Виріб їжачок своїми руками, покрокові інструкції зі створення аплікацій з паперу та природних матеріалів

Вироби у вигляді їжачка можна зробити з паперу, природних матеріалів, інших підручних засобів. Все про створення вироби їжачка своїми руками, покрокові майстер-класи, фото ідеї, поради! Зробити саморобку іноді нелегко, адже це завжди творчий процес, в якому беруть участь не тільки руки, але й голова. Особливо важливу роль така робота займає в розвитку і становленні наших маленьких дітей. І тому, в цій статті на прикладі вироби «Їжачок», в різних її варіаціях, ми постараємося розкрити творчий початок кожної дитини. Виріб їжачок своїми руками Існує багато технік роботи при виконанні виробів. І почнемо ми з найбільш доступною і зрозумілою для дітей – аплікації.

Аплікація з паперу

Багато діти, досягнувши віку 3-4 років, як правило, намагаються робити все самі. Але є і хлопці, які ще не всі вміють і розуміють. Наприклад, їм складно користуватися такими інструментами, як ножиці. Тому перша виріб, зроблений маленьким майстром, обов’язково повинна виконуватися з підтримкою дорослих. Виріб їжачок своїми руками Батьки або педагоги заздалегідь готують потрібні трафарети, а малюкам залишається лише приклеїти їх на фон, і по можливості, доповнити декором, або щось намалювати. Виріб їжачок своїми руками Для дітей 6-7 років, виріб їжачка методом аплікації виконується практично за тією ж технологією, але є одна відмінність. Діти вже більш самостійні, вирізують всі елементи самі, наклеюють і малюють, уявляючи свої образи героїв. Виріб їжачок своїми руками

Найважливіше в роботі з такою віковою групою – «не заганяти в рамки».

Виріб їжачок своїми руками Якщо це колективні заняття, основа майбутнього їжачка може бути у всіх дітей однакова, але коли дитина виконує окремі елементи вироби – дайте йому більше свободи, нехай фантазує. Це розкриє його творчий потенціал і зробить роботу яскравою та оригінальною. Виріб їжачок своїми руками Розглянемо простий приклад такої роботи.

 1. Батькам і педагогам необхідно заздалегідь підготувати малюнки-трафарети: голова їжака – на білому картоні, і колючки – на коричневому картоні. Решта все виконують самі діти.
 2. Перший крок – вирізати основу їжака у вигляді колючого спинки, а також голову.
 3. Потім, використовуючи клей ПВА і пензлик, приклеїти голову на заготівлю спину.
 4. Можна також вирізати і наклеїти ніжки для їжака, і інші окремі елементи. Наприклад, яблучко, бантик, носик, очі, рот. Або, якщо дітям більше подобається – намалювати ці фрагменти.

Виріб їжачок своїми руками Для дітей 7-8 років, цю ж аплікацію краще ускладнити. Зробити це можна наступним чином. Основу їжака намалювати без колючок – просто гладка спина. А колючки, у формі трикутників, хлопці будуть вирізати і клеїти самі. Виріб їжачок своїми руками У процесі такої роботи, діти: проявлять фантазію, використовуючи форму і кольори за своїм бажанням; розвинуть дрібну моторику, вирізаючи велика кількість маленьких колючок; а також навчаться логічно міркувати, адже, щоб вийшов їжачок, потрібно правильно приклеїти колючки, гострим кінцем вгору. Виріб їжачок своїми руками Основна мета будь творчості – домогтися безпосередності. Не виняток і дитячі вироби. Зробити виріб більш «живим» і додати в нього крапельку чарівництва, допоможе нам наступна методика. Виріб їжачок своїми руками

Аплікація з використанням природних матеріалів

Діти, в силу свого віку, шалено люблять щось вигадувати, складати і майструвати. Таким чином вони вивчають навколишній світ. А пізнати природу їм допоможе, якщо поєднати творчість з матеріалами натурального походження. Спробуємо це показати на прикладі однієї з виробів. Виріб їжачок своїми руками

« осінній Їжачок »

Нам знадобиться: картон, ножиці, пва, пензлик для клею, фломастери, сухе листя. Виріб їжачок своїми руками Технологія виготовлення покроково:

 1. Вирізати з картону основу їжачка – тулуб з головою. Краще це зробити за складеним шаблоном, щоб полегшити дитині завдання.
 2. Готовий елемент приклеїти на фон вироби – лист А4 (картон).
 3. Потім фломастерами намалювати рот, ніс та очі.
 4. Наступний, завершальний крок – оформлення листям. Створюємо форму колючок, з допомогою сухого листя, приклеюючи їх на ПВА. В якості матеріалу для такої вироби більше підходять заготовки довгастої форми: це липа, верба, береза. Але також вийде цікава і незвичайна виріб, якщо використовувати різьблені листя, такі як клен, або наприклад, горобина. Починати клеїти потрібно зі спини, плавно переходячи до голови. Таким чином створюється ефект накладення, і їжачок виходить з густою шевелюрою».

