В’язаний плед – красивий елемент інтер’єру, затишне покривало для дитини, прекрасний подарунок. Все про в’язання пледа гачком для початківців. Майстер-класи, фото ідеї, поради! В’язаний плед може стати стильною деталлю інтер’єру, затишним покривалом для дитини, прекрасним подарунком. Різноманітність моделей, простих і складних, дозволяє самостійно зв’язати плед не тільки досвідченим, але і початківцям вязальщицам. Для в’язання знадобиться пряжа. Вибір залежить від призначення готового виробу. Теплий плед для дорослого можна зробити з вовняних ниток або використовувати змішану — з вовни і акрилу. Для дітей краще взяти нитки з позначенням «Дитячі». Зазвичай це змішані види ниток, до складу яких входить акрил, бавовна, бамбук. Не обов’язково купувати нові мотки, можна застосувати залишки, наявні в будинку. Спиці і гачок підбирають по товщині ниток. Якщо планується виготовлення пледу великого розміру одним цілим полотном, підбираються кругові спиці на волосіні.
Зверніть увагу! Волосінь повинна бути одного діаметра зі спицями. Це забезпечить вільне пересування петель.
Дитячий плед гачком. Красивий візерунок
Для розміру 70 90 см знадобиться 400 г дитячої вовни або акрилу, гачок No 6. В’яжеться в дві нитки. Малюнок розрахований на парну кількість петель. Якщо треба змінити розмір, можна просто збільшити кількість петель, але воно повинне бути кратне двом. На початку в’язання витягуємо нитки з середини двох клубків:
- набираємо ланцюжок повітряних петель рівною 75 див.
- робимо 1 повітряну петлю (ВП) для підйому, далі в’яжемо стовпчиками без накиду (СБН), 2 ВП, повертаємо в’язання.Довжина буде змінюватися, так як стовпчики займають більше місця, ніж повітряні петлі.
- пропускаємо 1 петлю, в 2-ю в’яжемо СБН, ВП і через одну петлю СБН. Чергуємо СБН та ВП, які розташовуються над пропущеної петлю попереднього ряду. Остання петля провязывается СБН, потім 2 ВП для підіймання і поворот виробу.
4 ряд і всі наступні: СБН та ВП зі зміщенням на 1 петлю. Візерунок проявиться через 10 див. Завершуємо виріб СБН в кожен стовпчик і в кожну повітряну петлю. Малюнок в’язки дає щільне, але легке і об’ємне полотно.
Плед з квадратів
Виконується у два етапи:
- в’яжуться окремі мотиви;
- квадрати збираються в єдиний виріб.
Для в’язання використовують спиці або гачок. Тут немає яких-небудь обмежень, все залежить від досвіду і бажання майстрині і від ідеї вироби.
Залежно від задуманого розміру вибирається розмір елементів та визначається їх кількість. Розміри квадратів можуть бути будь-які.
Оригінальний вигляд мають вироби, де скомбіновані квадратні фрагменти різних розмірів. Стильне покривало вийде з ажурних елементів. Якщо його постелити на контрастну тканина, в спальні з’явиться яскравий акцент. З однакових фігур за допомогою кольору можна скласти незвичайні композиції. Для роботи гачком найбільш підходить схема «Бабусин квадрат». Більш досвідчені майстрині можуть спробувати «Іспанський квадрат» або баварський візерунок. Схеми в’язання можна знайти в інтернеті, де їх безліч. Початківці в’язальниці можуть використовувати звичайну в’язку стовпчиками з накидом. Деталь, виконана в такій техніці, буде добре тримати форму. Для спиць рекомендуються різні варіанти виконання мотивів
- з однаковим малюнком;
- з різними об’ємними візерунками;
- з комбінуванням квітів;
- в одному кольорі;
- з жакардовим візерунком;
- з двостороннім малюнком.
Кожен квадрат виконується окремо, потім зшивається в єдине полотно. Можливі різні поєднання кольорів і візерунків. Об’єднуючим елементів стане обв’язка всього пледа.
Збірка мотивів
Всі фрагменти з’єднуються між собою. Їх можна зв’язати за допомогою гачка або спиць, або зшити. Оптимальний спосіб – з’єднати готові частини по короткій стороні, а потім зв’язати отримані смуги.
Обробка краю виробу
Якщо плед пов’язаний з квадратів, кращий спосіб обробки краю – обв’язка. Виконати її можна гачком або спицями шириною від 3 до 5 см в залежності від розмірів готового пледа.
Зверніть увагу! При великому розмірі вироби обв’язка спицями вимагає навику і більш трудомістка.
Крім простої обв’язки по краю можна пов’язати помпони, фестони чи ажурну облямівку.
