Зима-найкраща пора року для створення тематичних інсталяцій. Все про створення поробок на тему зими своїми руками – цікаві дитячі майстер-класи, оригінальні фото ідеї, слушні поради! Спільна творчість з дітьми благотворно впливає на гармонійні стосунки в сім’ї. Зимова пора особливо сприяє затишних посиденьок за рукоділлям. З простих підручних матеріалів можна змайструвати кумедні аплікації, об’ємні композиції, гірлянди на ялинку та новорічні іграшки. У хід йде папір, вата, яскраві фантики від цукерок, фольга, блискітки, фарби і багато іншого, що є під рукою. Дитина розкривається у творчому процесі, і, відчуваючи батьківське плече, пізнає навколишній світ, вчитися бачити красу у звичайних предметах, розвиває уяву, поєднує різнофактурні матеріали і створює з них цікаву саморобку.
Дитячі зимові вироби
Зима у людей різного віку асоціюється з очікуванням новорічної казки і чарами. Малюки вловлюють святковий настрій, що витає в повітрі, і з цікавістю занурюються в приготування. Завдання у них проста, але найвідповідальніша – змайструвати зимові вироби і подарувати їх матусі, папулі, бабулі і дедуле. У дитячому садку майже щодня вихователі займають малюків цікавими завданнями з безпечних матеріалів.
Рукавиця з паперу та фетру
Виріб рукавиця в техніці аплікації є найпростішою і підходить для виконання дітьми у віці 3-4 років. Дорослий вирізає з кольорового паперу контур по ручці дитини. Малюк повинен наклеїти галявину з вати підставі рукавиці і прикрасити її гудзиками, фрагментами з кольорового паперу (кружальцями, зірочками).
Серветку можна змайструвати з фетру і пришити до неї петельку з стрічки. Вийде гарна іграшка на ялинку.
Якщо аплікацію «рукавичка» приклеїти до аркуша паперу, складеного вдвічі, то вийде новорічна листівка. На звороті можна написати добре побажання.
Рукавиця з солоного тіста
Чудову рукавичку можна виготовити з солоного тіста. Для цього потрібні матеріали:
- купівельна формочка рукавиці, якщо під рукою немає формочки, можна вирізати рукавицю за шаблоном, викачаного з інтернету;
- тісто;
- качалка;
- елементи декору (стрічки, намистинки, блискітки).
Солоне тісто легко приготувати: змішати одну склянку борошна, один стакан солі екстра, половину склянки теплої води. Масу ретельно перемішати, тісто готове до роботи. Майстер-клас включає в себе наступні кроки:
- Качалкою розкотити тісто до товщини 7-8 мм.
- Видавити контур формочкою або вирізати за шаблоном за допомогою стека.
- Зайве тісто прибрати. Пальцями, або стеком акуратно підрівняти краю заготовки.
- Щоб зробити пухнасту оборку для рукавиці, потрібно взяти невеликий шматок тіста, скачати з нього кульку, сформувати ковбаску. Ширина ковбаски повинна бути дорівнює ширині підстави рукавиці.
- Ковбаску злегка розплющити і приклеїти до рукавички. Місце склеювання намочити водою.
- Щоб надати узліссі пухнасту фактуру потрібно, зубочисткою намітити штрихи по тесту.
- Далі рукавицю розфарбовують гуашшю червоного кольору. Опушку можна залишити білого кольору.
- Якщо по ідеї планується зробити магніт, то задню поверхню залишають рівною, якщо підвіску в підставі рукавиці проробляють маленький отвір.
Для просушування саморобку розміщують на рівній поверхні, наприклад, книзі, і кладуть на батарею. Після того, як вона просохне, можна додатково декорувати блискітками, стрічками, штучним снігом.
