В’язання джгута: опис простих схем і кращі майстер класи. Створення прикрас з бісеру і намистин – кольє і браслет з різнобарвного бісеру. Отже, сьогодні мова піде про плетінні з бісеру, а саме про дуже популярному і красивому варіанті прикрас — джгут. Плетіння джгута з бісеру для початківців може обернутися проблемою: те, що видно на картинці і те, що трудівниця тримає в руках зовсім не схоже одне на інше. Бісероплетіння не здається складним, але насправді вимагає практики. Розбираючись, як плести джгут з бісеру, пам’ятайте, що він вимагає деякої вправності, як у правильному утриманні гачка, так і натягу нитки. Ну і як у випадку з будь-якої іншої майстерною роботою: чим далі, тим простіше і красивіше. Не впадайте у відчай, якщо щось не буде виходити відразу, ви тільки почали!
Необхідні матеріали
Для того, щоб приступити, вам необхідні:
- бісер;
- нитка;
- голка;
- гачок;
- скріпка;
- фурнітура;
- кусачки і плоскогубці (для установки фурнітури).
Бісер
Для того, щоб виконати джгут з бісеру гачком краще вибирати намистини круглої форми — так вони легше будуть укладатися в рівний ряд, утворюючи красивий, «читабельний» візерунок, а виріб буде виглядати акуратно і професійно навіть у початківців майстрів. Вибираючи бісер зверніть увагу на номер на упаковці — чим менше цифра, тим крупніше намистина. Це може дуже сильно позначитися на кінцевому вигляді виробу.
Товщина джгута
Перше з чим треба визначитися — це якої товщини буде джгут. Починаючому майстрові краще звернутися до більш тонким виробів, так як такі легше тримають свою округлу форму. Зверніть увагу на лариаты — прикраса, не замыкающееся у коло. Такий джгут можна закріплювати на шиї оригінальним способом, що буде підкреслювати вашу творчу натуру та нестандартне мислення. Якщо ж ви зважилися на товстий джгут, пам’ятайте, що робота буде копіткою. Саме тут ви зустрінете величезна різноманітність складних малюнків. З товстого джгута виходять дуже ефектні браслети, тоді як тонкі витончено виглядають як кольє. Найпопулярнішим залишається джгут середньої товщини. Він поєднує в собі не складний виконання та різноманітні малюнки. Як правило, в середньому джгуті зустрічається три кольори, які дозволяють створити різні візерунки. Однак, якщо ви беретеся за справу вперше, спробуйте в’язати джгут з одного кольору.
Нитки
Варіантів тут досить багато:
- Ірис.
- Нитка «сніжинка».
- «Канариас».
- «Віолет».
- Мононитка.
Насправді, вам підійдуть будь-які швейні нитки, в міцності яких ви впевнені. Якщо нитка занадто тонка, можете скласти її в кілька разів. В іншому вибирайте нитка, з якою вам буде зручніше працювати. Постарайтеся підібрати нитку в колір намистин, так вона буде менш помітна, що особливо важливо, якщо ви вибрали прозорі намистини. Однак це не залізне правило: багатьом подобається ефект, який створює нитку контрастного бусин кольору. Для новачків ідеальними будуть світлі нитки, на яких легше бачити петлі – білі або бежеві. Пам’ятайте, що на початку потрібно домогтися точності й акуратності, а потім вже починати експериментувати.
Голка
У бісероплетінні немає маловажних деталей. Голка впливає на вашу швидкість і зручність набору бісеру. Багато майстрів користуються 10-см голкою.
Як читати схеми?
Схеми джгутів з бісеру вражають своєю різноманітністю, але для початку потрібно навчитися їх читати. Головне, запам’ятати всі позначення, і тоді схеми одразу перестануть виглядати так страхітливо, як раніше. Схема показує в якій послідовності потрібно нанизувати намистини, щоб отримати малюнок. На схемі буде вказано, скільки бісерін складає візерунок, це допоможе вам у розрахунках. Ось деякі позначення, які використовуються в схемах:
- Draft – положення бісерін в процесі плетіння
- corrected – розворот джгута
- simulation – вигляд готового виробу.
Праворуч на сторінці схеми є квадратики — це і є схема того, в якій послідовності і скільки бісер потрібно набирати. Початок схеми — ліва колонка, схема читається зверху вниз.
Як розрахувати кількість бісеру?
Щоб розрахувати кількість бісеру що вам знадобитися, використовуйте формулу:
А*В=З
А — довжина виробу В — кількість намистин в ряду (у джгуті) З — довжина нитки. Якщо ви відчуваєте, що все ще не розібралися, знайдіть в мережі майстер-клас по плетінню джгута з бісеру, і людина з екрану вам все пояснить. Уважно розгляньте фотографії, як кажуть, краще один раз побачити.
Джгут «змія»
Отже, розібравшись з читанням схем, можна приступити до роботи: плетіння джгута з бісеру. Перед майстром є величезна кількість красивих візерунків і схем. Можливо, вас зацікавить один дуже яскравий і стильний вигляд джгута — змія. Схеми джгутів з бісеру «змія» вражають різноманітністю. В інтернеті є схеми, за допомогою яких можна відтворити візерунок реально існуючих у природі змій. Вибір «вихованця» за вами.
Як в’язати?
Щоб домогтися такого джгута, використовуються повітряні петлі.
Важливо! Щоб ваше виріб тримало форму, стежте, щоб в’язка була щільною і рівномірною. Тоді тільце «змійки» буде красивим і щільним.
Схема дій (щоб було легше, зверніть увагу на фотографії):
- На вільному кінці нитки залишити ділянку нитки довжиною 15 див
- Пров’язати початкову петлю, залишаючи її без бісеріни — з її допомогою ви з’єднаєте ряд в кільце.
- Провяжите наступні 12 петель з бисеринами.
- З’єднувальним стовпчиком замкнути кільце.
- З правого ділянки підтягніть вільну бісерину, простягніть гачок в першу петлю початкового ряду.
- Підхопите нитка, протягніть через дві петлі.
- Повторіть ці дії для кожного ряду.
- Провязав кілька сантиметрів, ви побачите як з’являється візерунок. Далі буде вже простіше.
- Коли візерунок скінчиться, залишається тільки пров’язати ще кілька рядів без бісеру, скорочуючи кількість петель.
- Закріпіть фурнітуру.
Після першої роботи, не зупиняйтеся і освойте інші види джгутів, наприклад ажурне плетіння. Експериментуйте з квітами і малюнками. Жду може стати вашим улюбленим видом прикрас з бісеру! У випадку з плетінням джгута з бісеру діє принцип: «Легше зробити, ніж сказати». Нехай складні схеми бісерних джгутів вас не лякають, результат вартий ваших зусиль!
Фото красивого джгута з бісеру