Плед, пов’язаний цілком
Для в’язання такого покривала знадобляться кругові спиці з довгою волосінню, чим довше, тим краще. Слід враховувати, що буде велика кількість петель і пов’язаним з кожним новим поруч, вага виробу буде збільшуватися. Починаючи роботу, подбайте про місце, де можна зручно розташуватися, мати можливість повертати, і складати полотно. Визначтеся з малюнком вироби. Це може бути комбінація гладкого і рельєфного візерунків, суцільне чулочное в’язання, вив’язані коси, трикутне поєднання малюнків. Цельновязаный плед починають з вив’язування крайки. Для неї вибирають щільні види візерунків– перловий, путанка, рис. Опис дрібного перлинного візерунка:
- 1 ряд: 1 лицьова, 1 виворітна — повторювати до кінця ряду;
- 2 ряд: над виворітного — лицьова, над лицьовою — виворітна.
Можна не дивитися на схему в’язання, а орієнтуватися так: якщо на спицях лицьова, її провязывают виворітного і навпаки.
Великий «перли» в’яжеться за схемою
- 1 ряд: 1 лицьова, 1 виворітна — повторювати до кінця ряду;
- 2 ряд: за малюнком;
- 3 ряд: 1 виворітна, 1 лицьова;
- 4 ряд: по малюнку.
Перед початком вив’язування основного візерунка для кромок залишають петлі з кожного краю пледа. Ідеально якщо ширина кромки рівна по периметру всього виробу. Завершуючи в’язання полотна, не забудьте зв’язати кромку, так само як і на початку роботи.
У стилі клаптикового шиття спицями
- Підійде будь-яка пряжа і зручні спиці. Можна використовувати будь-які залишки пряжі. Такий спосіб дозволяє не турбуватися підбором ниток за кольором і товщині.
- Товсті спиці додадуть об’ємність, робота просуватиметься швидше, навіть якщо нитки будуть набагато тонше тих, які передбачаються для цього номера спиць.
- Вибираємо платочную в’язку і в’яжемо тільки лицьовими — найпростіша, популярна і тепла версія в’язання.
- Набираємо 10 петель. Пров’язуємо перший ряд лицьовими.
- В’яжемо до моменту, коли ширина набраних петель буде відповідати висоті пов’язаних рядів. Це буде центральний елемент, квадратної форми. Поступово до нього будуть прив’язуватися прямокутники.
- До нього прив’язуємо ще один квадрат, але беремо нитку іншого кольору. При введенні нових ниток, різних по товщині, орієнтуємося на перший мотив — якщо нитка товста, в’яжемо менше число рядів. При цьому способі в’язання орієнтиром служить розмір елемента, а не кількість рядів.
- Вийде прямокутник з відкритою короткою стороною.
- Переснимаем провязанные петлі короткої сторони на шпильку або невеликі запасні спиці. Набираємо нові петлі з будь довгої сторони дорівнює по довжині двом квадратам. Остання петля ряду завжди буде першою для нового фрагмента.
- Кожен раз прагнемо до утворення квадрата. При закритті рядів нитка не затягуємо сильно, але і не сильно розслабляємо.
- Виконуємо необхідну кількість квадратів.
- Для з’єднання мотивів використовуйте пряжу одного кольору. Спочатку мотиви з’єднуються по короткій стороні. Виходить довга вузька смуга. По довгій стороні набираються петлі на спиці з волосінню і з’єднуються мотиви.
- Якщо такий спосіб здається важким, для з’єднання смуг можна використовувати гачок.
В’яжемо руками
Дуже цікаві варіанти виходять з незвичайною пряжі «Алізе пуффи» – м’якою плюшевої нитки з петельками. Пропускаючи петлі руками, один через одного, за принципом плетіння косички, можна отримати дуже ніжне ковдру. Для маленького пледа зі стороною в 1 м, знадобиться близько 5 мотків. Заняття не складна, якщо пофантазувати, можна придумати різні варіанти переплетення, а процес доставить тактильний і естетичний захват.
Просто і красиво
Якщо ваші уміння обмежуються знанням тільки лицьової петлі, не варто зневірятися. Візьміть кілька кольорових клубків і в’яжіть лицьову гладь. Таким чином відпрацювати навик набору петель, а готовий виріб принесе позитивні емоції. Для цього способу створення теплого дива підійдуть відтінки від темного до світлого, вони складуться в модну колірну гру — омбре. В’язання пледа тривалий і монотонне заняття. Застосовуйте поєднання різнобарвних ниток, різних малюнків і наберіться терпіння – результат того вартий.
Фото ідеї для в’язання пледів гачком