Яблуко – універсальний фрукт для виготовлення різних виробів. Все про створення виробів з яблук своїми руками – цікаві майстер-класи, гарні фото приклади, корисні поради! Яблуко – універсальний фрукт для виготовлення різних виробів. Яскраве забарвлення плодів, податлива структура м’якоті відкривають безліч можливостей для створення незвичайних фігурок для дитячих виставок або прикраси святкового столу. Використовувати яблука можна круглий рік.
Необхідні матеріали та інструменти
- Яблука;
- Гострий ніж;
- Зубочистки;
- Овочі;
- Пластилін, кольоровий папір, картон, клей, стрічки, намистини;
- Природні матеріали: шишки, листя, ягоди.
Як вибрати яблука
Плоди вибираємо без видимих пошкоджень. Вибір кольору і розміру залежить від ідеї вироби. Забарвлення яблук чудово поєднується в будь-яких комбінаціях, але для сніговика краще взяти плоди світлого забарвлення, а для гусениці підібрати фрукти одного кольору. Розмір і форма плоду можуть підказати ідею вироби. Можна використовувати дрібні і великі плоди. Якщо задумали фігурку з головою – використовуйте більш велике яблуко. Тут немає строгих правил, дайте волю своїй фантазії.
Важливо! Перед початком роботи фрукти ретельно вимийте і обсушіть рушником.
Будь ніж використовувати
Для того щоб робота доставила задоволення необхідні хороші інструменти. Вибирайте невеликий, зручно лежить в руці і гостро заточений ніж. Якщо хочете зробити красиві розрізи на шкірці, знадобиться спеціальний ніж для карвінгу, але така робота вимагає навику.
Важливо! Не допускайте самостійне використання ножа дітьми. Це може призвести до травм.
Які фрукти і овочі взяти додатково
Можуть знадобитися морква, виноград різних сортів, ягоди чорної смородини, журавлини, горошини перцю.
Природні декоративні матеріали
Використовуючи додатковий матеріал можна створити не просто виріб, але і цілу композицію. Картон знадобиться для підставки під саморобку. Якщо задумана велика виріб, для підставки можна використовувати кришку від коробки для взуття. Попередньо її потрібно задекорувати: пофарбувати акриловими фарбами або гуашшю, обклеїти папером. Шишки, листя, гілочки повинні бути чистими і сухими. Хвойні гілки помийте і обсушіть паперовим рушником. Листочки можна засушити, поклавши між сторінками книги або пропрасувати праскою між паперовими листами. Свіжі листя, декоративні трави швидко повянут, виріб буде виглядати непривабливо. Пластилін допоможе створити і закріпити на яблуці лапки, очка, інші додаткові елементи фігурки. Бантики і намистинки прикрасять яблучного героя, допоможуть створити веселі образи. Для створення невеликих деталей знадобиться кольоровий папір. З неї роблять капелюшки, краватки, сукні, очі, носи. Якщо створення декоративних елементів викликає труднощі, для створення образу вироби використовуйте кольорові маркери. Можна купити готові оченята, парасольки, бантики і прикраси, які використовуються для декорування коктейлів.
Важливо! Нанесення на яблуко будь-яких не натуральних матеріалів: клею, пластиліну, маркерів, фарб робить виріб неїстівною.
Які вироби можна зробити з яблук
Виготовлення поробок – цікаве і творче заняття. Залучіть до нього дитини, це принесе йому багато радості. Довірте йому частину роботи. З’єднання деталей, оздоблення вироби цілком під силу навіть дитині.
Зверніть увагу! Зрізи яблук швидко темніють. Це відбувається від взаємодії заліза, що міститься у фрукті, з повітрям. Щоб виріб довше зберігала привабливий зовнішній вигляд, потрібно збризнути зрізи лимонним соком.
Робимо сову
Згадайте разом з дитиною, як сова виглядає. Для виготовлення знадобляться 3 яблука однакового кольору і розміру, 2 виноградини або родзинки, зубочистки.
Тулуб і крила сови
Ставимо яблуко широкою частиною вниз. Зрізаємо невелику округлу частину яблука. Виходить тулуб – яблуко з плоскою частиною, яка схожа на животик. Таку ж частину відрізаємо від іншого яблука. Обидва залишилися елемента кріпимо до яблука з різних сторін, шкіркою назовні за допомогою зубочисток. Зубочистки поглиблюємо так, щоб їх не було видно на крилах. Виходять крильця.
Голова
- Для голови беремо нове яблуко. Робимо зріз такий же, як для животика. Трохи повертаємо яблуко, відрізаємо таку ж частину. З однієї сторони з’єднання зрізів, з іншого – ціла частина.
- Інший варіант. В яблуці поруч вирізаються два великих кола. При визначенні місця вирізу уявляйте, що це очі.
- На цій же голові робимо вушка. Для цього зробіть надрізи на шкірці і відігніть їх вгору. Надрізи повинні захопити частину м’якоті.
- Очі. З допомогою частини зубочистки закріпіть в центрі вирізаних кіл дрібні виноградини або родзинки.
