Саморобна в’язана скатертина – найкращій спосіб прикрасити стіл. Підбірка покрокових схем інструкцій з в’язання скатертини своїми руками гачком і спицями. Ажурна скатертину на столі, білосніжна серветка з оригінальним орнаментом на стелажної полиці. В’язане полотно – це відмінне деталь в доповнення до інтер’єру вашого будинку. Сьогодні ми познайомимося з різними моделями ажурних серветок, вивчимо матеріали для створення унікальної прикраси для святкового вечора, проведемо майстер-класи зі створення різних орнаментів.
Знайомимося з матеріалами і моделями
Що нам потрібно знати про в’язання мереживного вироби, в першу чергу:
- У більшості випадків передбачається використання гачка. За рідкісним винятком, рукодільниці (як досвідчені, так і початківці) воліють в’язати за допомогою гачка. Чому так відбувається? В’язане візерункове полотно – це прикраса будинку. Гачок дозволяє нам створювати просто віртуозні роботи рукодільних мотивів. Спиці також використовують в практичному середовищі, але застосовують їх для в’язання виробів щільних, об’ємних і з масивним орнаментом.
- Ретельний вибір пряжі. І знову ми повертаємося до робочого інструменту. У практичному рукоділлі можна зустріти широкий розмірний ряд в’язальних крючков, але саме мініатюрні інструменти дозволяють створювати вишукані ажурні «павутинки» для дому. Отже, вибираємо тонкі бавовняні нитки, пряжу з великим вмістом акрилу, віскози. Для початківців майстрів відмінно підійде пряжа серії Ірис Кіровського виробництва.
- Кожної майстрині необхідно пам’ятати, що ажурні вироби вкрай нестійкі, вимагають щадного прання або чищення.
На сьогоднішній день існує безліч відомих або авторських варіантів в’язаних деталей інтер’єру. Нижче ми представили вам список варіацій, з якими ми будемо сьогодні знайомитися:
- Кругла серветка з білої віскози. Найпоширеніший варіант з класичним рельєфним візерунком.
- Романтична серія «Серця закоханих». Для початківців майстрів методика здасться важким, але після перегляду відео-уроків та практичних тренувань процес в’язання піде «на ура».
- Кругла серветка з блакитний пряжі спицями.
Для загального розвитку початківців майстрів ми представили список авторських методик, які вимагають великого досвіду в створенні мотивів:
- Візерунок «сніжинка».
- Великі модулі «пелюстки».
- Різнокольорові мотиви для яскравою серветки.
- Малюнок «павучок» для модульної збірки.
Майстер-класи з покроковими інструкціями
Перед початком в’язання приготуйте всі необхідні матеріали, вивчіть інтернет ресурси з практичного рукоділлю. Вас можуть зацікавити: докладні схеми для створення візерунка, фотографії готових виробів, поради для початківців майстрів. Якщо ви вже визначилися з майбутнім виробом, проведіть один-два дні в тренуваннях на навчальному полотні. Вважаєте, що доволі набралися досвіду? Тоді, приступимо до наших майстер-класів!
В’яжемо круглу скатертину з білої віскози
У поданому описі працюємо гачком №3.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Набираємо ланцюжок з 12 повітряних петель і замикаємо кільце.
- Починаючи з другого ряду в’яжемо по орнаменту. Кожен може скористатися малюнком, обраним особисто. Ми ж розглянемо техніку філейної в’язання.
- Після з’єднання петель в кільце, робимо один стовпчик з накидом в кожну третю повітряну петлю.
- Діємо за поданою схемою 5-6 рядів. Тепер, після збільшення діаметра кола, приступаємо безпосередньо до фрагментів філейної в’язання (схему-малюнок можна завантажити на будь-якому сайті для рукодільниць). Діємо згідно представленої послідовності по 70 ряд включно.
- Далі працюємо над створенням облямівки протягом 10 рядів, а для закінчення в’язання застосовуємо спосіб з’єднувальних стовпчиків.
- При бажанні облямівку можна зв’язати нитками іншого кольору.
Кругла скатертину і сьогодні залишається класичним варіантом рукодільного декору, що визначає актуальність цієї методики.
«Серця закоханих»: готуємося до романтичної вечері
Для даної методики ми також готуємо пряжу рожевого або ніжно-блакитного відтінку, в’язальний гачок. Особливість представленої схеми – повторення орнаменту у вигляді двох сердець з різною технікою в’язання. Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Основу орнаменту становлять так звані елементи «піко». Кожна з деталей в’яжеться за схемою: набирається 18 в. п., у 5 з яких запроваджується гачок. Далі в’яжемо три стовпчики з накидом. Після загарбання нитки протягуємо її через всі п’ять петель на інструменті.
- Йдемо зазначеним малюнком елементів кожного модуля.
- Для створення скатертини нам потрібно чотири однакових мотиву. Наступні три деталі в’яжемо за тією ж самою схемою.
- Між деталями нашого виробу необхідно пов’язати пишні візерунки, які органічно впишуться в загальний малюнок.
Елементи «піко» – досить складні варіанти для в’язання. Початківцям рукодільниця варто грунтовно практикуватися, перш, ніж приступати до створення подібного мотиву. Але покрокові уроки для того й існують, щоб навчити вас практичним навичкам поводження з візерунками.
Кругла скатертину з блакитний пряжі спицями
Незважаючи на переваги в’язання гачком, ми приділимо належну увагу методиці звернення зі спицями. Ніяких особливих правил створення виробів не існує, крім вибору пряжі. Від товщини і якості ниток буде залежати зовнішній вигляд і структура майбутнього елементу інтер’єру. Але це лише деталі, адже основне завдання – зрозуміти технологію і принципи покрокових інструкцій. Покрокова схема-інструкція для майстра:
- На спиці набираємо 10 елементів. Перші 30-40 кіл користуємося звичайними інструментами, але по мірі зростання діаметра виробу переходимо на кругові моделі спиць.
- Кількість рядів безпосередньо залежить від кола полотна.
- У створенні орнаменту беруть участь три чергуються раппорта, схеми яких можна знайти на будь-якому сайті для рукодільниць (якщо бажаєте, напишіть власні малюнки для створення візерунка).
- По каймі нашого виробу передбачена класична обв’язка гачком.
Не варто вірити загальноприйнятих думок, що ажурний варіант вироби можна пов’язати тільки гачком. Деталі, пов’язані спицями, також відрізняються оригінальністю, багатством фарб і рельєфу. Ми розглянули кілька варіантів візерункових прикрас для дому, включаючи скатертини для особливих святкових випадків і серветки для туалетних столиків і стелажів. Представлені майстер-класи допоможуть починаючому майстрові визначитися з вибором моделі, навчитись практичним навичкам в’язання узорів та роботі зі схемами. Але вибір способу завжди залишається тільки за вами!
Фото саморобних в’язаних скатертин