Квилинговые вироби для початківців (68 фото) – покрокові майстер-класи з описом схем

Квілінг – техніка створення виробів з скрученых смужок паперу. Все про квилинговые вироби для початківців – схеми, майстер-класи, фото ідеї та поради! Ідея квілінгу виникла на рубежі середніх віків у Європі. Ченці того часу підрізали золочені краю книг, скручували їх і прицепляли до кінців пера для письма. Потім ця особливість розваги ченців була перейнята знатними дамами, і отримала свій розвиток у вигляді нового виду мистецтва з незвичайною назвою «квілінг». Квилинговые вироби Походження цього слова пояснюється просто: у перекладі з англійської quill означає «перо птаха». Був період, коли в 20 столітті цей вид рукоділля був забутий. Однак, вже наприкінці століття майстрині знову стали використовувати його в якості хобі. Квилинговые вироби Підсумком цього стала поява квиллинговых шкіл по всьому світу. В даний час квіллінг – це сучасний вид мистецтва, в якому для створення ручних робіт застосовують вузькі скручені паперові смужки.

Використовувані в квиллинге інструменти та матеріали

Перед тим, як приступити до освоєння техніки квілінгу, слід запастися набором інструментів і матеріалів. У нього входить:

 1. Спеціальний верстат для нарізки рівномірних смужок кольорового паперу. В якості бюджетного варіанту підійдуть звичайні ножиці. Однак у цьому випадку на розрізання піде набагато більше часу, а смужки будуть не ідеальні рівності.
 2. Професійна вилка для скручування смужок. Для кручення спіралей також можна застосувати ножиці для манікюру, зубочистку або шило.
 3. Клей для скріплення деталей між собою та фіксації кінчиків смужок.
 4. Спеціальна лінійка для занять квілінгом. Вона має коркове підстава для закріплення дрібних деталей з допомогою голки. Якщо така лінійка відсутня, можна використовувати математичні лінійки.
 5. Пінцет. Він стане в нагоді для склеювання між собою дрібних деталей-ролів.
 6. Англійські шпильки. Ними дуже зручно фіксувати деталі роботи.
 7. Дерев’яні зубочистки. Вони використовуються для нанесення клею у важкодоступних місцях квиллинговой вироби.

Для зручності можна також придбати килимок з нанесеною розміткою, гребінь для спіралей і канцелярський ніж. Квилинговые вироби Для отримання рівних і якісних спіралей, при виготовленні паперових смуг повинна використовуватися папір, щільність якої не менше 140 г/кв. м. Довжина кольорових смужок при цьому повинна бути в межах від 20 до 50 см. Квилинговые вироби

Базисні елементи

Починати виготовлення квиллинговой вироби слід з освоєння основних елементів. «Спіраль» є найпоширенішою серед них. Її головними різновидами є туго скручений, ослаблений і вільно скручений роли. Квилинговые вироби Перетворивши ці деталі за допомогою витягування або приминания, можна отримати інші елементи квілінгу, наприклад, крапля, стрілка, очей та інші. Квилинговые вироби

Способи кручений в квиллинге

В даній техніці застосовують чотири основних способи скручування кольорових смуг:

 • Класичний. Він використовується при створенні великої кількості квиллинговых виробів. Даний спосіб відноситься до базисних.
 • Петельчатый. Як видно з назви, з допомогою даного способу виготовляють петельки, які застосовують у викладанні квіткових пелюсток і листя.
 • Контурний. Цей спосіб використовується не так часто. В основному контурний спосіб застосовується вже досвідченими майстрами для оформлення складних картин.
 • Бихайв. Цей спосіб відрізняється від інших тим, що перед роботою всі смужки паперу склеюються між собою в одну безперервну смугу, з якої потім і створюють ажурні шедеври.