- З’єднуємо голову і тулуб за допомогою зубочисток. Для міцності з’єднання робіть на 2 зубочистки.
Тепер можна зайнятися прикрасою. Можна зробити мудру сову з окулярами і книжкою, а можна зібрати цілу родину сов і совят, підібравши плоди різних розмірів.
Весела гусениця
Кількість яблук залежить від того, якої довжини буде гусениця. Можна взяти 6 штук однакового розміру або 8 – 10 і зробити гусеницю з вигином. Красива гусениця вийде, якщо підібрати плоди за принципом від великого до маленького, почавши з великого яблука і закінчити маленьким яблучком. Додатково
- морква-1шт.;
- виноград 8-10 шт.;
- зубочистки;
- декор для прикраси.
Для вироби краще брати круглі сорту. Колір підкаже фантазія. Перед початком роботи потрібно видалити плодоніжки. Найбільше яблуко – голова гусениці. Його кріпимо вертикально на інше яблуко. Далі закріплюємо яблука горизонтально один за одним за допомогою зубочисток. Вийде ланцюжок.
Для стійкості робимо ніжки
- Моркву нарізаємо однаковими кружками, товщиною до 1 см. Кількість ніжок вважаємо за яблукам, для кожного необхідно за 2 ноги.
- Кріпимо ніжки до гусениці. У морквяні кружечки, ближче до краю, встромляємо половину зубочистки. Всю конструкцію зміцнюємо в яблуко. Можливо, доведеться пошукати місце кріплення ніжки для більшої стійкості.
На голові робимо вусики. Закріплюємо 2 зубочистки і по всій довжині нанизуємо на них виноградини. Очі й рот можна намалювати маркером або приклеїти. Тепер прикрашаємо гусеницю. Можна зробити волосся, капелюшки, бантики. Повісити намисто – буде гусениця-дама. Зліпити з пластиліну циліндр і закріпити його між вусиками, приклеїти паперову метелика або краватка – вийде галантний кавалер. Якщо помістити саморобку на гарну підставку, додати природний матеріал, вийде чудовий експонат для виставки в дитячому саду або в школі.
Яблучний сніговик
Для сніговика добре підійде сорт «Білий налив» з-за свого світлого відтінку шкірки. Але можна взяти будь-які інші поєднання кольорів. Додатково
- горошини перцю;
- морква;
- зубочистки.
Виріб можна зробити з 2 або 3 яблук, головне – підібрати розмір за спаданням. На саме велике яблуко кріпиться яблуко меншого розміру. Для стійкості можна зрізати основу першого. Моркву нарізати пластиками шириною 5 мм Кінчиком ножа вирізати форму рукавиць. Закріпити на зубочистку, зміцнити в яблуко. Між рукавичкою і яблуком залишити відстань. Оформлення сніговика робимо горошинами перцю. Ними викладаємо гудзики на яблуках, очі і рот. Ніс – трикутник, вирізаний з моркви. На голові можна розташувати шматочок яблука, у вигляді напівкруглої шапочки або циліндр з морквини. Можна залишити хвостик плодоніжки, він додасть сніговикові завзятий вигляд.
Просто й швидко: покроковий майстер клас
Якщо немає часу на виготовлення вироби або є сумніви у результаті, використовуйте прості варіанти.
Кумедний їжачок
Використовуємо 1 яблуко і 1 ягідку журавлини.
- Плід розрізається навпіл, видаляються серцевина з насінням і плодоніжка.
- Одну частину укладаємо зрізом на тарілку або підкладку.
- Зубочистки ламаємо навпіл, густо встромляємо в яблуко гострими кінцями догори.
- З другої частини вирізається невеликий об’ємний трикутник для мордочки. На кінчик носа кріпимо ягідку журавлини.
- Мордочку прикладаємо до частини з голками. Для краси можна покласти на голки осінній листок. Всі!
Варіанти оформлення голок їжачка:
- на зубочистки нанизати виноградини одного або різних кольорів;
- вирізати з м’якоті яблука трикутники або соломку з гострим кінчиком. Зміцнити за допомогою зубочисток.
Божа корівка
З 1 яблука вийде 2 корівки. Додатково – 7 виноградин.
- Розрізаємо яблуко навпіл, видаляємо насіння і хвостики плодоніжок.
- Для імітації крил на кожній половині посередині робимо надріз, знімаємо шкірку.
- Кінчиком ножа з кожного боку робимо надрізи по 3 поглиблення в м’якоті.
- 6 виноградин розрізаємо навпіл, кладемо половинки ягід у заглиблення, зрізом вниз.
- З решти ягід робимо головки, зміцнюючи на зубочистку.
- Викладаємо на тарілку або підкладку. Все готово.
Створення виробів з фруктів і овочів захоплююче, приносить задоволення і дорослим, і дітям. Такі заняття розвивають фантазію і дрібну моторику дітей. А для дорослих можуть стати початком знайомства з мистецтвом створення їстівної краси.
Фото ідеї виробів з яблук