Старі монет відмінний витратний матеріал для створення декоративних речей! Підбірка простих покрокових майстер-класів по створенню виробів з монет своїми руками. Напевно у кожного з нас збереглися монети номіналом 1 або 5 копійок. Де ви зберігаєте їх, і навіщо вони вам? Використовуйте свій «малий капітал» на практиці – створіть унікальну саморобку з монет. Грошову жабу – подаруйте близькій одному. Старовинний корабель з скринею, заповненим монетами, – зробіть з дитиною. Синові захват, вам – приємно. Кумедних ідей, насправді, дуже багато – була б фантазія і бажання. Але сьогодні ми з вами познайомимося з більш простими моделями виробів із звичайних копійчаних монет. Але жабу все-таки зробимо!
З якими моделями ми будемо працювати?
З надр коморах і гаражних полиць ми дістаємо весь необхідний матеріал:
- Монети усіх номіналів, які вам точно не знадобляться.
- Клей. (Беріть особливо стійкий клей, так як ми будемо використовувати не паперові матеріали).
- Фарби і пензлі.
- Стара шкатулка або іграшковий скриньку. Якщо такого немає, візьміть просто міцну коробку, але невеликого розміру.
- Звичайну рамку для фотографій.
- Прозорий клей.
- Скляна пляшка.
- Шматок мішковини.
- Нитки з голками, ножиці, трохи товстої пряжі.
Які моделі виробів ми будемо сьогодні створювати:
- Грошовий сувенір «жаба на монетах».
- Скриньку зі скарбом.
- Рамка для сімейного фото.
- Старовинна пляшка з монетами.
Майстер-класи з покроковими інструкціями
Отже, ми приступаємо до втілення самих творчих ідей, як і куди застосувати старі непотрібні монети.
Грошовий сувенір «жаба на монетах»
Для роботи нам знадобиться:
- Маленька фігурка жаби: жерстяна або звичайна гумова для ванни. Якщо під рукою немає ніякої підходящої іграшки, не варто засмучуватися. Наш грошовий сувенір ми зшиємо самі. У цьому випадку до набору матеріалів додаємо тканина, нитки, голки, мішковину, шаблон для фігурки.
- Клей.
- Монети.
- Лак для нігтів золотистого кольору з блискітками.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Приготуємо нашу модель жаби. Якщо використовуєте гумову або жерстяну іграшку, покрийте її лаком для нігтів і залиште сушитися.
- Якщо будемо шити м’яку модель, тоді завантажити з інтернету шаблон. За зразком виріжемо з тканини заготовку. Складемо за формою, прострочим шви. Вивернемо виріб навиворіт, наб’ємо наповнювачем і тепер вже наглухо зашиємо. Готову модель найкраще пофарбувати акварельними фарбами чи гуашшю.
- Тепер наше завдання – виготовити постамент з монет. Для цього промазуємо монети клеєм і накладаємо на одну іншу у шаховому порядку.
- Як тільки основа добре просохне, на верхній шар постаменту наносимо ще клею і кріпимо нашу жабу. Під передню лапу підкладіть стовпчик з копійок.
- Тепер можна і наш постамент пофарбувати лаком. Виріб набуває бурштиновий відтінок і сліпучий блиск.
Подаруйте вашу саморобку близькій людині в якості сувеніра, і він його обов’язково оцінить.
Створюємо скриньку зі скарбом
Позолочений скринька або скринька з червоного дерева – чудова декорація для створення масштабних композицій. Така виріб прикрасить ваш робочий стіл або письмовий стіл дитини, а також вдало впишеться в інтер’єр будь-якого приміщення в будинку. Для роботи нам знадобиться:
- Стара музична шкатулка або іграшковий скриньку.
- Шматочок ланцюга (можна з частково порваними кільцями).
- Монети.
- Клей.
- Морилка, прозорий лак.
- Пензлики для роботи з фарбами.
- Рукавички.
Покрокова схема-інструкція для майстра: – Спершу будемо працювати над створенням образу самого скриньки. Надіньте рукавички, приготуйте робоче місце.
- Очистіть внутрішню і зовнішню поверхню скриньки від пилу і можливого сміття.
- Обробіть всі поверхні морилкою за допомогою пензлика. Дайте виробу висохнути.
- Зверху нанесіть наступний шар – прозорий лак. Також дайте виробу висохнути. Морилка додасть скриньки темно-червоний вигляд, а лак додасть природного блиску.
