Вироби з морських матеріалів підходять для будь-якої події. Все про створення морських виробів – покрокові майстер-класи, фото ідеї, поради. Хочете, щоб спогади про літо вас зігрівали в зимові вечори і в холодні похмурі осінні дні? Тоді, можливо, варто змайструвати щось цікаве з привезеного матеріалу, коли були на відпочинку біля моря. Це можуть бути черепашки хитромудрої форми, камінчики, морські зірки. Так і на кольоровому папері можна оживити літні картини: море, пляж, політ чайок над кораблями і шум радісного прибою. Але перш ніж творити, потрібно підготувати сировину для роботи.
Підготовка до роботи
- Якщо мушлі, привезені вами, потрібно обов’язково їх помити від запаху і решток молюсків. Обробити їх можна з допомогою води та хлорвмісних препаратів, опустивши в розчин на годину, залишки бруду видалити маленькою щіточкою. Якщо в мушлях багато всього зайвого, то треба прокип’ятити п’ять хвилин, дати постояти і прибрати сміття паличкою або пінцетом. Потім добре просушити.
- Поверхня буває нерівній, але з допомогою підручних засобів легко усунути вади і зробити непомітними, застосовуючи аерозольний лак або для нігтів з блиском і без нього. Дуже шикарно виглядатимуть вироби, де раковини покриті перламутровим рожевим або білим відтінком. Приклеювати черепашки треба клеєм Момент або Титан, вони дадуть водостійкість і міцність.
Виготовлення виробів для інтер’єру
- Черепашки в первозданному вигляді можна використовувати для декорування кошиків, рамок, ваз, свічок, кашпо.
- Покривши лаком, можна теж брати їх для прикраси домашнього інтер’єру, але також можна зробити ексклюзивні сувеніри, які кардинально змінять обстановку будинку. Після покриття можна посипати блискітками, що буде виглядати чудово.
- Велика черепашка може замінити вазочку на журнальному столику, стаканчик у ванній для зубних щіток, свічку, якщо залити туди віск і встановити гніт.
- Черепашкові сировину чудово поєднується з натуральними матеріалами – деревом, шпагатом, листям, піском. За допомогою вмілого гармонійного з’єднання можна спорудити панно на стіну, колаж або оригінальний свічник.
- Не складе великої праці прикріпити черепашки, просвердливши дірочки, на міцну волосінь і зробити фіранки на двері або вікно. До люстри у спальні можна підвісити музику снів, сконструйовану з дерев’яної палички, а на ній підв’язані міцні нитки з черепашковими прикрасами. Оформити годиться розписом фарб для кераміки, гуашшю або технікою декупажу.
- Останнім часом великим попитом користуються топіари, які служать чудовою прикрасою для будинків. Їх не так складно змайструвати, користуючись інформацією в Інтернеті.
Ось як можна сконструювати черепашкові деревце, застосувавши трохи фантазії. Потрібні: рівна паличка довжиною близько 50 см, шпаклівка, вода, мотузка, посуд для основи – 8 см заввишки, кулька, виготовлений способом пап’є-маше діаметром близько 10 см, клей Момент, ножиці, ніж та дрібний черепашковий матеріал. Із шпаклівки і води зробити густу сметану, залити розчин в посуд для основи і посередині встановити паличку, обмотану мотузкою, край мотузки заховати в розчин і дати йому застигнути. В кулі просвердлити невелику дірочку і надіти його на палицю, щоб міцно тримався. Змастити куля клеєм, і приклеїти мушлі. Потім можна покрити аерозольним лаком, підбираючи колір кулі під інтер’єр. Робити це слід на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні, щоб уникнути отруєння запахом. Своїми руками можна приготувати дуже цікавий сувенір, який називається гарною чашкою. Виріб популярний і оригінальне на вигляд.
Створення прикрас
Морські мушлі служать для приготування прикрас для модниць і нагадують справжні коштовності.
- До невидимкам, службовцям для створення зачісок, прикріплюють клеєм черепашки.
- Якщо акуратно просвердлити отвори в мушлях шуруповертом або свердлом, прикріпивши їх малярським скотчем до дерев’яної поверхні, то можна змайструвати шикарні сережки, намисто, підвіски, ні чим не уступає дорогої біжутерії. Немає таких інструментів, скористайтесь гострим шилом, голкою. Але потрібно дотримуватися техніку безпеки. Потім розкрити поверхню виробу блискучим лаком. Фурнітуру для виробів потрібно купувати в магазині.
- Дуже добре виглядатимуть морські черепашки на новорічній ялинці. При тому, копію лісового деревця знову ж таки можна приготувати з трісок, забарвлених в зеленуватий колір, і прикрасити морською зіркою вгорі.
- Щоб виготовити сніжинку на звичайну ялинку, майстер на верстаті робить поперечний розріз і потім з таких вигадливих пластин клеїться сніжинка. З таких деталей можна робити сережки, прикраси на весілля та інші урочисті події.
- З сосни або ялини роблять вінок до Нового року, а декорувати його цілком реально ракушечным матеріалом, прикрашеним камінцями або цілими смужками таких стразів.
- Приклеєні маленькі блискучі камінчики надають виробам багатий вигляд. Звичайно, робота копітка, яка вимагає терпіння, адже кожен страз, тримаючи пінцет в руці, потрібно викласти на поверхні і прикріпити. Тому прикраса браслетів, кулонів дуже ціниться. Виготовлення такої біжутерії користується попитом і є хорошою ідеєю для бізнесу.
Ідеї створення шедеврів для дітей різного віку
Разом з дорослими дитина може змайструвати мешканців моря, кораблі, човни та міфічних героїв з казок і легенд, які живуть у водній стихії. Це захоплююче заняття на морську тематику може нагадати про жарких днинки і перерости в справжнє захоплення.
- З паперу можна зробити звичайні аплікації, вирізавши ножицями рибок, крабів, кораблики, чайки і приклеїти їх на папір. Це робота для дітей 3 – 4 років.
- Для дітей молодших класів роботи можуть бути складніше:
- Об’ємні зі щупальцями восьминоги, зробленими, як ялинкова гірлянда.
- Морські ковзани і медузи теж можуть бути об’ємними, як новорічні ліхтарики, або виконані у вигляді гармошки. Їх можна повісити на ялинку або просто ними грати.
- Рибки виготовляють у техніці орігамі. Прикріплюють голову, плавники, хвіст. До аркуша білого картону приклеюють шматок синього паперу (море), зверху – кучеряві хвилі, мають обсяг. Кріпляться рибки, медузи й інші мешканці підводного світу, а водорості прикрашають роботу.
- Хлопці середнього шкільного віку іноді виконують дуже забавні вироби з пластикового одноразового посуду, тонкого пінопласту: морських ковзанів, акул, восьминогів, русалок. Потім з цього народжуються цілі панорами життя морського підводного світу.
- З черепашок, плоскою гальки можна приготувати забавних звіряток і птахів, які порадують дітей і будуть викликати інтерес до творчості на водну тему.
Обов’язково зробіть фото шедеврів, які придумав ваш малюк і тих робіт, що ви зробили разом з ним. Це пробуджує креативні ідеї, любов до творчості на довгі роки.
Фото ідеї виробів з морських матеріалів