Виріб їжачок своїми руками Достаток природного матеріалу осінньої тематики, дозволяє завжди робити поробки яскравими та неповторними. Ну а якщо, наприклад, клей пва замінити пластиліном, альтернативою листю можуть стати соснові голки, насіння, кавові зерна, квіткові пелюстки, крупи, і навіть шишки. Виріб їжачок своїми руками Існує чимало варіантів виробів їжаків з використанням шишок, але ми розглянемо ще одну з технік роботи – іграшку в обсязі. Виріб їжачок своїми руками

Об’ємні вироби

Одним з найулюбленіших природних матеріалів для створення їжаків, є, звичайно ж, – шишки. У лісі таке розмаїття шишок, що діти не можуть утриматися, і збирають їх відрами. А що з ними робити? Зрозуміло, вироби. Для об’ємної іграшки їжака можна використовувати, як одну велику шишку, так і багато маленьких. Розглянемо обидва варіанти робіт. Виріб їжачок своїми руками Для першої вироби знадобиться: пластикова пляшка, шишки, гарячий клей, ножиці, фарби, дріт. Виріб їжачок своїми руками Техніка виконання:

 1. Чисту (без етикеток) пластикову пляшку розрізаємо на 3 приблизно рівні частини. Передню і задню частини, вставляючи один в одного, склеюємо з допомогою гарячого клею.
 2. Потім пофарбувати заготовку в темний колір. Після висихання, намалювати очі і рот.
 3. Невеликий шматочок дроту (близько 10 см) пристосувати як усов їжака. Зробити це можна двома способами: затиснути «вуса» під кришку, яка служить носом, або приклеїти.
 4. Наш їжачок майже готовий. Залишилося приклеїти шишки. Клеїмо їх на гарячий клей, щільно між собою.

Виріб їжачок своїми руками

Найважливіше, щоб виріб вийшла оригінальною – можна поекспериментувати і доповнити її іншими елементами.

Виріб їжачок своїми руками Це можуть бути і листя, і гілочки горобини, і грибочки, і все, що вашій душі завгодно. Другий варіант об’ємної іграшки їжака, по техніці роботи – значно простіше. Для нього нам необхідна тільки одна велика шишка і пластилін 3-4 кольорів. Виріб їжачок своїми руками

 1. З невеликого шматочка коричневого пластиліну виліпити форму конуса.
 2. Потім, прикріпити до гострого основи шишки конус з пластиліну, змащуючи його, тим самим продовжуючи форму майбутнього їжачка.
 3. З чорного пластиліну скачати круглий носик, з білого – очі.
 4. За бажанням можна зробити ніжки.

Чудовий їжачок в мініатюрі – готовий. І просто, і красиво. Виріб їжачок своїми руками Альтернативним матеріалом для такої вироби чудово підійдуть і плоди каштана. Технологія роботи практично не змінюється. На основу їжачка з пластиліну кріпимо наші голки у вигляді каштанових кожурок. Такий їжачок виходить досить милий, а колючки – просто незвичайні. Виріб їжачок своїми руками Схожі роботи підходять для дітей старших груп дитячого саду, коли діти вже вміють ліпити з пластиліну і вивчають нові матеріали в своїй творчості. Виріб їжачок своїми руками Фантазія дітей безмежна. Пропонуємо розглянути ще одну нескладну саморобку, яка згодом може стати сувенірним виробом. Виріб їжачок своїми руками

«Колючий Їжак»

Використовувані матеріали: Пластилін (або полімерна глина), зубочистки, дерев’яні шпажки, фотографія (розмір 3*4). Виріб їжачок своїми руками Виконується робота дуже просто:

 1. З великого шматка пластиліну виліпити їжачка з гладкою спинкою. Їжачок повинен вийти приблизно 7-8 см в діаметрі.
 2. Прикрасити мордочку тваринного очима, носом і ротом, виліпивши деталі з пластиліну.
 3. Потім, як ежиных голок, вставити в спинку зубочистки. Робити це потрібно послідовно і якомога частіше. Краще використовувати «голочки» різної довжини, підключивши до зубочисткам ще й шпажки.
 4. Взяти одну шпажку більш довгого розміру, ніж всі інші, і з допомогою того ж пластиліну, прикріпити до неї фото.
 5. Вставити цю паличку з зображенням у центр спинки, або збоку, якщо вам так більше подобається. Все, фотоподставка готова.

Виріб їжачок своїми руками Шляхом різних комбінацій, можна виконати цю саморобку, використовуючи інші матеріали, наприклад, кольорові пластикові шпажки. Їжачок вийде веселий і барвистий. Також, за бажанням, можна додати кілька зображень, і вийде цілий фотоколаж. Виріб їжачок своїми руками Розглянувши основні техніки виконання вироби Їжачка, ні в якому разі не варто на цьому зупинятися. Багатства нашої природи на матеріали для виробів – безмежні; величезна кількість ідей на задану тему – невичерпне. Все це дозволяє нам вдосконалюватись, розвиватись у творчому плані і не стояти на місці. Будь ласка, експериментуйте, не забувайте допомагати своїм дітям, і вони ще не раз здивують вас.

Фото ідеї виробів у вигляді їжачка

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Як зробити саморобку їжачок своїми руками - аплікації з паперу, природних матеріалів i

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками

Виріб їжачок своїми руками