- Як тільки виріб готовий, продовжуємо роботу. Нанесіть шар клею на дно скриньки, укладіть першу партію монет. Розкладайте копійки нещільно, так ви заощадите матеріал. Можна спростити завдання – використовувати будь-який твердий наповнювач до 2/3 об’єму скрині, а поверх покласти один-два шари монет.
- Чотири копійки залиште на зовнішнє оформлення. Одну приклеїмо до зовнішньої стінки скрині, майже біля самого замку, наступну – трохи нижче, третю – у лінії дна. Четверту монету приклейте до краю скриньки лише на ¼ кола. Це створить враження повністю випала монети.
- Всі монети покрийте золотистим лаком для нігтів. Просушіть.
- Опустіть кришку скриньки, але не повністю, зафіксуйте місце згину лаком або клеєм.
- Залишилося прикрасити скриня ланцюгом. Приклейте ланцюжок поверх скрині, створивши ефект розірваної замку.
Скриня зі скарбами готовий. Пам’ятайте, що створення даної моделі передбачає роботу зі стійкими видами клею і технічними рідинами, тому проводити роботу або контролювати її можуть тільки батьки!
Рамка для сімейного фото
Сьогодні ми пропонуємо вам попрацювати над створенням красивою і незвичайною рамки для вашої загальної фотографії. Для роботи нам знадобиться:
- Рамка для фото.
- Клей.
- Монети.
- Прозорий лак.
Покрокова схема-інструкція:
- Очистіть рамку від пилу.
- Нанесіть клей і приклейте монети по поверхні рамки.
- Коли клей висохне, покрийте прозорим лаком виріб.
- Якщо хочеться урізноманітнити свій твір, розфарбуйте різними кольорами кожну монету, а тільки потім покрийте лаком. Вийде стильна і яскрава рамка.
Виберіть улюблене сімейне фото, вставте його в рамку і поставте на чільне місце. Милуйтеся кожен день!
Готуємо старовинну пляшку з монетами
Дух подорожей і пригод живе в кожному з нас, а навіть якщо і немає, не біда. Декоративна бутель, наповнена золотими медальйонами, вдало доповнить інтер’єр будинку. Для роботи нам знадобиться:
- Звичайна скляна пляшка, можна з-під вина або лимонаду (обсяг 0,75 або 1,0 літр).
- Шматок мішковини.
- Нитки, голка, пряжа з великими нитками, ножиці.
- Клей.
- Монети.
- Золотистий лак для нігтів.
- Прозорий лак.
- Кисті для роботи з лаком.
- Пробка.
- Акварельні фарби.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Приготуємо монети: покриємо їх спочатку золотистим лаком, потім – прозорою середовищем. Залишимо наші золоті медальйони обсихати.
- Займемося пляшкою. Виміряємо її висоту і довжину. Приблизно, за розмірами зробимо викрійку. По шаблону з мішковини виріжемо потрібний нам шматок.
- Зшиємо чохол для пляшечки. Починаємо шити знизу. Не доходячи ½ до верху, зупиняємо шов. Тепер починається сама незвичайна робота. Бічні краї чохла з мішковини треба прошити великими стібками, використовуючи дуже товсті нитки. Робимо це так, щоб було помітно стібки. Це декорація для створення образу.
- Трохи розводимо прошиті краю в сторони і приступаємо до оформлення самої пляшки. Наносимо клей, укладаємо золоті медальйони. Місцями можна зробити так, щоб вони знаходили один на одного. Коли клей висохне, краю мішковини зводимо назад, але не повністю. Спостерігача повинні бути видні монети в пляшці.
- Нацарапайте на клаптику паперу будь-які невідомі символи (знайдіть в інтернеті), испачкайте папір темними тонами пастелі, покрийте прозорим лаком.
- Приклейте записку під будь-який край мішковини.
- Не забудьте про пробку. Пофарбуємо її в сірий або коричневий колір і вставимо в шийку.
Наша старовинна бутель готова. Ви своїми руками «виловили» її з глибин моря, і тепер можете з гордістю демонструвати друзям і гостям! Ми познайомились сьогодні з кількома дивовижними способами створення виробів з монет. Ви бачили самі, як звичайні російські копійки перетворювалися в старовинні золоті медальйони і рупії, як стара пляшка з-під лимонаду знайшла новий насичений образ. Діставайте зі своїх гаражів і коморах непотрібні речі, і разом ми створимо нові дивовижні поробки!
Фото ідеї виробів з монет