Підбірка крутих, простих і зрозумілих ідей виробів для дітей 10 років – майстер-класи з паперу, бісеру, в техніці квіллінг. Безліч фото ідеї! Десятирічні діти впевнено користуються ножицями і знайомі з особливостями різних матеріалів, тому здатні самостійно втілити в життя досить складні творчі проекти. Дуже добре, якщо у дитини до цього віку вже з’явилося якесь улюблене заняття, в якому домагається хороших результатів і прагне вдосконалювати свою майстерність. Якщо постійного захоплення ще немає, то виготовлення виробів у різних техніках може допомогти його знайти.
Вироби з паперу для дітей 10 років
Папір дуже податливий матеріал, з яким і дорослі люди люблять попрацювати. Існує безліч всяких технологій роботи з папером, дозволяють виготовляти цікаві вироби.
Плетіння з газетних трубочок
Це незвичайне заняття може виявитися цікавим і для хлопчиків, і для дівчаток. З допомогою цієї техніки можна створювати гарні кошики різних форм і розмірів, вази, декоративні тарілки, ємності для зберігання різних предметів. Сама копітка частина роботи, що вимагає терпіння, підготовка самих трубочок. Для цього газети нарізують на довгі смуги. За допомогою спиці або олівця скручують у довгі трубочки. Край фіксують клеєм, щоб папір не розкрутилася. Після того, як трубочки висохнуть, вони готові до роботи. Плетіння з газетних трубочок аналогічно плетіння з лози. Трубочки досить гнучкий і міцний матеріал, що дозволяє надати виробу будь-яку форму. Роботу починають з оформлення денця вироби. З трубочок викладають “сніжинку”, фіксують місце перетину всіх трубочок (притискають пальцем) і пропускають по колу перший “прут”. Після цього продовжують роботу, переплітаючи трубочками основу. Для роботи потрібна форма. Можна використовувати пляшку або банку. Її ставлять на вийшло плетене дно і починають обплітати. Процес простий, робота рухається швидко. Досягнувши необхідної висоти, плетіння закінчують, трубочки основи акуратно загинають вниз і фіксують у плетених боках вироби. Після цього плетінку фарбують акриловою фарбою. Фарбі можна надати будь-який колір за допомогою колера. Зазвичай потрібно кілька шарів фарби, оскільки вона швидко розчиняється в газету. Після висихання фарби виріб можна покрити лаком. У підсумку виходить оригінальне плетений виріб, яке може стати елементом декору приміщення. Виглядають вироби з газетних трубочок дуже колоритно. З цього матеріалу можна змайструвати тематичну саморобку. Дуже добре виглядають будинки, колодязі, тин. Подібна композиція безумовно прикрасить будь-яку шкільну виставку. Схожий принцип роботи лежить в основі виготовлення дитячої біжутерії з паперу. Це, наприклад, намиста, кулони, браслети. “Намистини” виготовляються з паперу шляхом його скручування і склеювання. Вони можуть бути довільної форми та будь-якого розміру. Заготовки фарбують і нанизують на шнурок. Освоївши виготовлення подібних виробів, дитина буде відчувати себе справжнім дизайнером.
Об’ємна аплікація “Голуб”
Перед початком роботи треба припасти:
- кольоровий картон,
- білу папір,
- паперові серветки,
- ножиці,
- склеювальний олівець,
- олівець.
Докладний майстер-клас
- На кольоровому картоні треба намалювати контури голуба (тіло, голову і крило).
- Паперові серветки треба зім’яти, потім приклеїти на малюнок. Це треба для додання обсягу аплікації.
- З білого паперу треба викроїти пір’я птиці. Потім по краю “пір’я” настричь дрібну бахрому. Для оформлення хвоста знадобиться 5 довгих заготовок. Для тіла птаха треба близько 25 великих пір’я, для грудей і шиї– близько 15 середніх заготовок. Для прикраси голови треба приготувати 20 невеликих заготовок без бахроми.
- “Пір’я” приклеюють до серветках. Роботу починають з хвостика голуба.
- В останню чергу приклеюють очей і дзьоба. Аплікація готова.
- Така саморобка зажадає терпіння і посидючості, але результат того коштує.