Сніговик
Класичним героєм всіх зимових виробів є сніговик. Його можна зробити буквально з будь-яких матеріалів, які знайдуться вод рукою. Наприклад, туалетних втулок. План роботи приблизно такий:
- Пофарбувати картонну втулку білою фарбою;
- З помаранчевого фетру вирізати трикутнички-носики і приклеїти до втулки;
- Намалювати очі фломастером або приклеїти покупні іграшкові вічка;
- З атласної стрічки або плетеної тасьми зобразити шарфик;
- З декоративних помпонів і синельної дроту змайструвати навушники.
- На тілі сніговика приробити ряд з трьох гудзиків.
Кумедний, модний сніговик готовий. Його можна подарувати рідним людям і друзям в саду або школі. Образ сніговика в навушниках у всіх викличе позитивні емоції. Дітям молодшого дошкільного віку можна запропонувати зробити аплікацію «сніговики». Завдання малюка буде полягати в наступному:
- На аркуш паперу приклеїти ватні диски один над одним;
- На місце носа приклеїти фетрові кружечки (готує дорослий);
- Намалювати чорним фломастером точки-очі і дугу-усмішку.
На аркуші можна розмістити два сніговика. Мила композиція на зимову тему готова. Традиційним матеріалом для виготовлення сніговика є пластилін. Робота з ними розвиває дрібну моторику у дітей, що тренує посидючість і доведення справи до кінцевого результату В основі вироби лежать три кульки різного розміру. Малюк повинен скачати їх між долонями, здійснюючи кругові рухи, а потім з’єднати один з одним. Декорувати виріб допомагає дорослий, батько або вихователь. На тематичних ресурсах, розміщених в інтернеті, опубліковано багато фото варіантів виробів з дітьми, з яких можна почерпнути щось цікаве для занять.
Сувенір «снігова куля»
Очікуючи Новий Рік і різдвяні свята, всі магазини заповнюють полиці новорічним сувеніром – сніговим шаром. Він являє собою скляну кулю, всередині якого знаходиться Дід Мороз, сніговик або інший тематичний силует. При струшуванні кулі в ньому починає крутитися сніг або блискучі сніжинки. Куля без праці можна купити в будь-якому магазині, але набагато цікавіше змайструвати його самому, своїми руками. Час на процес витрачається мало. Для роботи знадобиться простий, бюджетний набір матеріалів: ємність з прозорого скла з щільно закривається кришечкою (можна з-під дитячого пюре);
- декоративні новорічні фігурки – ялинка, сніговик, сани, олені, чоловічки;
- блискітки, штучний сніг;
- вода;
- гліцерин;
- гарячий клей.
Декоративні фігурки повинні бути такого розміру, щоб без праці помістилися всередину банки, і зверху ще залишалося місце для вільного ширяння блискіток. Майстер-клас по створенню кулі:
- На дно банки капнути трохи клею і приклеїти приготовану фігурку;
- Змішати воду і гліцерин в рівних пропорціях, одержаний розчин влити в банку;
- Додати блискітки або штучний сніг;
- На кришку капнути кілька крапель клею і щільно закрутити на банку.
Якщо в розпорядженні є красива скляна банка, то можна обійтися без гліцеринового розчину. Виріб буде виглядати неймовірно красиво.
Зимові вироби з шишок
Шишки визнані відмінним природним матеріалом для зимових виробів. Якщо включити фантазію, можна змайструвати з шишок багато цікавих сувенірів. Наприклад, сніговика в новому образі лижника. Для цього потрібно зробити прості дії:
- Розфарбувати шишку білою фарбою;
- З шматочків фетру вирізати рукавички і шарф;
- В якості голови використовувати невелику кульку з будь-якого доступного матеріалу. Гармонійно для даної поробки буде виглядати повстяна голова, але припустимі пінопластова, дерев’яна.
Новий сніговик-лижник може стати оригінальним подарунком для друзів і близьких, або в якості самостійного елементу декору прикрасить собою святковий інтер’єр будинку. Зимовими виробами можна розбавити сімейне дозвілля. Творчий процес захоплює і дітей, і дорослих. Працюючи разом над виробом, родина має добрі позитивні емоції, які згодом приємно згадувати.