток дрібної моторики і фантазії. У процесі роботи виховується акуратність, спритність і витривалість. Просторове мислення розвивається в стрімкому темпі, коли дитина вдосталь захоплений роботою. Основні важливі аспекти розвитку дитини беруть участь у створенні роботи з допомогою квілінгу, а отже, приносить велике задоволення, як маленьким, так і дорослим дітям, при створенні особливою і неповторною вироби. Дорослі знаходять інші для себе плюси в мистецтві квілінгу. Роботи створені ідеально вписуються в витончений дизайн приміщення. Так само фахівці відзначили, що процес роботи переконливо заспокоює психіку, а значить, є анти стресових дією. Матеріали, які використовуються в квиллинге, за своєю вартістю доступні всім. Будь-який бажаючий може придбати в спеціальних магазинах набір квілінгу і почати практикувати мистецтво бумагоскручивания. За рахунок доступності матеріалу і зрозумілих схем дій, роботи виходять справді цікавими і незвичайними.
Техніки квілінгу
Досвідчені майстри з легкістю справляються з кожної технікою квілінгу. Хто стикається з бумагоскручиванием перший раз, тим виконувати будь-яку техніку краще по фото, на яких зображено покрокова інструкція.
- Хастинг – технологія, використовувана в якості додаткового прикраси. Суть техніки полягає в тому, що викладається панно у вигляді мозаїки, основа повинна бути плоскою.
- Об’ємна техніка – техніка, що дозволяє створити об’ємні вироби, на основі елементарних деталей.
- Гофроквиллинг – в процесі використовується гофрокартон. З його допомогою створюються об’ємні фігури.
- Контурний квіллінг – технологія з використанням паперопластики, яка зачеплений контур виробу. Стрічки в цій техніці не замикаються, а згинаються і кріпляться до площини.
- Петельчатый квіллінг – технологія, що вимагає використання гребінки. Такий інструмент створює ажурні петлі.
Матеріали та інструменти для квілінгу
Продаються готові набори для квілінгу. Досвідчені майстри купують необхідні речі окремо або використовують підручні засоби. Починати роботу слід з підготовки належного матеріалу.
Папір
Основою для роботи квілінгу служать смуги паперу від 0,3 до 1,5 см. Матеріал з високою якістю впливає на результат роботи. Зазвичай майстри користуються папером зі стандартною щільністю 120-140 мг/м2. Основний матеріал надається в готовому вигляді довгої 30 або 60 див. Готові набори містять смуги різних кольорів, але однакової довжини. Майстри, які тільки починають свій шлях в мистецтво квілінгу, переважно використовують офісний папір. Вона приваблює своєю доступністю, кольоровою гамою і можливістю зробити величезну кількість смуг. Нарізати папір треба спеціальним ножем для канцелярії. Прискорити процес створення смуг можливо з допомогою скріплення декількох аркушів скріпкою.
Інструменти
Скручування паперу відбувається за допомогою металевого стрижня, вставленого в міцну рукоятку. Інструмент європейського виробника, який має роздвоєний кінець, найбільш підходить для початківців. Суть роботи цього приладу в тому, що між зубчиками вставляється папір і скручується в рулон.
Інші необхідні інструменти бумагоскручивания
Основних інструментів для скручування паперу не достатньо. Для виготовлення унікальної роботи необхідний набір додаткових інструментів:
- ПВА-клей. Зручно користуватися упаковкою з тонким носиком, якщо такої немає, то використовуйте додатково тонку кисть;
- Трафарети знадобляться для створення однакових елементів;
- Дрібні деталі зручно брати пінцетом з гострими кінцями;
- Під рукою необхідно мати ножиці різних видів;
- Великі композиції закріплюються англійськими шпильками;
- Пінопласт або лист пробки необхідний для моделювання композиції;
- Лінійка з металу;
- Канцелярський ножик.
Способи створення основних форм квілінгу
Дрібні елементи – складові виробів квілінгу. Вони в свою чергу поділяються на закриті і відкриті форми. Схеми, зображені на фото можна знайти в мережі інтернет, а також відео з майстер-класом.
Закриті форми
Тугий рол. Тугий рол є основною фігурою, яка становить всі інші. Для його створення досить намотати на інструмент папір до тугого стану. У процесі скручування папір необхідно підтримувати руками, щоб уникнути опуклостей. Залишився кінчик стрічки приклеюється до сітки.
- Бублик. Робиться спіраль, кінець якої не приклеюється, а знімається з інструменту і легенько розкручується. Всередині залишається отвір.
- Бублик зі спіраллю. Техніка виконання з попереднього елемента, але всередині залишається легка розпушена спіраль.
- Овал. Робиться з готового бублика. Після того як кінчики стрічки закріплені, бублик з допомогою рук формується в овал.
- Вільний рол – це тугий рол, зняв з інструменту, і розпустили до необхідного розміру.
- Крапля. Центральна зона спіралі здатний переміщатися, від чого можна створити образ крапельки.
- Вигнута крапля – техніка виконання попереднього елемента, але центральну зону зміщують в бік, надаючи елементу вигин.
- Пелюстка – це та ж крапелька, але виробляється затискач на округленої стороні.
- Око – створюється з допомогою вільного ролу, який обіймається з двох сторін.
Відкриті елементи
Суть елементів відкритого типу полягає в тому, що кінчики стрічки не піддається кріпленню.
- Завиток – смужка, скручена в тугий рулон, після чого він розпускається.
- S-елемент – фігура з двома завитками, скручивающиеся в тугі роли і дивляться в різні боки.
- З-елемент – технологія минулого елемента, але скручування необхідно робити в одну сторону.
- V-елемент – папір згинається по полам, і скручуються тугі роли назовні елемента.
- Серце – технологія аналогічна попередньому, але завитки, загорнуті всередину, стикаються.
- Гілочка – стрічка паперу згинається в довільній формі, кінці закручуються в одну сторону.
Мистецтво квілінгу вимагає великого терпіння. У процесі створення паперового вироби автор наповнює себе гармонією, мистецтвом. Кожна робота унікальна і немає їй подібній, навіть якщо ідея роботи відбувається за схемою декількома майстрами. Квітка, картина, листівка – фантазія для роботи з папером може бути безмежною.