Плетіння з бісеру
Традиційно займаються рукоділлям жінки. Захоплення дівчаток плетінням з бісеру закладе міцну основу практичним навичкам, які знадобляться у дорослому житті.
Вироби з бісеру порадують маленьку майстриню і послужать відмінним і стильним прикрасою її гардеробу.
Для роботи в якості основи краще використовувати волосінь. На сьогоднішній день в мережі можна легко знайти майстер-класи з детальним описом роботи з виготовлення тієї чи іншої речі. Можливо, дитяче захоплення з часом перетвориться у доросле хобі. Оригінальні штучки з бісеру є хорошим варіантом подарунка подрузі, другу або мамі.
Літні ідеї для дітей 10 років
Літо в першу чергу час активного відпочинку. Але внести різноманітність у літній дозвілля можна, запропонувавши дітям зробити яскраві фрукти зі звичайних картонних тарілок. Для роботи треба припасти:
- картонні одноразові тарілки,
- картон яскравих кольорів,
- гуаш або акрилову фарбу,
- маркери або фломастери,
- клей,
- ножиці.
- Спочатку треба розфарбувати тарілки в яскраві “фруктові” кольору. Швидше за все фарбувати доведеться двічі, фарба вбереться в матеріал.
- Потім вирізати з кольорового картону круг діаметром на пару сантиметрів менше тарілки.
З кожним “фруктом” працюють індивідуально.
- Для яблука потрібен білий круг, на ньому малюють зернятка.
- Для апельсина з помаранчевого картону вирізають сегментовані отвори-часточки.
- Кавун потребує рожевої серцевині на зеленому тлі. Насіння малюють маркером.
Такі цікаві і привабливі “фрукти” допоможуть внести творче розмаїття в літній відпочинок дітей, зроблять його яскравішим і цікавішим. Яскравими виробами непогано прикрасити альтанку в саду на дачі.
Вироби для десятирічних хлопчиків
Тема вироби повинна сподобатися дитині. Хлопчикам можна запропонувати зробити простий корабель, який можна відправити в даний плавання по річці.
Корабель з молочної коробки
Для його виготовлення треба приготувати:
- коробку з-під молока,
- кольоровий папір,
- скотч,
- сірниковий коробок,
- соломинку для коктейлю або паличку,
- дріт,
- ножиці,
- клей.
Виконати всю роботу по виготовленню цієї простої вироби діти можуть самостійно.
- Молочну коробку обклеюють папером, додатково малюють круглі ілюмінатори.
- У верхній частині коробки роблять отвір для палички-щогли, на неї можна відразу закріпити паперовий парус.
- Сірниковий коробок обклеюють папером і кріплять скотчем на кормі судна. Це надпалубное приміщення.
- З дроту роблять штурвал і встановлюють на палубі.
Корабель може відправлятися в плавання. Подібні вироби придатні для дитячих ігор, це допоможе зробити літній відпочинок різноманітніше.
Вироби в техніці “квілінг”
Суть техніки полягає у використанні вузьких, закручених у спіраль паперових смужок для створення цікавих картин. Така робота вимагає певних навичок, терпіння, але не потребує додаткових інструментів. Закрутити смужки паперу в спіраль можна за допомогою ножиць або олівців. Почати освоєння цієї незвичайної техніки виготовлення виробів можна з створення простих квітів на паперовій основі. Ідеї для більш складних робіт можна почерпнути з фотографій в журналах та мережі. Або придумати самостійно. В якості основи для виробів придатна папір, тканина. Можна використовувати картон або шкіру. Подібне захоплення допомагає розвивати працьовитість, терпіння, посидючість, уяву, фантазію, логічне мислення. Оскільки десятирічні діти вже багато чого вміють робити своїми руками, вони здатні реалізувати досить складні творчі ідеї. Виготовлення виробів у шкільному віці допомагає прищепити дітям любов до праці. У них з’являється бажання майструвати щось своїми руками, навчитися працювати з різними інструментами, спробувати свої сили в різних цікавих техніках рукоділля. Буває, що з часом дитяче захоплення переходить у доросле життя та дозволяє людині реалізувати творчо реалізувати себе.
Фото ідеї виробів для дітей 10 років