Квилинговые вироби

Схеми квиллинговых виробів

Недосвідченому в мистецтві квілінгу майстру необхідно починати свою роботу з створення схем. Вони допоможуть гармонійно розставити дрібні елементи композиції. Квилинговые вироби Для цього на аркуші паперу слід намалювати зображення, яке в результаті повинно вийти. Потім заготовляють необхідну кількість квиллинговых деталей, які розставляються на схемі. Після отримання ідеальної картинки, всі елементи фіксуються для надійності англійськими шпильками і приклеюються один до одного. Квилинговые вироби Можна використовувати вже готові заготовки схем. Вони копіюються з дитячих розмальовок та журналів. Також схеми можна скачати з інтернету та роздрукувати. Квилинговые вироби Більш докладний опис використання схем в квиллинге розглядається на різних майстер-класах. Квилинговые вироби

Квітка в техніці квіллінг

Для початку спробуємо виготовити в техніці квіллінг простий квітка, що складається з п’яти пелюсток. Освоївшись з цієї легкої виробом, можна приступати створення більш складних квіткових композицій, яка без праці стане неповторною родзинкою будь-якого дизайну. Квилинговые вироби Для роботи знадобиться:

 • смужки кольорового паперу, розрізані на ширину 0,6 см;
 • дерев’яна паличка, клей;
 • пінцет, лінійка;
 • половинка намистини.

Квилинговые вироби Приступимо до роботи.

 1. Заготовляємо п’ять спіралей і витягуємо їх човником.
 2. За допомогою зубочистки і клею скріплюємо пелюстки між собою по колу.
 3. У центральну частину квіточки вклеюємо полубусину.

Квилинговые вироби

Листівка «Закохані коти»

Цю просту і незвичайну роботу можна зробити своїми руками протягом півгодини. Приготуємо матеріали:

 • паперові смужки білого, чорного і червоного кольору;
 • паперова ажурна серветка;
 • основа для листівки із щільного паперу;
 • клей, зубочистка, пінцет і лінійка;
 • двосторонній скотч.

Квилинговые вироби Покроковий опис процесу виготовлення листівки.

 1. З смужки паперу білого кольору скручуємо ослаблену спіраль і фіксуємо її за допомогою клею.
 2. З отриманого ролу методом витягування отримуємо деталь у формі ока. Це тіло майбутньої кішечки.
 3. З другої білої смужки робимо ослаблену спіраль меншого розміру. Це голова кішки.
 4. Приступаємо до виготовлення лапок. Для них приготуємо дві білі смуги, ширина яких в 2 рази менше попередніх. Скручуємо з них ослаблені роли і надаємо їм вид крапельки. Для цього центр спіралей паличкою зміщується в один кінець.
 5. Робимо кішці вушка. З вузеньких білих смужок довжиною 15 см скручуємо ослаблені спіралі і з допомогою палички надаємо їм форму стрілок.
 6. Для хвостика з білої смужки 10-15 см скручуємо завиток.
 7. Збираємо кішечку з отриманих деталей. Склеюємо між собою всі фігурки, нахиливши голову трохи вбік. Це потрібно для того, щоб у підсумку кіт і кішка могли стикатися головами.
 8. Аналогічно виготовляємо котика чорного кольору. Він повинен бути трохи більше кішечки, і його голова нахилена в бік кішки.
 9. Для сердечок приготуємо три червоні смужки, згинаємо навпіл і робимо завитки з кожного кінця у напрямку до центру. Фіксуємо отримані фігури клеєм.
 10. Починаємо оформляти листівку. На нижню частину картонної основи приклеюємо фрагмент круглої паперової серветки. Потім двостороннім скотчем на вершині серветки закріплюємо кішок, з’єднавши їх голівками. Поверх голів пускаємо доріжку з сердечок, прикріпивши їх за допомогою скотча.

Квилинговые вироби

Як техніка квілінг застосовується в житті

Розглядаючи фото готових виробів, виготовлених способом квілінг, можна зрозуміти наскільки міцно дана техніка прижилася в побуті. Квиллинговые написи можна зустріти при оформленні різних урочистостей, дизайнери створюють незвичайні статуетки з використанням паперових спіралей. Квилинговые вироби Заняття квілінгом не вимагає фінансових витрат. Навіть маленька дитина зможе скрутити спіральки і подарувати мамі аленький квиллинговый квіточка на 8 березня.Захоплення цим видом мистецтва допоможе прикрасити будинок і наповнити його теплом готових композицій.

Фото ідеї виробів з квілінгу

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби для початківців - покроковий опис способів обертання, майстер-класи, фото ідеї i

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби

Квилинговые вироби