Паперові аплікації відмінне заняття для дітей. Все про створення аплікації метелики з кольорового паперу своїми руками – цікаві майстер-класи, фото ідеї і слушні поради! Аплікації зроблені своїми руками, не тільки розвивають дітей, але і доставляють їм масу задоволення. Батьки теж можуть знайти в цьому занятті захоплююче хобі і отримувати радісні емоції від процесу виготовлення. Сьогодні ми розповімо, як зробити аплікацію з метеликами, адже ці красиві метелики, однаково подобаються хлопчикам і дівчаткам. Вони можуть бути простими і більш складними. За допомогою різних технік, малюк з батьками може не просто повеселитися, а створити красиве прикраса для інтер’єру, які зробить будинок теплим і затишним на вигляд.
Аплікація – це приклеювання елементів на основу, якої може слугувати картон, цупкий папір або тканина. В якості декорацій, підходять намистинки, шматочки тканини, гудзики і стрази. А в якості клею, можна використовувати клей ПВА, сухий або гарячий клей.
Будь-яка аплікація починається з підготовки необхідного матеріалу та інструментів. Про матеріал, ми розповіли вище, а інструменти — це ножиці, олівець, для створення і виготовлення шаблонів.
Проста метелик
Створюємо наступні шаблони:
- крила;
- тулуб;
- голова;
- оченята.
Шаблон крил, малюємо на вигині папери і вирізаємо, не зачіпаючи вигин. Так виходить подвійний силует крил. Елементи візерунка, ви можете вирізати окремо або парним способом. Процес виготовлення:
- Клеїмо крила на картонну основу.
- Зверху на крила, приклеюємо малюнок.
- По центру розміщуємо тулуб.
- Останніми буде голова і очі.
- Вусики можна намалювати або вирізати з паперу одного кольору з тулубом.
У підсумку, у вас вийде метелик, але це не обов’язково кінець роботи. Ви можете створити знизу галявину з квітами і травичкою. Вгорі зробити хмаринка і сонце. Так, у вас вийде справжня картина і ви зможете повісити її на стіну.
Об’ємна метелик
Якщо дитина шкільного віку, запропонуйте йому самому намалювати шаблони, це допоможе прищепити любов до малювання і послужити розвитком творчого мислення. А для більш молодших, батьки можуть самі, підготувати необхідні елементи. Процес виготовлення:
- Малюємо шаблон на білому аркуші.
- На ньому позначаємо такий-же, але тільки трохи менше.
- Повторюємо теж 3-5 разів.
- На різнобарвний папері, вирізуємо по одному з отриманих шаблонів. На кожен, беріть різні кольори.
- Приклеюємо тільце і закріплюємо зверху найбільшу метелика.
- Далі, повторюємо дію з шаблонами по зменшенню.
В підсумку, ви отримаєте об’ємні крила, які будуть ворушитися. Можна грати з квітами і робити всілякі комбінації, в залежності від смаку.
Відривний метод аплікації з фетру
Методика полягає в тому, що замість вирізування елементів, їх відкривають. Старші діти, підходять до процесу більш усвідомлено, а малюки, просто насолоджуються процесом. Покрокова інструкція:
- Вибираємо основу і малюємо на ній метелика.
- Готуємо фетр різного кольору.
- Відриваємо по шматочку фетру і приклеюємо на шаблон у випадковому порядку.
Відривна методика допоможе малюкові навчитися, поєднувати кольори і зрозуміти принцип симетрії. А якщо ви зробите самостійно клейстер, то весь процес буде нешкідливий і можна дозволити дитині самостійно вмочати шматочки фетру в клей і розміщувати їх на малюнку.
Створюємо картину з того, що є
Для такого шедевра, можна використовувати все, що є у вас під рукою. Це може бути крупа, гудзики, папір, бісер, тканина і багато іншого. Етапи виготовлення:
- Вибираємо матеріали.
- Малюємо шаблон метелики.
- Виділені елементи, приклеюємо до шаблону по черговості.
У підсумку, малюнок може перевершити всі ваші очікування і ви збережете його на пам’ять. А ваш малюк в процесі, не тільки цікаво проведе час, але і навчиться поєднувати кольори і буде розвивати дрібну моторику.
Аплікація за методикою торцювання
Техніка виконання такої аплікації, схожа на попередній спосіб. Але для її виготовлення, необхідно заздалегідь підготувати торцювання:
- беремо квадратик гофрованої кольорового паперу, розміром 1×1 сантиметр;
- ставив в центр квадрата олівець і притискаємо до нього папір;
- не знімаючи папір з олівця, мочаємо її кінчик в клей і притискаючи до основи малюнка, приклеюємо. Після, олівець виймаємо.
Ця аплікація вимагає посидючості і розвиває у дитини дрібну моторику. Але процес створення метелики, триває досить довго, тому спочатку, не варто брати шаблон великого розміру. Коли дитина навчиться робити невеликі елементи, можна перейти до більш масштабних і створювати цілі картини, які чудово виглядають, як на стіні, так і на полиці. Як бачите, навіть найпростіша аплікація з метеликами, може стати захоплюючим і корисним заняттям, як для батьків, так і для дітей. А якщо задіяти фантазію, то творчий процес, що може стати для вас загальним хобі, яке принесе масу позитивних емоцій.
Фото ідеї дитячих аплікацій метеликів